A co ma system operacyjny do rutera bo nie rozumiem. Tutaj raczej chodzi o pomoc w instalacji karty wifi w systemie operacyjnym linux, ewentualnie o konfigurację routera jako takiego w ogóle, a to też nie ma nic wspólnego z windowsem/linuxem. Podejrzewam to pierwsze, także tutaj faktycznie lepiej pytać społeczności zorganizowanej w okół danego systemu. Jeśli wystąpiło to drugie, to tutaj wchodzi w gre niewiedza użytkownika w dziedzinie sieci itp oraz brak możliwości skorzystania z narzędzi typu "Click&Play" czyli poklikania dalej x3 + zakończ.
tp nie udziela wsparcia dla linuxa i tyle
polecam http://www.tp.pl(...)5419.pdf
trzeba sprawdzać co się kupuje i tyle. wystarczy czytać co piszą a nie potem problemy wymyślać.
O ile dobrze pamiętam, nie ma problemu z konfiguracją livebox'a, ponieważ można to zrobić jak z każdym rouerem:
- Podłączyć się do liveboxa przez ethernet (kabel sieciowy)
- Pobrać adres z dhcp (livebox ma włączony serwer dhcp)
- Wpisać w przeglądarce adres 192.168.1.1
- login: admin, password: admin
przypuszczam że nie chodzi o samo podpięcie liveboxa po kablu ethernetowym tylko np o instalacje adaptera usb (dongla)
a poza tym z perspektywy byłego konsultanta neo ...oni tam nie mają linuxa tylko windowsy na stanowiskach poinstalowane, nie mają maeriałów poświęconych linuxowi, na kompach nie ma poinstalowanych też maszyn wirtualnych a kompy muszą chodzić nonstop -więc jak mają pomagać w tym zakresie?
A z linuxem wiadomo, każda dystrybucja inna, różne wersje kerneli, różne x-sy, różne pakiety etc. A braku driverów i licznych konfliktów w zasadzie nie da się na ślepo rozwiązać.
W "Instrukcji instalacji livebox tp" oraz w "Przewodniku użytkownika livebox tp" jest wymieniony linux, lecz jest napisane, że wspierane jest połączenie przez ethernet i jest opisana procedura dla starej Mandrivy i Fedory.
Osobiście nie widzę powodu, dla którego livebox miałby nie działać z Linuxem poprzez kartę WiFi (z adaptorem USB WiFi mogą być faktycznie problemy).
Ze wsparciem dla Linuxa to tak jak ado pisał faktycznie może być duży problem ze względu na różnorodność konfiguracji.
Używają bardzo skomplikowanego i cięzkiego do opanowania narzedzia zwanego wyszukiwarka Google znalazłem instrukcję.
Jest ona dla debiana, lecz wiadomo czego trzeba szukać.
Wystarczy wpisać w google: livebox wifi linux
i pierwsza strona to... instrukcja
http://peb.p(...)ifi.html
Zastanawiam się co do tego ma UOKiK? Sytuacja jest z typu takich: kupiłem opony do Malucha, a teraz pomóżcie mi je założyć do Stara. Myślałem, że użytkownicy Linuxa to rozgarnięci ludzie. P.S. Infolinia linuxa jest dobra ;)
Jest stara dobra zasada żadko kiedy urzytkowników linuxa ktoś wspiera poza samymi autorami danej dystrybucji o ile się za to zapłaci. Wiem sam z doświadczenia że jeżeli nie ma dedykowanych pakietów do danego sprzętu, modemu, urządzenia to instalacja go bywa trudna a w szczególności gdybym miał to robić z kimś kto się nie zna (zainstalował linuxa klikając w instalatoże dalej) przez telefon. Ogólnie czytałem kiedyś na necie żart.
"(...)Opis konfiguracji obejmuje tylko system Windows, ponieważ użytkownicy Linuxa sami sobie poradzą, a użytkownicy Macintoshy przywykli do tego że wszyscy ich olewają(...)"
Jeżeli autor krytykuje TP niech wskaże operatora który świadczy wsparcie dla systemów linux poprzez telefon. Netia, Era, Plus oraz Dialog nie wspiera sprawdziłem.
"..Netia, Era, Plus oraz Dialog nie wspiera.."
Lol... przecież tu nie chodzi o konfiguracje liveboxa tylko o moduły do Wifi@USB na kompie użytkownika. To nie jest domeną supportu ISP!!
To tak jak byśmy dzwonili na niebieską linię TPSA bo nie działa nam drukarka.
Do linuxa trzeba podchodzić z umiejętnością używania googla a jak widać nie wszyscy ją mają.