Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Komentarze:

  • ~Olsen
    [w odpowiedzi dla: ~Wesoły]

    "Podstawowy warunek dla witryny to poprawne wyświetlanie w każdej popularnej przeglądarce, łącznie z archaicznym IE 6." - Jak się robi publiczną stronę www - owszem. Jak się natomiast robi jakiś system korporacyjny z interfejsem przez www, dostępny tylko lokalnie, to już można się w różne rzeczy pobawić :)

    17-06-2009, 11:41

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~Krakós

    Ja bym chciał zauważyć coś, co dotąd wszystkim umknęło. Nowy Firefox wprowadzi rozwiązania (np. selektory CSS3, ładowalne czcionki), które już od jakiegoś czasu istnieją w Operze i przeglądarkach opartych o WebKit (np. Chrome, Safari). Nie będzie więc żadnej rewolucji, a raczej po prostu Firefox w jakimś stopniu wyrówna poziom wspomnianych programów.

    Jest to oczywiście bardzo dobra nowina i piszę powyższe bez złośliwości. Nowe funkcje Firefoksa mają znaczenie raczej ze względu na ich przełożenie na ilość użytkowników. Opera i Webkity to jednak przeglądarki o dużo mniejszej ich ilości. Gdy nastąpi migracja FF3.0 -> FF3.5, nowoczesne metody CSS3 będą mogły być wreszcie szerzej zastosowane.

    11-06-2009, 11:01

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~Wesoły

    Ja bym się nie przejmował, dodali sporo rzeczy własnych - fakt. Ale kto będzie z tego korzystał ? Podstawowy warunek dla witryny to poprawne wyświetlanie w każdej popularnej przeglądarce, łącznie z archaicznym IE 6.

    Zresztą postępu nie będzie. Niech Firefox i Opera wprowadzą CSS3 chociaż w części albo w całości. Co z tego ? IE zahamuje rozwój jak zwykle. Microsoft zrobił by przysługę wycofując się z rynku przeglądarek lub przynajmniej podskoczył do konkurencji.

    Ja ? Nie wiem jak Wy ale ja ostatnio dałem szansę Operze 10. Okres 2-tygodni. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Albo się spodoba albo będę miał solidne argumentu żeby na nią popsioczyć. Przynajmniej nie ma problemu ze stabilnością na Linuksie. 9 lubiła się sypać.

    10-06-2009, 21:02

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~wkurwiacz

    ...został skreślony z >>2<< powodów:
    1.
    2.
    3.

    ...problemy z liczeniem?

    10-06-2009, 20:29

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~mcv
    [w odpowiedzi dla: ~marek]

    Otóż właśnie nie bardzo.
    1. Fx poprawia błędy, ale zostawia ostrzeżenia w swojej konsoli (lub w Firebugu, jeśli ktoś ma).
    2. Rozszerzenia CSS ma praktycznie każda przeglądarka, od praktycznie zawsze (-moz, -o, -webkit). Jako webdeveloper powinien o tym wiedzieć, a pisze jakby dopiero teraz doznał olśnienia. Przeglądarki nazywają je (rozszerzenia CSS) zgodnie z zaleceniami W3C, tak by było jasne, czy to jest element CSS czy rozszerzenie.
    3. Racji nie ma, ale ssać paluchy potrafi — jak każdy dobry troll (operowy).

    10-06-2009, 18:03

    Odpowiedz
    odpowiedz
RSS  
RSS  
Chwilowo brak danych. Sprawdź później :)