Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Profesjonalne usługi barberskie w niskiej cenie - czy to możliwe?

28-03-2022, 13:25

Od dobrych kilku lat w Polsce rośnie moda na barberów. Panowie, zwłaszcza brodaci, nie chodzą już do fryzjerów damsko-męskich, gdzie podchodzi się dość szablonowo do tematu męskich fryzur, ale poszukują czegoś więcej - czegoś, co może zaproponować im barber. Oprócz uczesania i strzyżenia zadbasz u niego o zarost i dopasujesz jego styl do kształtu swojej twarzy. Niestety, wielu klientom korzystanie z usług barbera kojarzy się z niemałymi wydatkami. Czy słusznie? Czy można znaleźć fachowca w dobrej cenie?

Dlaczego właśnie barber?

fryzura męska warszawa żoliborz

 

Mężczyźni, a już szczególnie brodaci, doskonale sobie zdają sprawę z tego, jak wiele kosztuje wyhodowanie długiej i pięknej brody. Dzisiaj są one coraz częściej spotykanym elementem męskiej stylistyki, w związku z czym rośnie również zainteresowanie specjalistami, znającymi się na formowaniu i pielęgnowaniu zarostu. Prawdopodobnie fryzjer będzie w stanie jakoś zadbać o brodę, ale "jakoś" nie jest najlepszą odpowiedzią, kiedy decydujesz się na brodę, jako na element swojego stylu. Dlatego o wiele lepiej pójść do barbera, czyli do specjalisty, który specjalizuje się głównie w męskim zaroście i o brodzie czy wąsach wie więcej niż ktokolwiek inny. Nie tylko podpowie Ci, jaka stylizacja będzie idealnie pasować do Twojej twarzy (biorąc pod uwagę również Twoje osobiste upodobania), ale również ją perfekcyjnie dla Ciebie wykona. Ponadto nauczy Cię technik pielęgnacji, dzięki czemu wąsy i broda zawsze będą wyglądały nieskazitelnie, a zastosowane przez niego wysokojakościowe olejki i balsamy natychmiastowo przywrócą blask nawet zaniedbanej grzywie. Na tym jeszcze nie koniec - barber zadba również o Twoją fryzurę i dobierze taką, aby idealnie komponowała się z pozostałą częścią wybranej stylistyki. Nic dziwnego, że większość mężczyzn, która chociaż raz skorzystała z jego usług, decyduje się na ponowne odwiedzanie barbera. Dla niektórych jednak problemem okazują się... ceny.

 

fryzjer męski żoliborz

Czy wizyta u barbera musi być droga?

Porównując ceny wizyt u fryzjera męskiego i u barbera, nietrudno zauważyć pewne różnice w cenie. Typowy Barber Shop, czyli miejsce przeznaczone męskiej pielęgnacji jest zazwyczaj zauważalnie droższy, na co składa się kilka elementów. Po pierwsze, mamy do czynienia z fachowcem o dość wąskiej specjalizacji. O ile barber perfekcyjnie dopasuje Twój zarost i fryzurę i zadba o nie jak nikt inny, to nie zajmie się strzyżeniem damskim czy jakąś nowoczesną męską fryzurą, wychodzącą poza kanon klasycznych strzyżeń. Dlatego jego usługi są adekwatnie droższe. Po drugie, Barber Shop to znacznie więcej niż tylko miejsce, gdzie się wykonuje strzyżenia - to miejsce o wyjątkowej atmosferze, gdzie poczujesz się porządnie zadbany, pogadasz z podobnymi ludźmi i wypijesz dobrą kawę. Najczęściej będzie to miejsce utrzymane w stylistyce vintage, gdzie poczujesz się jak na początkach wieku XX, w tradycyjnych salonach barberskich. Klimat robi wrażenie, ale utrzymanie punktu wyłącznie, aby przyjmować mężczyzn szukających odpowiedniej fryzury i zadbanej brody, generuje niemałe koszty. Po trzecie - i najważniejsze - możliwe jest znalezienie profesjonalnych i całkiem atrakcyjnych cenowo usług barberskich. Gdzie?

Fachowy i tani barber? To możliwe!

barber żoliborz

 

Nie każdy profesjonalny barber musi świadczyć usługi w wygórowanych cenach. To prawda, że rosnąca moda na korzystanie z tego rodzaju usług sprzyja podnoszeniu ich wycen, ale wcale nie musi to oznaczać, że każda wizyta będzie rujnowała Twój portfel. Jeśli na przykład możesz zrezygnować z wizyty w punkcie utrzymanym w barberskiej stylistyce i dedykowanym wyłącznie Panom, aby skorzystać z pomocy profesjonalnego barbera przyjmującego w tradycyjnym salonie fryzjerskim, to możesz zaoszczędzić niemałe środki, otrzymując usługę na wysokim poziomie. 

Jednym z takich miejsc na warszawskim Żoliborzu, które warto odwiedzić, szukając świetnej klasy barbera, jest salon o nazwie "Między Grzebieniem a Nożyczkami". To właśnie tutaj zatrudniony jest m.in. Marcin, barber, który może pochwalić się nie tylko sporym doświadczeniem i niemałym obyciem w operowaniu brzytwą, ale również licznymi szkoleniami u boku najlepszych barberów w Polsce. A co najważniejsze - zapłacisz naprawdę niewiele. Strzyżenie i modelowanie brody będzie Cię kosztowało od 30 do 70 złotych, strzyżenie włosów od 45 do 75 zł (ze zniżką dla emerytów i rencistów), a zestaw strzyżenie plus broda to wydatek 65 do 100 złotych. Ceny naprawdę przystępne, szczególnie mając na uwadze to, jak będziesz wyglądał po opuszczeniu zakładu. Gdzie go szukać? 

Pod adresem: ul. Elbląska 37, 01-737 Warszawa Żoliborz lub pod adresem internetowym https://miedzy-grzebieniem-a-nozyczkami.pl/

Ostatnie artykuły:

fot. WWFTematy pokrewne:  

tag nolstag barbertag atpatag Amin12