Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Kurierka rowerowa to propozycja dla wszystkich, którzy szukają pracy z elastycznym grafikiem. Aby rozpocząć współpracę z najpopularniejszymi aplikacjami, nie trzeba mieć doświadczenia ani wysokich kwalifikacji. Z artykułu dowiesz się, jakie są jej najważniejsze zalety, a także jakie wymagania musi spełniać kurier i ile może zarobić. Proponujemy w nim też prosty i bezpieczny sposób na rozpoczęcie przygody z kurierką.

Kurier rowerowy – zalety pracy

Zastanawiasz się, co sprawia, że tak wiele osób decyduje się na dostarczanie zamówień jednośladem? Odpowiedź jest prosta. Głównymi zaletami pracy w charakterze kuriera rowerowego są brak szefa oraz możliwość samodzielnego planowania czasu pracy. To pracownik decyduje, w jakich godzinach jeździ i jakie trasy pokonuje. Realizując zamówienia, dobrze poznasz topografię swojego miasta i odkryjesz miejsca, które dotąd mogły umknąć Twojej uwadze.

W przypadku osób, które lubią jazdę na rowerze, kurierka jest znakomitą szansą na połączenie hobby z zarobkiem. Entuzjaści sportu mogą traktować pracę jako dodatkowy trening. Regularna jazda zapewnia wiele korzyści zdrowotnych – pomaga spalać kalorie i poprawić kondycję. Dostarczanie zamówień rowerem może stanowić również dodatkowe źródło dochodu u osób wykonujących na co dzień prace biurowe.

Obowiązki kuriera rowerowego

Głównym zadaniem kuriera rowerowego jest oczywiście transport zamówień z punktu „A” do punktu „B”. Warto jednak wiedzieć, że do jego obowiązków można zaliczyć także:

  • kontaktowanie się z odbiorcami w celu ustalenia szczegółów dostawy
  • dbałość o bezpieczeństwo przesyłek i dokumentów
  • wystawianie faktur i przyjmowanie płatności
  • raportowanie przyczyn niedoręczenia paczek
  • budowanie pozytywnego wizerunku przedsiębiorstwa kurierskiego.

Ile zarabia kurier rowerowy?

Praca kuriera rowerowego ma wiele zalet i bardzo mało wad. Co najważniejsze, zarobki dostawcy potrafią być naprawdę wysokie. Ostateczna wysokość wynagrodzenia zależy od wielu czynników – czasu i miejsca pracy, aktualnych mnożników oraz otrzymywanych napiwków. Kurierzy pracujący dla aplikacji takich jak Uber Eats mogą ponadto liczyć na atrakcyjne bonusy i nagrody. Średnie zarobki kuriera rowerowego wynoszą do 4500 zł netto miesięcznie.

Rozpoczęcie pracy w charakterze kuriera rowerowego

Jeśli uważasz, że kurierka rowerowa jest dla Ciebie, mamy dobrą wiadomość. Rozpoczęcie współpracy z Glovo czy Stuart jest szybkie i proste! Zanim jednak wyślesz swoje zgłoszenie, sprawdź, czy spełniasz wymagania danej firmy. Najczęściej wystarczy, jeśli masz:

  • ukończone 18 lat
  • telefon z dostępem do Internetu
  • dobrą kondycję
  • chęć do pracy.

Konieczna jest również znajomość przepisów ruchu drogowego. Znane marki mogą wymagać ponadto odbycia krótkiego szkolenia, które możesz zrealizować zdalnie, poprzez stronę wybranego pracodawcy. Na koniec firma dostarczy Ci niezbędny sprzęt. Dużym ułatwieniem jest posiadanie własnego roweru. Jeśli jednak nie dysponujesz swoim pojazdem, możesz wypożyczyć go od partnera flotowego. Czym jest partner flotowy? O tym dowiesz się z ostatniej części artykułu!

Umowa z partnerem flotowym – najlepszy sposób na rozpoczęcie współpracy

Wygodnym sposobem na rozpoczęcie pracy w charakterze kuriera rowerowego jest podpisanie umowy z zaufanym partnerem flotowym. Avalon Logistics Group to m.in. partner Glovo. Jest pośrednikiem pomiędzy kurierem a firmą, z którą rozpoczyna on współpracę. Wszystko, co musisz zrobić, to wypełnić dostępny na stronie partnera formularz kontaktowy.

Po otrzymaniu Twojej aplikacji wykwalifikowani doradcy pomogą Ci załatwić niezbędne formalności i zapewnią wsparcie w procesie rekrutacji. Pośrednik oferuje również usługi księgowe. Oznacza to, że nie będziesz musiał zakładać własnej działalności. Decydując się na współpracę z Avalon Logistics Group, uzyskasz więc atrakcyjne warunki zatrudnienia.

Jak zacząć pracę jako kurier rowerowy?

Fot. Adobe

Źródło: Publikacja partnera

Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca

Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

Ostatnie artykuły:

fot. Freepik

Tematy pokrewne:

tag pracatag kurier rowerowy