Microsoft składa skargę na Motorolę Mobility

22-02-2012, 16:00

Zdaniem Microsoftu mobilny oddział Motoroli chce zablokować sprzedaż pecetów z Windowsem, a także konsol Xbox oraz kilku innych produktów.

Korporacja z Redmond złożyła skargę przeciwko Motoroli Mobility do europejskich regulatorów antymonopolowych w obawie przed blokadą swoich produktów - poinformowała firma w swoim oświadczeniu.

Czytaj także: Czy dzięki niemu Google powtórzy sukces firmy Apple?

Jak na blogu napisał zastępca głównego radcy prawnego Microsoftu Dave Heiner: Microsoft złożył formalną skargę do Komisji Europejskiej przeciwko Motoroli Mobility. Zdecydowaliśmy się na taki krok, gdyż Motorola próbuje zablokować sprzedaż naszych komputerów z Windowsem, konsol Xbox, a także innych produktów

Warto przypomnieć, że w ubiegłym tygodniu Komisja Europejska, a także amerykański Departament Sprawiedliwości wyraziły zgodę na przejęcie przez firmę Google mobilnego oddziału Motoroli. Rekordowa transakcja ma opiewać na sumę ponad 12,5 miliarda dolarów.

Wiceprzewodniczący Komisji oraz komisarz odpowiedzialny za konkurencję Joaquin Almunia zapewnił wtedy, że KE będzie się bardzo uważnie przyglądał poczynaniom korporacji, a także całego sektora telekomunikacyjnego. Najwięcej wątpliwości budzi problem patentów, które po przejściu do nowych rąk mogą być wykorzystywane do prób blokowania sprzedaży urządzeń. Prawdopodobnie właśnie tego typu obawy skłoniły Microsoft do wystosowania skargi.

Czytaj także: Google: Patenty Motoroli nadal będą dostępne


Źródło: Microsoft, Reuters
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy