Używane książki - jak rozpoznać ciekawą książkę

25-11-2021, 16:01

Jeśli lubisz czytać książki i chcesz nieco zaoszczędzić na ich zakupie, szukaj antykwariatu online. W domowym zaciszu przewertujesz wszystkie zakładki strony z książkami i wybierzesz wartościowe egzemplarze w bardzo niskiej cenie. W antykwariatach internetowych masz do wyboru kilka egzemplarzy książki o tym samym tytule, ale w innej cenie. Wpływają na to pewne czynniki, o których dowiesz się z tego artykułu.

Książki używane online - wartościowa książka w atrakcyjnej cenie

Gdy książka jest używana, ulega powolnemu traceniu na swej świeżości. Gdzieś naderwie się kartka, zagniecie róg okładki, czy wytrze się nieco na niej rysunek. Dzięki tym widocznym wadom książka musi mieć mniejszą cenę niż egzemplarz nowy.

Niezależnie od tego, czy książki używane są podniszczone, czy też sprawiają wrażenie nowiusieńkich, zawsze będą kosztować dużo mniej niż egzemplarze prosto z wydawnictwa. Jeżeli zatem nie zależy Ci na zapachu farby drukarskiej interesującego Cię tytułu, skorzystaj z tańszej opcji.

Kupuj używane książki i twórz w swym domu pokaźną, pełną podziwu biblioteczkę. Dzięki tańszym opcjom zakupu Twoja biblioteczka będzie niewymownie bardziej okazała, niż gdybyś zapełniał półki wyłącznie nowiutkimi egzemplarzami. Zwłaszcza że w antykwariacie jest możliwość znalezienia białych kruków.

Dlaczego dany egzemplarz ma bardzo spłaszczony brzeg?

Używane książki - jak rozpoznać ciekawą książkę

Spłaszczony brzeg książki świadczy o tym, iż pozycja była wielokrotnie czytana. Grzbiet się przechylił pod wpływem szeroko otwartych stronic. Książka z takim grzbietem dla konesera oznacza jedno - wysoko ciekawą treść, chętnie czytaną przez dużą ilość osób.

Spłaszczony brzeg książki będący wynikiem wielorazowego czytania zmienia podstawę książki z prostokąta w równoległobok. Jeśli korzystasz z biblioteki, z pewnością szukasz właśnie takich książek. Zwłaszcza gdy ma to być egzemplarz wydany kilka lat wcześniej.

Książki, które dopiero co opuściły drukarnię, nawet gdy będą przeczytane kilka razy, mogą zachować pierwotny kształt grzbietu. Dlatego, jeżeli myślisz o zakupie książki w antykwariacie i przeznaczyć ją na prezent dla kogoś, szukaj pozycji mało używanych.

Gdzie znajdę wartościowe książki używane?

Duże ilości książek o wartościowej treści wydanych niedawno oraz przed kilkudziesięciu laty, znajdziesz w antykwariatach online. Trafiają tam wyłącznie takie książki używane, które cieszą się sporą popularnością wśród zagorzałych czytelników.

O ile w księgarni i bibliotece jest pokaźny zbiór różnych pozycji, znajdują się tam także egzemplarze mniej ciekawe. Natomiast w antykwariacie gromadzone są z reguły tylko te najbardziej interesujące dzieła, często sięgające roku wydania z ubiegłych stuleci.

Do księgarni-antykwariatu trafiają nie tylko książki stare. Są tam także prawie nowe egzemplarze, które zostały przeczytane tylko raz. Obecnie panuje moda, aby sprzedawać za niewielką kwotę przeczytane książki innym zainteresowanym.

Skup i sprzedaż książek używanych - antykwariat online

Korzystając z antykwariatu, możesz działać w dwojaki sposób. Po pierwsze możesz kupować używane egzemplarze. Po drugie - masz możliwość sprzedawać przeczytane przez siebie książki do tegoż antykwariatu.

Kup zatem książkę, przeczytaj i sprzedaj ją ponownie. Odzyskasz w ten sposób część pieniędzy zainwestowanych w daną pozycję.
Odzyskane pieniądze będziesz mógł znów wykorzystać do kupienia kolejnej używanej książki.

Dzięki antykwariatom online używane książki dostają drugie życie, a to powoduje wzrastanie ich dusz w myśl powiedzenia "książka ma duszę w sobie". Dom z przeczytanymi książkami na półkach staje się przytulny i bardzo klimatyczny.

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. Kaspersky


Tematy pokrewne:  

tag używane książkitag nolstag DF12NFtag Amin12tag ALH


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.