Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

RSS Komentarze

  • ~makhan

    "Dell zapowiedział w styczniu, że zamierza również wkroczyć na rynek tabletów i smartfonów."

    Nie wiem czemu Dell mialby wkraczac na rynek smartfonow, skoro juz tam jest (Dell Venue, Dell Streak).

    23-02-2012, 01:24


    odpowiedz
  • ~Nicos

    Jakaś pozytywna wiadomość niech M$ buli od każdego sprzedanego PC z win 10$ na rzecz google :P

    23-02-2012, 00:58


    odpowiedz
  • ~kuzyn_maupy

    !!! STOP american IP legislation in Europe !!!

    23-02-2012, 00:20


    odpowiedz
  • ~kuzyn_maupy

    Nie chcemy ACTA - STOP american IP legislation in Europe !!!

    23-02-2012, 00:19


    odpowiedz
  • ~kuzyn_maupy

    STOP american IP legislation in Europe !!!

    23-02-2012, 00:18


    odpowiedz
  • ~squider

    A i jeszcze zapomniałem o najważniejszym pytaniu odnośnie podziału kompetencji a sprawy która nas najbardziej nurtuje.

    Czy zapisy w których jest mowa o uzyskiwaniu danych osobowych i stosowaniu środków zapobiegawczych mających uniemożliwić dalsze łamanie prawa związanego z własnością intelektualną wykonywane na wniosek właściciela/zarządcy danych dóbr z pominięciem sądów będzie wpadać w kompetencje Unii czy też kraju członkowskiego? W Polsce za dochodzenie i egzekwowanie praw w postępowaniu karnym odpowiada sąd, jeśli ACTA umożliwia użycie ścieżki z pominięciem sądu to wynika z tego że taki zapis nie wchodzi w kompetencje kraju członkowskiego ale UE.

    22-02-2012, 23:07


    odpowiedz
  • ~squider

    Przebrnąłem przez te odpowiedzi. Pierwsza kwestia, odpowiedziano tylko na pytania ogólne. Brak jest jakichkolwiek odpowiedzi na temat samych zapisów ACTA i tematu ścieżki postępowania karnego z nich wynikających. Druga sprawa to odpowiedź na pytanie jaka część ACTA będzie nas obowiązywać jeśli Polska nie ratyfikuje ACTA a UE ratyfikuje. Odpowiedź na to pytanie jest tylko przytoczeniem zapisów unijnych na temat podziałów kompetencji pomiędzy unią a krajem członkowskim, czyli prawniczy bełkot niezrozumiały dla normalnego człowieka, bez jasnego powiedzenia co gdzie i jak. Cytuję zapis:
    W przypadku umowy ACTA zdecydowana większość postanowień dotyczy obszarów należących do kompetencji Unii. Państwa członkowskie zachowują kompetencję w odniesieniu do nielicznych postanowień ACTA dotyczących dochodzenia i egzekwowania praw w postępowaniu karnym. Taki podział kompetencji nie wpływa jednak za zasadę, zgodnie z którą umowa ACTA będzie mogła wejść w życie wyłącznie po jej ratyfikacji przez Unię i wszystkie państwa członkowskie, w zakresie przysługujących im kompetencji.
    Czytałem to z pięć razy i nadal nie jestem pewien tego fragmentu. Czyli co ratyfikacja ACTA przez unie nie wymusza stosowanie jej zapisów w Polsce jeśli ta jej nie ratyfikuje czy też wymusza z wyłączeniem spraw odnośnie dochodzenia i egzekwowania prawa które należą do kompetencji państwa członkowskiego?

    Kilka linijek niżej znów jest napisane

    W praktyce oznacza to, że Unia i państwa członkowskie powinny jednocześnie złożyć dokumenty ratyfikacyjne. Zasadą jest, że Unia „czeka” ze złożeniem dokumentów ratyfikacyjnych aż zakończone zostaną wewnętrzne procedury ratyfikacji w poszczególnych państwach członkowskich.
    Pytanie za 100 punktów, czy unia czeka z podpisaniem na wszystkie kraje członkowskie czy tylko na te które mają chęć ratyfikacji ACTA w ramach kompetencji które im przysługują czy też wymaga aby wszystkie kraje ją ratyfikowały? Tego nie napisano.

    22-02-2012, 22:39


    odpowiedz
  • ~as-wod i oceanow

    przepraszam ale ta moc obliczeniowa poraza ale chyba glupota .. przeciez ten "procesor" sie nudzi przez wiekszosc czasu nic nie robiac bo program sie wykonal juz dawno temu i moze wlasnie baterie oszczedzac, to po to ta predkosc tak na marginesie .. itd ..

    Fajny show, fajnie ze robia i zarabiaja zamiast stac z piwem na rynku Bytomia.

    .. ale wyprodukowanie najszybszej mrowki na swiecie to osiagniecie na miare rekordu do zapisania i zapomnienia, nic ponadto. A juz potegi elektroniki to z nas nie czyni :)

    I raczej szukaja nabywcy by sprzedac firme bo wizji rozwoju ja tu nie widze. Chyba ze uslysze ze FAB ich ASICa powstanie, wtedy mozna sie chwalic :)

    22-02-2012, 22:37


    odpowiedz
  • ~tywin

    Gdzie te straty? To nawet nie lucrum cessans.

    22-02-2012, 21:51


    odpowiedz
  • ~dddf

    hmm może wyjdą na zero, jak nie do przodu... brawo google. żebyście tylko nie czytali maili i nie śledzili każdego naszego kroku ehh..

    22-02-2012, 21:49


    odpowiedz
  • « Pierwsza ... 373 ... Ostatnia »
RSS  
RSS  
Chwilowo brak danych. Sprawdź później :)