Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Komentarze:

comments powered by Disqus

Komentarze archiwalne:

  • ~d_xter

    I bardzo dobrze. Walić ich po kieszeni to może przestaną się zachowywać jak święte krowy. Niby na wydanie pozwolenia na budowę urząd ma miesiąc (około, nie pamiętam dokładnie), a mój kolega czeka już prawie rok. Papiery miał w porządku. Po wejściu tej ustawy przyciśnie ich za przekroczenie terminu i ktoś beknie. Minusem może być wydawanie decyzji, które ustawowy termin mają 3 miesiące w 3 dni, czyli sytuacja odwrotna, ale przynajmniej będzie dokładnie wiadomo KIEDY.

    08-04-2010, 08:39

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • Tomasz Chiliński
    m

    "Oznacza to usztywnienie formalizmu, z drugiej zaś strony świadome wydłużanie procesu decyzyjnego poprzez rozmydlanie indywidualnej odpowiedzialności"

    Wystarczyłoby, żeby opieszałość urzędników w podejmowaniu decyzji i straty przez to poniesione przez firmę też miały wpływ na karanie urzędników i po sprawie...

    08-04-2010, 08:42

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~asd

    Oczywiście. Opieszałość i przekraczanie terminów w wydawaniu decyzji również winno być karane. W ten sposób nawet bym się nie krzywił na wieść że ktoś buduje sobie za nasze pieniądze siedzibę z marmuru. Bo nawet marmur by go nie ochronił gdyby był idiotą. Rok bez jedzenia na pewno poprawił by mu myślenie. Zwłaszcza o tych którym mógł by przez własną głupotę skazać na rok bez jedzenia.

    08-04-2010, 10:07

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~acrobyW

    Zaczyna rozchodzić się zapaszek wędzonej, soczystej i pysznej kiełbaski wyborczej.... . Mniam

    08-04-2010, 10:08

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~jolo

    Każdy o zdrowych zmysłach wie, ze straszenie urzędnika odbija się na jakości wydawanych przez niego decyzji. Albo po prostu na braku ich wydawania. Przyjdzie nowa władza i może dopatrzy się błędu urzędnika. Posłom po świętach życzę więcej rozumu, żeby nie musieli głosować tak jak partia każe.

    08-04-2010, 10:49

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~Bati

    A może w końcu urzędnik zacznie interpretować przepisy na korzyść petenta

    08-04-2010, 13:05

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~krowasc

    12 pensji nie przywróci Optimusa...

    08-04-2010, 18:38

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~Jolka

    Tytuł jest nieprawdziwy! Co za rzetelność dziennikarska! Nie za BŁĘDY będą karani urzędnicy, a za złamanie prawa. A to już nic nowego. To dlatego będą zawiadomienia do prokuratury.
    JEŚLI URZĘDNIK ŚWIADOMIE ZŁAMIE PRAWO to może dostać karę finansową, ale też nie zawsze (są warunki). Co w tym dziwnego? I tak powinno się za to karać.
    Po drugie - za brak decyzji, która POWINNA BYĆ WYDANA, czyli za niewykonywanie obowiązków też będzie kara - czy tu też jesteśmy zdziwieni?

    09-04-2010, 08:39

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~Adam

    "Oznacza to usztywnienie formalizmu, z drugiej zaś strony świadome wydłużanie procesu decyzyjnego poprzez rozmydlanie indywidualnej odpowiedzialności"
    Co wlasciwie Jaroslaw (Jerry) Kapsa mial na mysli?

    09-04-2010, 22:54

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • anfinuo
    m
    Użytkownik DI anfinuo (1512)

    Pożyjemy, zobaczymy.

    10-04-2010, 14:15

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • DarDar
    m
    Użytkownik DI DarDar (7)

    Wydaje mi się, że w dłuższym czasie powinno to usprawnić pracę urzędów. Osoby niekompetentne polecą na bruk (jeśli szefostwo-kolesiostwo będzie ich kryć, to też wylecą) i będą miejsca pracy dla najlepszych, w tym absolwentów wszelkich uczelni administracji państwowych.

    13-04-2010, 09:19

    Odpowiedz
    odpowiedz
Chwilowo brak danych. Sprawdź później :)