Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Jak być lepszym partnerem

21-05-2022, 13:27

Społeczeństwo, w którym żyjemy, pokazuje nam koncepcję miłości, która nie jest rzeczywista i faworyzuje szereg przekonań, które nie pomagają w utrzymaniu zdrowego związku. Mówię o pewnych piosenkach, znanych filmach dla dzieci, powieściach romantycznych...

Jak być lepszym partnerem

Nadszedł czas, abyś trochę zapomniała o idealnej miłości i zaczęła budować związek bardziej szczery , mniej sielankowy i zdrowszy! Czytaj dalej artykuł który przygotowaliśmy razem z serwisem nobleconcierge.pl, a poznasz podstawowe filary dobrego związku, jako para, a także kilka nawyków i wskazówek, które pomogą Ci wiedzieć, jak być lepszą parą.

Podstawowe filary dobrych relacji

Nie ma podręcznika życia, a tym bardziej związków, każda para jest inna i działa inaczej i każda para musi znaleźć swoją własną formułę, aby czuć się dobrze. Możemy jednak rozważyć kilka podstawowych filarów budowania zdrowego związku oraz kilka wskazówek i nawyków, które mogą być przydatne dla każdej pary. Podstawowymi filarami dobrej relacji z partnerem są szacunek, przywiązanie, zaufanie i bezpieczeństwo, dobra komunikacja, empatia, współpraca i cieszenie się intymnymi przestrzeniami.

Szacunek

Nie udawaj ani nie chciej zmieniać partnera. To klucz do związku! Zaakceptuj swojego partnera takim, jakim jest, ze wszystkimi jego cechami szczególnymi. Bezwarunkowa akceptacja pomoże ci mieć zdrowszy związek.

To naturalne, że w parze pojawiają się konflikty, nie chodzi o to, żeby się nie złościć ani nie powiedzieć, co nas martwi. Chodzi o to, by zawsze mówić z szacunkiem do drugiej osoby . Ważne jest, aby wiedzieć, jak zarządzać naszymi emocjami, aby gniew nas nie zdominował. Jak? Może Ci pomóc poświęcić trochę czasu, zanim odpowiesz lub przełożyć dyskusję na inny czas, aby nie mówić rzeczy, których możesz później żałować.

Uczucie i czułość

Wszyscy lubimy, że są dla nas mili i serdeczni. Musimy sprzyjać emocjonalnej bliskości z naszym partnerem. Miła wiadomość, od czasu do czasu jakiś szczery komplement, oznaki czułości, szczegół... nigdy nie przestawaj zaskakiwać partnera.

Dobra komunikacja

Ważne jest, aby stanowczo wyrażać to, co lubimy, a czego nie, wyrażać swoje opinie, umieć rozmawiać o swoich troskach i uczuciach… właściwa komunikacja może zmienić dyskusje w coś konstruktywnego i tym samym promować zjednoczenie w parze . Nie zakładaj, że twój partner wie, co czujesz i myślisz. Wyraź to! Jeśli nagromadzisz je w sobie, na dłuższą metę może wszystko eksplodować w bardziej intensywny sposób. Pomocne może być artykuł pytania do dziewczyny, który opublikowaliśmy na naszym portalu.

Jak być lepszym partnerem

Zaufanie i bezpieczeństwo

Pielęgnuj wzajemne zaufanie, zarządzaj konfliktami, aby utrzymać związek żywy i zdrowy. Jeśli coś Ci przeszkadza, wyraź to i porozmawiaj o tym ze swoim partnerem. A przede wszystkim: w razie wątpliwości. Nie karm nieufności i zazdrości.

Empatia i współpraca, aby być szczęśliwym jako para

Postaraj się postawić na ich miejscu i zrozumieć ich punkt widzenia, nawet jeśli się nim nie podzielisz. Jesteście drużyną, jesteście po tej samej stronie. Stwórz nawyk podejmowania decyzji we dwoje, aby wzmocnić związek.

Jak być szczęśliwym w parze

Ważne jest ustalenie wspólnych celów, wspólne rozwiązywanie problemów i dochodzenie do porozumień z poszanowaniem opinii każdego z nich. Nie oznacza to, że tracisz swoją indywidualność jako osoba, masz swoją esencję! Kiedy odkryjesz, że masz różne punkty widzenia, zamiast dalej się kłócić, bo masz rację, zaproponuj rozwiązania, które zawierają obie opinie. Jeśli postawisz się na miejscu partnera, łatwiej będzie rozwiązać Twoje różnice.

 

Jak być lepszym partnerem według psychologii

Na koniec, aby dowiedzieć się, jak być lepszym partnerem i być szczęśliwym w swoim związku, możesz wykonać następujące kroki:

  • Pielęgnuj wspólne hobby. Trzeba znaleźć coś do wspólnego robienia i zabawy, dzielenia się dobrymi doświadczeniami.
  • Zarządzaj obowiązkami domowymi w sposób sprawiedliwy, aby nie wpaść w możliwe do uniknięcia kłótnie.
  • Nie narzekaj, zgłaszaj sugestie! Kiedy narzekamy, mamy tendencję do przesadzania i skupiania się na tym, co nie działa, a nie na tym, co działa. Przekaż szczegółowo to, czego potrzebujesz, a nie ogólny pomysł. Unikaj „zawsze” i „nigdy”. I staraj się mówić to, czego chcesz, a nie to, czego nie chcesz, rozwijając w ten sposób asertywną komunikację. Narzekanie to najlepszy sposób na zrujnowanie związku.
  • Szanuj przestrzeń swojego partnera. Ważne jest, aby spędzać czas poza związkiem. Te przyjemne chwile napełniają nas energią i sprawiają, że czujemy się pełniej. Oprócz wspólnych zainteresowań musisz mieć też własne zainteresowania.
  • Szanuj ludzi, którzy są ważni dla twojego partnera.
  • Pamiętaj, że aby być szczęśliwym ze swoim partnerem, najpierw musisz być szczęśliwy z siebie. Szczęście to stan wewnętrzny, który ostatecznie zależy tylko od nas samych i za który każdy z nas musi wziąć odpowiedzialność.

 Powodzenia!

 

Ostatnie artykuły:

fot. Tavex
fot. ann_zima