Mi też to wysłali i też zastanawiam sie czy nie płacic czy płacic. Juz miałam wysyłac pieniadze ale czytam ze nikt nie płaci. i juz sama nie wiem..
Zna sie ktoś na prawie zeby poźniej nie było ze my będziemy za to odpowiadac. jest jakies zrzeszenie oszukanych przez pobieraczka??
Gośka ,za co chcesz im płacić,przecież oni naliczyli za rok z góry a kto będzie korzystał z tego jak nie długo ich pozamykają,wpisałaś prawdziwe dane?napisz im wypowiedzenie ,ciekawe czy przyśla ci rozliczenie,a jak dane zmyslone ,to ich olej,właśnie dzieki takim naiwnym ludziom jak wy (co chca im płacić,i płaca)takich oszustów przybywa.
To rozwieje wasza wątpliwości kim Oni są
http://www.youtu(...)OZUmjzG0
http://prawo.vagla.pl/node/9024
Ignorować, ignorować i jeszcze raz ignorować
Przysłali mi znowu jakiegoś maila z ustawami. Odpisałam, że już zostali ukarani więc zobaczymy kto wygra w sądzie...Czy nikt nie może nic zrobić z tymi oszustami??
Wejdźcie sobie na stroną pobieraczka. Na samym dole (oczywiście malutkimi literkami) znajdziecie decyzję UOKIK. Nakazem sądowym mieli ją umieścić na swojej stronie, więc umieścili. Bardzo obszerna literatura, ale wyjaśnia wszystko. Dla tych co nie chce się czytać, krótko i treściwie:
NIE RÓBCIE NIC!!!!
Zignorujcie melie, nie wpadajcie w panikę Przy okazji, sprawdźcie sobie na jaki adres AP się powołują, u mnie jest inny. Czyli tak naprawdę konto może nam założyć ktoś obcy (złośliwie). Szokujące i oburzające jest tylko to, że mimo nałożonej kary dalej uprawiają bandycki proceder. Było na wnuczka, krewnego, teraz jest na pobieraczka
I jeszcze coś do zobaczenia
http://www.youtu(...)OZUmjzG0
RAZ JESZCZE,
NIE WPADAJCIE W PANIKĘ, NIE RÓBCIE NIC, ZIGNORUJCIE WSZYSTKO CO OTRZYMACIE.
Nie panikujcie, dzisiaj znalazlem spory arytykul o pobieraczku
http://prawo(...)_29.html
Odpowiedź ze Stowarzyszenia Konsumentów Polskich:
Szanowna Pani
Zakładam, że podczas rejestracji nie otrzymała Pani mailowo bądź listownie informacji o prawie do odstąpienia od umowy w ciągu 10 dni. W takim wypadku czas do odstąpienia przedłuża się do 3 miesięcy. Wówczas należy wysłać (może być e-mailem, jeżeli podała Pani fikcyjne dane) oświadczenie o odstąpieniu od umowy powołując się na art. 10 ust. 2 w związku z art. 9 ust. 3 ustawy z 2 marca 2000 o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny.
Z naszej praktyki wynika, że firma Eller Service nie uznawała skuteczności wysłanych pism i w dalszym ciągu wzywała do zapłaty należności. Naszym zdaniem argumentacja tej firmy nie znajduje oparcia w przepisach prawa i w przypadku, gdyby wezwania były ponawiane, radzimy je konsekwentnie ignorować. Gdyby zaś sprawę wniosła na drogę sądową (co wydaje się wątpliwe), w trakcie procesu należy powołać się na dokonane odstąpienie od umowy.
Ewentualne groźby nie znajdują pokrycia w rzeczywistości ani oparcia w przepisach prawa.
pi$rdoleni idioci-tak to bywa jak nie czyta sie regulaminu przed kliknieciem i oczekuje wszystkiego za 5 zl...usenet jest platny na calym swiecie....risk triale zreszta tez:) ma$oly(co za niespodzianka ze to kobiety w wiekszosci daly sie "naciagnac" na pobieraczka lol)...to wam sie tylko wydaje ze mozna kogos zaskarzyc tylko i wylacznie dlatego ze przez swoja glupote,klikacie wszystko jak leci-oskarzacie ich o lamanie waszych praw a sami je lamiecie szukajac warezow w usenetecie... pier$oleni hipokryci;)
jak dla mnie pobieraczek dziala swietnie-reklamuje ich od jakiegos czasu i nie narzekam na brak matol$ow ktorym nie chce sie czytac regulaminu...
@lol
Widać, że jesteś naganiaczem pobieraczka.
Kłamiesz lub nie znasz się na przepisach. Umowy i regulaminy są ograniczone regulacjami prawnymi. A z przepisów wynika wprost, że nie obowiązuje nas żadna umowa z pobieraczkiem i możemy ich spokojnie olać nic nie płacąc i nic nie pisząc.
A z usenetu korzystam od wielu lat zupełnie za darmo i legalnie. Niektóre serwery są płatne, ale jest sporo darmowych.
Dostałam takiego mejlaa i co mam cos ztym zrobic ?? duzo juz im odpisałam tzn wklejalam to co znalazlam na roznych forach ... powinnam coś im odesłac nowego ,, bać się ze bd musiała zaplacic czy poprostu olać ich ???? PROSZE ODP
Szanowna Pani,
Informujemy, iż złożone przez Panią oświadczenie o odstąpieniu od zawartej ze spółką Eller Service umowy jest bezskuteczne, gdyż zostało złożone po terminie.
Spółka Eller Service działa na podstawie ustawy z dnia 18 lipca o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. nr 144, poz. 1204). Przepisy powyższej ustawy stanowią podstawowe źródło wzajemnych praw i obowiązków stron związanych z wykonywaniem działalności polegających na świadczeniu i odbiorze usług drogą elektroniczną i stanowią lex specialis w stosunku do innych regulujących stosunki polegające na świadczeniu usług ustaw, w tym co wynika z brzmienia art. 11 ustawy w szczególności przepisów kodeksu cywilnego.
Art. 8 ust. 4 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną stanowi, iż usługodawca świadczy usługi drogą elektroniczną w sposób zgodny z regulaminem. Należy nadmienić, iż regulamin jest cały czas dostępny na stronie internetowej i każdy użytkownik przed podjęciem decyzji o zawarciu umowy powinien zapoznać się z jego treścią. Zgodnie z § 4 Regulaminu regulującym sposób zawierania i rozwiązywania umów o świadczenie usług drogą elektroniczną umowa zostaje zawarta poprzez rejestrację danych potencjalnego usługobiorcy oraz faktyczne zlecenie realizacji usługi Usenet na wskazanej na stronie formularzu rejestracyjnym.
Wskazać należy, iż ani powyższy Regulamin, ani ustawa o świadczeniu usług drogą elektroniczną nie zastrzegają dla ważności umowy ani formy pisemnej, ani tym bardziej pisemnego potwierdzenia jej istotnych elementów - zgodnie z treścią art. 2 pkt 4 ustawy świadczenie usługi drogą elektroniczną to wykonanie usługi świadczonej bez jednoczesnej obecności stron (na odległość) poprzez przekaz danych na indywidualne żądanie usługobiorcy, przesyłanej i otrzymywanej za pomocą urządzeń do elektronicznego przetwarzania, włącznie z kompresją cyfrową, i przechowywania danych, która jest w całości nadawana, odbierana lub transmitowana za pomocą sieci telekomunikacyjnej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. - Prawo telekomunikacyjne.
Wobec powyższego podnoszony przez Panią argument dotyczący obowiązku potwierdzenia przez usługodawcę na piśmie informacji, o których mowa w art. 9 ust. 1 ustawy o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny (Dz.U. 2000, nr 22, poz. 271) jest bezpodstawny i nie znajduje uzasadnienia.
Należy zwrócić uwagę na fakt, iż zadaniem przepisów ustawy z 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz odpowiedzialności za produkt niebezpieczny (Dz.U. Nr 22, poz 271 ze zm.) jest implementacja postanowień Dyrektywy 97/7/WE Parlamentu Europejskiego i Rady o ochronie konsumentów w umowach zawieranych na odległość.
Z godnie z art. 5 Dyrektywy 97/7/WE przedsiębiorca jest zobowiązany dostarczyć potwierdzenie wymaganych informacji w formie pisemnej lub w taki sposób aby były one dostępne na innym trwałym materiale. Stanowi to wyraźne przeciwstawienie ulotnego sposobu przekazania tych samych informacji przed zawarciem umowy (np. telefonicznie) oraz po zawarciu umowy (na materiale trwale przechowującym informacje). Nacisk jest zatem położony na trwałość nośnika informacji, a nie na formę pisemną.
Nowelizacji ustawy z 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za produkt niebezpieczny, dokonała korekty wykładni gramatycznej art. 9, gdyż zgodnie z argumentem a fortiori, skoro dla usług finansowych, przy których poziom ochrony konsumenta jest wyższy, (szerszy zakres informacji, dłuższy termin do odstąpienia od umowy, bezterminowe przedłużenie terminu do odstąpienia w braku potwierdzenia) dopuszcza się potwierdzenie na piśmie oraz innych , trwałych nośnikach, tym bardziej taki sposób potwierdzania jest adekwatny dla umów zawieranych drogą elektroniczną. W myśl postanowień ustawy za trwały nośnik informacji należy uznać twardy dysk komputera, w związku z czym za spełnienie obowiązku potwierdzenia informacji należy uznać udostępnienie informacji w postaci elektronicznej w taki sposób aby było możliwe zapisanie jej na twardym dysku konsumenta.
Ponadto wskazać należy, iż z natury stosunku prawnego, jakim jest świadczenie usług „Usenet”, wynika, że jego byt realizuje się poprzez dostęp do sieci Internet oraz posiadanie stacji roboczej (komputera) wyposażonego w system operacyjny, na którym możliwe jest użytkowanie udostępnianych na rynku programów komputerowych realizujących funkcję czytnika Usenet. Wobec powyższego sprzecznym z właściwością stosunku prawnego byłoby uzależnianie ważności takiej umowy od potwierdzania jej istotnych elementów usługobiorcy w tradycyjnej pisemnej formie. Wskazać należy, iż fakt zawarcia umowy z Eller Service został potwierdzony poprzez rejestrację i akceptację warunków Regulaminu, wobec czego nie było potrzeby ponownego ich przesyłania, tym razem w tradycyjnej formie pisemnej.
Powyższe stanowisko jest zgodne ze stanowiskiem Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, co potwierdza wypowiedź urzędnika UOKIK w audycji radiowej dostępnej pod adresem:
http://www.radio(...)9f6a.flv
W świetle powyższego, zgodnie z § 4 ust. 6 Regulaminu odstąpienie od umowy możliwe było tylko i wyłącznie w terminie 10 dni od dnia jej zawarcia, a w chwili obecnej składanie przez Panią w tym zakresie oświadczeń nie wywołuje już zamierzonych przez Panią skutków prawnych.
W przypadku dalszych pytań prosimy o kontakt telefoniczny z numerem 58 553 12 32.
Z wyrazami szacunku,
Zespół Pobieraczek.pl