A może byście tak zapytali po co ten urząd ochrony konsumenta bo z tego co widzę to to samo co ten pobieraczek krzyczą a nic nie robią przecież jak wzięli się za to to powinni dociągnąc do końca jak jest nałożona kara to powinni ją wyegzekwowac i zadbac o to aby ten kto łamie prawo kunsumenta nie robil tego więcej
Mi tez przysłali dziś odczytałem maila że do zapłaty jest ponad 90 zł i co kto mi może pomóc mimo że to jest jawne oszustwo
Co urząd mi pomoże
przecież taka firma powinna już dawno nie istniec po tylu przekrętach co oni zrobili
Gdzie ten urząd ochrony konsumenta i co on może
@Singel No niezupełnie - użytkownicy linuksa nie muszą odinstalowywać jawy bo mają bezpieczne openjdk czy tam jakąś iced tea.
Nie używają też dziurawego adobe readera bo zamiast niego mają programy takie jak okular czy evince (są dużo szybsze, radzą sobie z większą ilością plików i są zawsze aktualne) a takich śmieci jak adobe reader to nawet nie ma w repozytoriach.
@onehander pod linuksem flasz jest aktualizowany z całą resztą oprogramowania, a javy sunoweskiej nie używa się tam już od dawna, mniej więcej od czasów gdy SUN przestał istnieć, zamiast niej jest wolna implementacja na bierząco rozwijana przez społeczność.
Zresztą sytuacja z javą SUNa to bardzo dobry przykład na to jak wielki nacisk położono na bezpieczeństwo w linuksie - gdy przestały wychodzić poprawki, manager pakietów sam zablokował działanie dziurawego programu i proponował zastąpienie go inną implementacją javy.
Jeszcze co do tej nieostrożności - pod windows kliknąć ok można przez przypadek (zwłaszcza jak co 5 minut coś chce aby mu nacisnąć ok) ale hasła przez przypadek nikt nie poda.
Nie mniej jednak robaki i trojany pod windows i mac os to kwestia nie tylko ostrożności ale przede wszystkim braku bezpiecznych repozytoriów. Instalując program z repozytoriów (podpisany cyfrowo przez zaufaną osobę co jest weryfikowane przez managera oprogramowania) użytkownik może być pewny, że nic złego mu się nie zainstaluje.
Pod windows przy braku repozytoriów użytkownik sam musi wyszukiwać programy na stronach i liczyć na swoje szczęście lub pecha.
czytałem gdzieś już o tym jakiś czas temu. f-secure pisal juz o tym
Własnie dostałem maila do zapłaty ponad 90 zł i strasza widndykacją i podaniem jako dłuznika że nie będę mógł nic kupić na raty
za to że zarejestrowałem się w tym portalu a nie było mowy o żadnym przymusowym wykupieniu na cały rok jakiegoś abonamentu tylko mozliwośc wykupienia pakietu Gb
Tak jak jest na innych serwisach
zastanawia mnie czy Nokia zechce zrobic aktualizacje do telefonu Nokia C5-03 gdzie jest dosc wredny problem bo osoby przypisane do ksiazki adresowej wogole nie sa 'pobierani' mimo ze mam najswiezszy soft ;/ ehh mogliby to naprawic
A swoją drogą, tytuł wprowadza w błąd, powinno być "52-latek, który odpowie za UDOSTĘPNIANIE muzyki". Możnaby pomyśleć, że już nie wolno pobrać z Rapida.
Albo od razu na 70 lat od jego śmierci, w końcu tyle czasu działa prawo autorskie :P
a a jeśli ktoś im nie zapłaći to co oni zrobią
No, stary, tylko bez bluzgów. Ten regulamin jest napisany w tak zawiły sposób, że nawet dorosłej osobie przeczytanie go zajmuje godzinę. Nie mówiąc już o tym, że drobny druczek użyty jest tu celowo, aby zniechęcić tych, którzy będą próbowali to uczynić. Takie ważne rzeczy jak przymus kontynuacji trialu, powinny być wyszczególnione na samym początku, a nie schowane gdzieś w głębi. Obrońcom Pobieraka polecam przeczytać "drobny" załącznik nr 4, a dopiero potem się wypowiadać.
Znajomy już się przygotował na DVB-T - kupił wypasiony TV HD + 3D.
Problem w tym, że odbiera więcej programów czeskich niż polskich :(
Zakładając, że na kanały w jakości HD przyjdzie pewnie poczekać 5-10 lat, a na 3D pewnie 15-20 lat, lepiej odpuścić sobie TV i zainwestować w szybszy dostęp do Internetu :)