Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Powłoka ceramiczna i dzieci

07-04-2022, 11:45

Preparaty, których zastosowanie po umyciu tapicerki w aucie stworzą tę powłokę ceramiczną można uznać za czary i to zwłaszcza w przypadku dzieci. Mowa tu dokładnie o tym, że napój taki jak Cola najzwyczajniej w świecie wsiąknie w tapicerkę materiałową na tylnej kanapie. Jeśli zaś na tej kanapie będzie istniała powłoka ceramiczna, to napoje gazowane wsiąkać nie będą i co równie ciekawe te napoje będą spływać z tapicerki lub się gromadzić w jednym z zagłębień na takowej.

Tego typu efekt jeśli chodzi o detailing Kraków jest ciekawym i to nawet bardzo. Rzecz jasna coś podobnego da się także uzyskać na tapicerce sofy w salonie, ale taka powłok ceramiczna to rzecz jasna efekt tymczasowy, czyli po następnym praniu tapicerki tani preparat z ceramiką może zostać zmytym i w tym rzecz jasna tkwi pewnego typu problem, choć wiele w tego typu przypadkach nie zależy od ceny, tylko od proporcji ceny do jakości. Najczęściej jest tak, że tego typu preparat zaliczany do droższych po nałożeniu może wytrzymać aż pięć prań tapicerki i na dokładkę będzie też chronił ją przed nadmiernym zużyciem od częstego wsiadania i wysiadania.

Powłoka ceramiczna i dzieci

Magia

Nie od dziś pewnym jest to, że dzieci najwięcej brudzą na tej tylnej kanapie auta i dlatego powłoka ceramiczna naniesiona w formie preparatu na tylna dzieloną kanapę auta to wyjątkowo sprytny patent. Istotnym jest i to, że dzięki tej powłoce można usuwać zabrudzenia wyjątkowo szybko i jednocześnie efektywnie. Natomiast kolejne pranie tapicerki, które też swoje kosztuje odciąga się w czasie. Dzieci natomiast wydają się być tymi oczarowanymi tą magią działania konkretnego preparatu. Mowa tu o tych kroplach napoju, które spływają z tapicerki szybciej niż krople wody z szyby okiennej. Wizualnie efekt ten jest tym niezwykle ciekawym i wręcz magicznym, ale ta bariera nie działa tylko na napoje, chroni też przed penetracją tkaniny przez opcje takie jak majonez lub ketchup. Dlatego dzięki powłoce ceramicznej jedzenie w aucie to nie jest problem, choć trzeba się pilnować i co jakiś czas zażyczyć sobie po upraniu tapicerki dodatkowo tej ceramiki, bo ona chroni tapicerkę w sposób wzorowy.

Dzieci

Nie da się ukryć tego, że dzieci, słodkie napoje, tłuste przekąski i ta tylna kanapa auta to słabe połączenie. Lepiej jest wtedy gdy na tapicerce jest ta powłoka ceramiczna, bo dzieci wycierają dłonie o tapicerkę pojazdu. Tak się dzieje dość często, bo gdy wieczorem dojedzie się do domu, to rodzice głównie sprawdzają czystość ubrań dzieci, ale już stan tapicerki na tylnej kanapie zweryfikują kolejnego dnia rano lub nieco później, czyli ceramika przez tak długo musi chronić materiał przed wsiąkaniem tłuszczu.

Przy współpracy z DetailKing Kraków - Auto Detailing & Smart Repair