Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Kontenery socjalne dla osób zmuszonych do zmiany miejsca pobytu

11-05-2022, 12:29

Od kilku tygodni Polska zmaga się z prawdziwym wyzwaniem — falą uchodźców z Ukrainy, których liczba według prognoz może wzrosnąć nawet do 8 mln osób. Chociaż Polacy dzielnie zmagają się z tym wyzwaniem, fizyczne możliwości władz, samorządów i zwykłych obywateli w kwestiach związanych z zapewnieniem miejsc zamieszkania dla potrzebujących są ograniczone. Rozwiązaniem problemu mogą stać się kontenery socjalne.

Kontenery socjalne dla osób zmuszonych do zmiany miejsca pobytu

Kontenery pracownicze: rozwiązanie sprawdzone w praktyce

Kontener pracowniczy to nowoczesne i niedrogie rozwiązanie, pozwalające stworzyć bezpieczne i komfortowe mieszkanie tymczasowe nawet dla dużych grup ludzi w minimalnie krótkich terminach. W Polsce z takich rozwiązań od kilku lat skutecznie korzystają firmy budowlane i produkcyjne, zatrudniające dużą ilość zagranicznych pracowników, którym zapewniają miejsce zamieszkania na czas pracy.

Przykładem jest produkcja firmy Modulex: projektowane i produkowane kontenery pracownicze mogą mieć różną powierzchnię (od 14,6 metrów kwadratowych), a tuż po montażu i wykończeniu nadają się do użytku. Rozwiązaniami, pozwalającymi zapewnić maksymalną wygodę wykorzystania takich kontenerów, są:

  • Laminowane ściany z płyty wiórowej;
  • Nowoczesne łazienki z dopływem wody ciepłej i zimnej;
  • Występowanie okien, a w razie potrzeby także tarasów;
  • Systemy wentylacji i kodycjowania powietrza itp.

Jak kontenery socjalne mogą pomóc w rozwiązaniu kryzysu migracyjnego?

Pojedyncze kontenery socjalne można łączyć ze sobą zarówno na ziemi, jak i poprzez tworzenie obiektów o wielu kondygnacjach. Na wolnych terenach mogą powstawać nawet całe modułowe osiedla, w których osoby nieposiadające mieszkania mogą otrzymywać kwatery prywatne lub zamieszkiwać na zasadach akademiku (wolna powierzchnia kontenera może być podzielona za pomocą ścian na pokoje i bloki lub mieć układ otwarty, pozwalający na ustawianie dużej ilości klasycznych lub piętrowych łóżek). Poza powierzchniami mieszkalnymi w kontenerach mogą również być przygotowane:

  • Kuchnie;
  • Pralnie;
  • Kotłownie itp.

Bezpieczeństwo konstrukcji modułów pozwala ustawiać w nich różnego rodzaju sprzęt AGD, a także przeprowadzać inne prace skierowane na podniesienie komfortu zamieszkania. Na terenach przyległych do modułów mogą zostać zamontowane place zabaw dla dzieci, a część modułów może zostać przeznaczona do tworzenia biur, których pracownicy będą zajmować się obsługą uchodźców. W razie potrzeby każdy z modułów może zostać przeniesiony w inne miejsce lub doposażony do wykorzystania w innych celach.

Ostatnie artykuły:
porównywarka ubezpieczeń OC
« Maj 2022»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031