Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Jaką szafę metalową kupić? Która będzie najlepsza?

29-03-2022, 12:40

Wciąż jeszcze wiele osób sądzi, że szafy metalowe są nieeleganckie. Wystarczy jednak zobaczyć ofertę dobrze zaopatrzonego sklepu z takim asortymentem, aby zmienić zdanie. Jeśli szukasz dobrej, solidnej szafy wykonanej z metalu, w tym artykule podpowiadamy Ci na co zwrócić uwagę podczas zakupów.

Jaką szafę metalową kupić? Która będzie najlepsza?

Szafy do zadań specjalnych - dopasuj ją do swojej działalności

Szafy metalowe są różne, dlatego, zanim podejmiesz decyzję o zakupie, zastanów się, jakiej potrzebujesz. Czasami jeden detal może decydować o tym, że szafa w pełni sprawdzi się w Twojej firmie. Może to być zawartość wnętrza czy rodzaj zamknięcia. Nieraz wygląd zewnętrzny szafy jak najbardziej odpowiada poczuciu estetyki klienta, natomiast podział półeczek i szuflad jest nieodpowiedni. Dopasuj więc szafę do rodzaju zawartości, aby w pełni z niej korzystać i lepiej zorganizować swoją pracę.

Szafa na dokumenty - jaką wybrać?

Szafy, które znajdują się w biurach i magazynach firmowych, muszą być przystosowane do profilu działalności firmy. Jeśli szukasz szafy, w której przechowasz plik dokumentów firmowych - faktur, podań czy statystyk - wybierz taki model, który ułatwi ich przechowywanie. W tej sytuacji niezwykle ważne jest to, jak została zorganizowana wewnętrzna część mebla. Musi zawierać wiele przegródek, półek i wysuwanych szufla, które ułatwią chowanie i wyjmowanie potrzebnej dokumentacji na co dzień. Jeśli wybierzesz szafę, która zapewnia odpowiedni sposób katalogowania i archiwizacji, wtedy zwiększysz produktywność swoich pracowników. Zastanów się przed zakupem, w jaki sposób będziesz przechowywać dokumenty, Jeśli w wysokich, sztywnych segregatorach, wtedy wybierz szafę z półkami wyższymi. Wtedy ustawisz swobodnie obok siebie kilka kolorowych segregatorów ze swobodnym dostępem do ich zawartości. W razie wątpliwości zawsze możesz skontaktować się z dobrym sprzedawcą https://www.wyposazeniegaudia.pl/ .

Szafa na dokumenty ściśle tajne

Druga istotna sprawa to stopień poufności dokumentacji. Jeśli będziesz przechowywać ważne faktury czy dane osobowe, które będą ściśle tajne, wybierz szafę z zamkiem, certyfikowaną. Dostęp do takiej szafy mają tylko osoby uprawnione, które mogą przeglądać przechowywane w niej dokumenty. Tego typu meble biurowe są najczęściej ognioodporne i mają wzmocnioną konstrukcję. Nie jest łatwo ja sforsować, nie ma wiec obaw o bezpieczeństwo ważnych firmowych papierów.

Szafy na kartoteki - do biura i do przychodni

Szafy kartotekowe pomieszczą mnóstwo kart pracowników czy pacjentów. Z powodzeniem użyjesz jej do przechowywania umów, faktur, kart leczenia oraz wyników badań. Umożliwiają przechowywanie w należytym porządku kartotek i szybki dostęp do ich przejrzenia. Jeżeli szukasz właśnie takiego mebla do swojej działalności, zajrzyj do środka lub zapytaj online o układ szuflad i półeczek. Ważna jest także ich głębokość. Jeden model będzie miał szufladkę płytką, a drugi znacznie głębszą. Niektóre szafy kartotekowe  mają dodatkowe schowki np. na klucze czy inne drobiazgi użytku codziennego.

Reasumując...

Jeśli chcesz praktycznie i elegancko uzupełnić przestrzeń swojego biura, zainwestuj w solidne szafy metalowe. Wybór jest bardzo duży - od małych kontenerków z dwoma szufladami po ogromne szafy z mnóstwem półek i szuflad. Wygalają elegancko, niektóre mają przeszklone fronty lub przesuwne drzwi. Dzięki takiej różnorodności zawsze dopasujesz mebel do swoich potrzeb i kubatury wnętrza.