Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

RSS Komentarze

  • ~czytellniq

    @ Ernesto DI jest jedną z lepszych stron w polskim internecie! Np. już od początku rzetelnie informowali o ACTA.
    Myślę że ta "stronniczość" to niestety wpływ wszechobecnej mody na neoliberalizm. Niestety w tym cudownym systemie bogaci mają nie płacić podatków, i mieć coraz więcej za to zwykli ludzie wręcz przeciwnie...

    @Singel niedobrze mi się robi od nadmiaru tej retoryki z wiadomego źródła, dysponującym zawsze, jak pisze DI o Sarkozym: "prostym rozwiązaniem skomplikowanego problemu".

    Nie widzę różnicy między "darmozjadem" urzędnikiem a darmozjadem nie płacącym podatków.

    Uważam że każdy powinien płacić podatki tam gdzie zarabia! W ten sposób "oddaje" lokalnej społeczności to co zeń czerpie.

    NAJWAŻNIEJSZY PROBLEM to to że EUROPA JEST tak straszliwie OPÓŹNIONA w IT w stosunku do US, że aż STRACH SIĘ BAĆ!!! M$, G. F. T. ... Apple, Intel, Amd... a co w Europie???
    TU NIECH SIĘ POPISZĄ EUROPEJSCY POLITYCY!!!
    Do dzieła Panie Sarkozy!
    ...Merkel, Tusk

    PS: Sarkozy przez całą kadencje przyjaciel "antypiratów" i korporacji, co z tym zrobił, nagle się obudził, gdy ponoć nie ma szans na zwycięstwo... Może to że "zły" Google sprzeciwiał się "dobremu" antypirackiemu SOPA sprawiło że Pan Prezydent przypomniał sobie o podatkach, należnych Francuzom.

    16-03-2012, 05:54


    odpowiedz
  • ~Adam

    Pryecież to już od dawna działa. No może nie na dużą skalę. Przykład: kurs euro

    16-03-2012, 02:16


    odpowiedz
  • ~Adam

    to kurs czy egzamin? dlaczego piszecie że przetestować? Ja tam bym chętnie się nauczył wszystkiego od 0 bo zaponiałem po latach.

    16-03-2012, 01:49


    odpowiedz
  • ~Ernesto

    nie znam oczywiście szczegółów, ale dlaczego właściwie by nie? jeśli małe czy nawet średnie firmy płacą podatki lokalne to dlaczego wielkie korporacje nie miałyby tego robić od dochodu uzyskanego lokalnie? powiem więcej, byłoby to o wiele uczciwsze: każda firma działająca na lokalnym rynku płaci ten sam podatek i dzięki temu, nie tylko część tych pieniędzy w teorii wraca do obywateli ale firmy (bez względu na wielkość) konkurują na tych samych zasadach z podobnymi kosztami w danym kraju.

    Moim zdaniem artykuł jest z nieznanych mi powodów bardzo stronniczy (jakby autor bronił interesów korporacji) i nie próbuje nawet wyjaśnić innej strony tej sytuacji. Nie rozumiem też porównania HADOPI do tego przypadku bo obie sytuacje nie mają ze sobą nic wspólnego.

    15-03-2012, 23:33


    odpowiedz
  • ~Henry

    Generalnie nie ma sensu owijac w bawelne, Google. Ja umiescilbym tytul: "Google chce przejac calkowita kontrole nad internetem i doznaniami uzytkownikow".

    15-03-2012, 23:30


    odpowiedz
  • ~bongo

    wiecie co by teraz powiedział Wujek Staszek?

    Komentarz do: Apple: Kupuj!
    15-03-2012, 22:23


    odpowiedz
  • ~Max

    Pomysł taki głupi nie jest.
    Nie chodzi o to żeby podatku było 50 % na urzędasów ale żeby podatek był płacony tam gdzie powstaje zysk. Bo podatki płacone przez Google w USA to jest pewna forma transferu forsy. Jak kupuje bólkę to piekarz i sklepikarz płaci lokalny podatek i jako konsument nie tylko bułki ale konsument państwa z tego korzystam bo miasto dostaje podatek od nieruchomości etc. Jakoś wszyscy politycy byli zgodni co do ochrony interesów amerykańskich twórców. Może pora chronić lokalnych konsumentów. Ale to też taka trochę utopia bo nasi urzędnicy przeżrą ile będzie.

    15-03-2012, 22:08


    odpowiedz
  • ~Piotr

    Zachęcam, sprawiłem i wiem, że warto, bo ciekawa i zwięzła forma z przykładami, a na przerobienie i zaliczenie testem tego kursu online, w dowolnym czasie całej doby i skądkolwiek, masz cały miesiąc :)

    15-03-2012, 21:35


    odpowiedz
  • ~Adam

    Wszystko przez to że zarobek z kar idzie w znaczniej mierze do ręki właśnie takich organizacji. Ciekawe ile oni z tego co zarobią odstępują konkretnemu autorowi, którego utwór został "spiratowany". Jak już chcą koniecznie ścigać to niech robią to bez pobierania jakiegokolwiek zarobku np. przez zawiadomienie policji, a nie szantażem w celu wyłudzenia pieniędzy. Szantaż taki powinien być traktowany jak przestępstwo i karany surowiej niż tzw "piractwo".

    15-03-2012, 20:26


    odpowiedz
  • ~misiu

    Jak pokazuje historia Francuzi mieli często idiotyczne pomysły. Nie ma się więc czemu dziwić.

    15-03-2012, 19:06


    odpowiedz
  • « Pierwsza ... 233 ... Ostatnia »
RSS  
Chwilowo brak danych. Sprawdź później :)