Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Każdy opiekun czworonoga dobrze wie, że spacery są nieodłączną częścią życia z psim przyjacielem. W mieście są one jedyną okazją do spędzania czasu na dworze, dlatego warto zadbać o to, aby były komfortowe, a przy tym w pełni bezpieczne. Odpowiednio dobrana smycz daje psu możliwość swobodnej eksploracji, gwarantując dużą przyjemność spacerów – zarówno dla pupila, jak i opiekuna. Jaka taśma będzie odpowiednia do miastowych warunków? Spieszymy z odpowiedzią!

Smycz miejska kontra przepinana - poznaj różnice

Smycz miejska – czyli jaka?

Pod tym pojęciem kryją się dobrze znane wszystkim klasyczne spacerowe taśmy, które z jednej strony są zaopatrzone w karabińczyk do obroży lub szelek, a z drugiej w rączkę do trzymania. Z uwagi na prostą konstrukcję są one zwykle dość krótkie i wykonywane z najróżniejszych materiałów – od skóry, tworzywa sztucznego, aż po trwałe materiały tekstylne. Smycze miejskie są przeznaczone do codziennych spacerów po mieście, dlatego mogą być niepraktyczne np. podczas długich wycieczek w teren, gdzie pies miałby okazję się wybiegać. Wiele z nich cechuje dodatkowe podszycie na rączce – dla wygody opiekuna. Co ważne, są one dość lekkie i niewielkie, dlatego z łatwością zmieszczą się nawet w kieszeni.

Czym charakteryzuje się smycz przepinana?

W przeciwieństwie do spacerowych taśm przepinane smycze zwykle nie są zakończone standardową rączką do trzymania, lecz mają z obu stron karabińczyk. Ponadto na ich całej długości rozmieszczonych jest kilka dodatkowych kółek (od 1 do 3), dzięki którym w łatwy sposób można dostosować długość smyczy do bieżących potrzeb psa czy sytuacji. Wszystko to sprawia, że smycz przepinana sprawdzi się podczas spaceru zarówno na osiedlu, w centrum miasta, lesie, jak i parku. Na rynku dostępny jest cały wachlarz rozmaitych taśm przepinanych wykonywanych z różnych materiałów i z różnymi metodami skracania smyczy.

Wybór odpowiedniej smyczy dla pupila

Nie da się ukryć, że to, jaką taśmę wybierzemy, powinno być uzależnione ściśle od temperamentu psa oraz najczęściej uczęszczanych spacerowych lokalizacji. Smycze miejskie są w porównaniu do przepinanych mniej funkcjonalne, ponieważ nie posiadają dodatkowych zaczepów, przez co są znacznie krótsze. Z pewnością docenią je jednak miłośnicy komfortu, ponieważ zwykle ich rączki są podszyte dodatkowym miękkim materiałem.

Smycz przepinana 3m (trudno znaleźć dłuższe modele ze standardową metodą przepinania z uwagi na to, że byłyby zbyt trudne w obsłudze) jest dużo bardziej wszechstronna niż spacerowa, lecz warto zdawać sobie sprawę z tego, że nie sprawdzi się do używania jako linka – kółka mogą blokować się w trawie i zbierać brud.

Warto zaznaczyć, że smycze z płynną regulacją długości zdecydowanie lepiej poradzą sobie w codziennych aktywnościach z psem, ponieważ nie posiadają klasycznych przepięć, tylko jeden regulator, dzięki któremu możemy płynnie ustalać długość smyczy w zależności od sytuacji.

Każdy z rodzajów smyczy ma swoje wady i zalety. Pragnąc dla swojego pupila tego, co najlepsze, warto więc zainwestować w najbardziej dopasowany do jego potrzeb produkt bądź też pozwolić sobie np. na dwie smycze na różne okazje.

 

Foto i treść: materiał partnera


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca

              *