Jak dobrać rurę do pole dance?

24-06-2020, 07:00

>Pole dance to niesamowicie widowiskowy sport. W ostatnich latach staje się on coraz bardziej popularny, ponieważ nie tylko poprawia sylwetkę i kondycję, ale i w znacznym stopniu wpływa na poprawę pewności siebie. Coraz więcej osób nie tylko decyduje się na wzięcie udziału w zajęciach, ale i planuje kupno własnej rury do pole dance, którą można zamontować w domu. Jak wybrać odpowiednią rurę? Jakie są wady i zalety poszczególnych wyrobów? Na co zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu dla siebie?

Rodzaje rury do pole dance: rozporowa, obrotowa, czy składana?

Asortyment rur można podzielić według różnych rodzajów. Zwłaszcza w początkowej fazie nauki dylemat „jaką rurę do pole dance wybrać?” może stanowić nie lada wyzwanie. Na rynku dostępne są rury z możliwością przedłużania lub do złożenia. Te drugie składają się z kilku modułów. Część rur ma stałą długość i nie można ich w żaden sposób dopasowywać. Większość rur spokojnie można zamontować w pomieszczeniach o wysokości 2,2 m do 3,2 m. Najczęściej one są składane z kilku odcinków. Bardzo popularne są także rury rozporowe. Budową przypominają drążki do podciągania, które montuje się we framudze drzwi. W tym przypadku najważniejszą rolę pełnią mocne łożyska, ponieważ to one zapewniają stabilność rury.

rury do pole dance

Rury statyczne i obrotowe

Zdecydowanie poleca się rury statyczne dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z pole dance. Jest ona bardzo stabilna, a to zapewnia poczucie bezpieczeństwa. Również zaawansowani tancerze decydują się na to rozwiązanie, ponieważ idealnie sprawdza się przy trenowaniu nowych figur. Trening na rurze obrotowej jest bardziej wymagający. Rury statyczne bywają także w nieco niższych cenach niż obrotowe, ale nie są to drastyczne różnice.

Spin - propozycja dla zaawansowanych

Rura obrotowa częściej jest wybierana przez doświadczone osoby. Po pierwsze efekt tańca na rurze typu spin jest nieporównywalny z tym uzyskanym na rurze statycznej. Potrzeba jednak sporo pracy, aby czuć się pewnie na takiej rurze. Wiele trenerów jest zdania, że nawet początkujące osoby powinny rozpoczynać od niej naukę. Jeśli uda się opanować podstawy treningu na rurze typu spin potem jest zdecydowanie łatwiej. Warto pamiętać o odpowiedniej konserwacji rury, ponieważ składa się ona z elementów ruchomych. Należy je odpowiednio smarować polecanymi środkami.

Rury typu spin up: połączenie statycznej i obrotowej rury

Szczególna odmiana rury, która łączy dwa rodzaje rur, jest najlepszą inwestycją. Wytrzymuje ona bardzo duże obciążenia, częste treningi. Na tej rurze można trenować bardzo różnorodne figury. Dzięki odkręceniu kilku elementów rura może obracać się w okół własnej osi. Efekt uzyskany dzięki temu drobnemu sprawi, że trenujący czuje się jak najprawdziwsze gwiazdy pole dance.

Rura zamontowane na stałe, a może rozporowa?

Rura rozporowa ma jedną niezaprzeczalną zaletę: można ją umieścić wszędzie tam, gdzie chcemy. Rura do pole dance nie niszczy sufitu, ani podłogi, a jej montaż zajmuje dosłownie kilka minut. Przy zakupie tej rury warto zaopatrzyć się także w specjalny talerz, który montuje się na samej górze, między rurą a sufitem. Zapewnia on stabilność rury i znacznie poprawia bezpieczeństwo. Rura montowana na stałe daje gwarancję stabilności. Trzeba mieć na uwadze, że rura będzie przy wiercona do sufitu.
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag rurytag pole dance
To warto przeczytać
fot. PhotoMIX
fot. BabbelRSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
Serwisy specjalne: