© - peepo - istockphoto.com Przemyśl swą decyzję dwa razy. W sieci funkcjonuje sklep internetowy, który oferuje iPhone'a 4 32 GB za ok. 700 zł. Podobne niskie ceny obowiązują także w przypadku innego sprzętu elektronicznego. Niby są to ceny dla firm kupujących hurtem, ale - jak informuje sklep - osoby indywidualne też mogą dokonać zakupu. Super okazja? Jak wynika z naszych dotychczasowych doświadczeń, lepiej wcześniej dobrze się zastanowić albo poczekać z zakupem przynajmniej do weryfikacji działalności tego sklepu przez policję, która już rozpoczęła odpowiednie procedury.
więcej
© V. Yakobchuk - Fotolia.com Obawy o wiarygodność zagranicznego sprzedawcy nierzadko okazują się słuszne - przyznaje Europejskie Centrum Konsumenckie. Z tego powodu kwestia formy płatności za e-zakupy powinna być dobrze przemyślana. Warto też wiedzieć, że można odzyskać pieniądze za towary i usługi.
więcej23-02-2011, 12:22, redakcja,
Procedura chargeback pozwala odzyskać pieniądze, gdy sprzedawca towaru lub usługi, za które zapłaciliśmy kartą, nie wywiązał się ze swoich zobowiązań. O jej istnieniu wie niewielu polskich klientów banków, tymczasem w innych krajach (np. w USA) jest niezwykle popularna, a czasami wręcz nadużywana.
więcej
Leah-Anne Thompson - Fotolia.com Internet stał się dla przestępców nowym miejscem, w którym istnieje możliwość łatwego wyłudzenia pieniędzy od nieświadomych konsumentów. Wyobraźnia oszustów nie zna granic, dlatego Europejskie Centrum Konsumenckie zebrało przykłady najbardziej popularnych trików, by przestrzec przed uleganiem sprytnym sztuczkom internetowych naciągaczy.
więcej03-02-2011, 17:36, redakcja,
© istockphoto.com Zamierzasz kupić prezenty gwiazdkowe w sieci, by uniknąć tłumów i kolejek w centrach handlowych? Obawiasz się jednak, że produkty nie dotrą na czas lub padniesz ofiarą oszustwa? Prawnicy Europejskiego Centrum Konsumenckiego podpowiadają, jak bezpiecznie dokonywać zakupów w internecie, by uniknąć rozczarowań.
więcej16-12-2010, 10:56, redakcja,
Syda Productions / Shutterstock Polacy coraz chętniej wydają pieniądze w sieci, a specjaliści różnych firm prześcigają się w wyliczeniach, ilu z nas świąteczne prezenty zakupi online. Według badania zrealizowanego na zlecenie firmy Symantec zrobi tak 69 proc. ankietowanych Polaków. F-Secure podaje jeszcze większą liczbę - 85 proc. Specjaliści obu firm podkreślają, że pościg za „okazyjną ofertą” może być bardzo ryzykowny.
więcej
Rido / Shutterstock Podczas ubiegłorocznego cyber poniedziałku konsumenci wydali na zakupy w internecie 887 mln dolarów. Połowa z tej kwoty trafiła do amerykańskich e-sklepów. Przewiduje się, że podczas tegorocznego cyber poniedziałku (przypadającego na 29 listopada) sklepy internetowe na całym świecie będą przeżywały prawdziwe oblężenie. Wzmożona aktywność internautów oznacza również wzmożoną aktywność cyberprzestępców.
więcej23-11-2010, 19:41, redakcja,
Shutterstock.com Rosnąca liczba sklepów, a także coraz szerszy asortyment towarów i usług dostępnych w internecie sprawiają, że dokonywanie zakupów bez ruszania się sprzed ekranu monitora zyskuje szybko na popularności. Ponieważ jednak w tym wypadku nie mamy „fizycznego” kontaktu z samym sklepem i jego pracownikami, powinniśmy zachować większą ostrożność. Co więc zrobić, by sieciowe zakupy nie okazały się jedynie stratą pieniędzy i czasu?
więcej20-10-2010, 16:37, redakcja,
©istockphoto.com/thomasd007 Kupowanie przez internet nie musi oznaczać nabywania kota w worku. Trzeba być jednak świadomym zagrożeń związanych z e-handlem, a także pamiętać o prawach przysługujących konsumentom. Bardzo ważne jest także wyczulenie na kwestie bezpieczeństwa – zarówno podczas logowania się do sklepu, jak i przy dokonywaniu przelewów za zakupione towary.
więcej23-02-2010, 17:09, Anna Duda, CERTUM,
©istockphoto.com/photographeer XXI wiek już teraz jest niekwestionowaną erą internetu. Wartość wirtualnego rynku szacuje się w bilionach dolarów, a sklepy online oraz e-banki rosną jak przysłowiowe grzyby po deszczu. Z pozoru niewinna wizyta w sieci może jednak pociągnąć za sobą bardzo bolesne konsekwencje.
więcej17-11-2009, 12:43, Urszula Holik, Grupa Adweb,
Można ufać, ale lepiej sprawdzać: podczas zakupów w internecie łatwo wpaść w pułapki bezpieczeństwa – w ochronie pomóc nam może tylko znajomość tych zagrożeń. Kolejna seria porad jak zapobiegać oszustwom podczas zakupów online.
więcej25-06-2009, 16:36, kg,
©istockphoto.com/AvailableLight W polskim internecie nie brakuje stron, które oferują usługi w oparciu o płatności Premium SMS. Niektóre z nich wprowadzają w błąd co do ceny SMS-a lub oferują coś, co da się gdzie indziej dostać za darmo. Dziennik Internautów po wielu interwencjach przekonał się, że wyłudzacze mogą w naszym kraju działać bezkarnie. Dlatego prezentujemy zestaw porad, dzięki którym można wyłudzenia uniknąć.
więcej15-06-2009, 11:43, Marcin Maj,
Shutterstock.com "Oszukani klienci sklepów internetowych i wyłudzone setki tysięcy złotych!" Takie nagłówki coraz częściej pojawiają się w mediach. Czy taki los czeka każdego klienta, robiącego zakupy w internecie? Czy każdy sklep internetowy prowadzi nieczystą grę z klientem? Jak w takim wypadku ocenić, czy sklep jest niezawodny?
więcej21-03-2009, 22:07, redcoon,
wavebreakmedia / shutterstock Wyłudzanie pieniędzy? Nieuczciwi sprzedawcy? Stosując się do kilkunastu prostych zasad, można niemal całkowicie ustrzec się przed nieuczciwymi sprzedawcami, jak również zagrożeniami pochodzącymi z sieci.
więcej09-03-2009, 09:40, kg,
©istockphoto.com/Pinopic Gorączka świątecznych zakupów powoli dotyka coraz większej liczby osób. To doskonała okazja do zarobku dla przedsiębiorców, ale również dla cyberprzestępców. Dziennik Internautów przypomina podstawowe zasady bezpieczeństwa dotyczące elektronicznych transakcji.
więcejW czasie dokonywania świątecznych zakupów w Sieci trzeba zachować ostrożność na każdym etapie. Kiedy wpisujemy nazwę wymarzonego prezentu do wyszukiwarki łatwo o trafienie na stronę ze szkodliwym oprogramowaniem. Jeśli natomiast mamy pewność co do uczciwości witryny, warto dowiedzieć się jakie mamy prawa jako konsumenci.
więcej-