Nokia Lumia 900 już z poprawną obsługą 4G

15-04-2012, 18:12

Premiera flagowego smartfona Nokii przyćmiona została przez błąd w oprogramowaniu, który wpływał na zrywanie połączenia z sieciami 4G. Fiński producent zgodnie z obietnicą zaprezentował już rozwiązanie problemu.

- Aktualizacja jest już dostępna - poinformowała Nokia na swojej stronie. - Użytkownicy sieci AT&T mogą teraz wgrać nowe oprogramowanie w swoich smartfonach Lumia 900.

Czytaj także: Nokia Lumia 900 z błędem w oprogramowaniu

Lumia 900 to pierwszy smartfon Nokii z obsługą 4G. Urządzenie reklamowano jako "niesamowicie szybki sposób łączenia się", jednak już kilka godzin po premierze okazało się, że nawiązywanie kontaktu z innymi może być zakłócone przez błąd w oprogramowaniu.

Jak wyjaśniała Nokia, Windows Phone w niewłaściwy sposób zarządzał pamięcią sprzętu, co mogło powodować zrywanie połączenia 4G. Analitycy zauważają, że choć problem zdecydowanie nie pomoże w promocji niezwykle ważnego dla fińskiego koncernu urządzenia, szybkie podjęcie działań i udostępnienie poprawki po zaledwie kilku dniach, bez wątpienia zasługuje na pochwałę.

Smartfon Lumia 900 zadebiutował 8 kwietnia i jest na razie dostępny wyłącznie w Stanach Zjednoczonych, a zatem kluczowym dla Nokii rynku. Od powodzenia sprzedaży nowoczesnych urządzeń, ale również mniej zaawansowanych modeli (jak Lumia 610), zależy przetrwanie fińskiej korporacji. Kilka dni temu Nokia poinformowała, że pierwsze dwa kwartały roku z pewnością zakończy ze stratą.

Czytaj także: Katastrofalna kondycja Nokii


Źródło: Nokia
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy