Apple: Kupuj!

15-03-2012, 06:44

Na iPada trzeba czekać nawet do trzech tygodni, jeśli zamówiony został w przedsprzedaży. Jutro tymczasem premiera sklepowa. Firmy analityczne podnoszą prognozy dotyczące sprzedaży, a akcje Apple'a zyskują.

7 marca Nowy iPad został zaprezentowany podczas prezentacji firmy Apple. Jutro trafi do sklepów w USA, Francji, Kanadzie, Niemczech, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Hong Kongu, Australii i Japonii. Tydzień później pojawi się także w Polsce. Z nowości iPad posiada wyświetlacz o nazwie Retina, czterordzeniowy procesor graficzny, a także lepszej jakości kamery. Rewolucji to nie oznacza, mimo że Apple stara się kreować inny wizerunek.

Czytaj także: 3,6 tys. miejsc pracy od Apple'a

Mimo tego nie należy się spodziewać, by urządzenie to nie cieszyło się dużą popularnością wśród konsumentów. Przedsprzedaż urządzenia trwa praktycznie od momentu jego premiery, jednak popyt okazał się tak duży, że pierwsze zamówienia zrealizowane zostaną najwcześniej dopiero 19 marca, a więc trzy dni po sklepowej premierze. Firma IDC przedstawiła w tym tygodniu dane dotyczące zeszłorocznej sprzedaży, która okazała się znacząco lepsza od przewidywań. To skłoniło ją do podniesienia prognozy na rok 2012 do 106,1 mln tabletów - informuje agencja Reuters.

Firma Canaccord Genuity obserwuje zamówienia na iPada, jakie są obecnie składane. Na tej podstawie spodziewa się, że czas oczekiwania na nie wyniesie od dwóch do trzech tygodni. Większy ma być także wolumen sprzedanych tabletów, tak w tym, jak i w przyszłym roku. W bieżącym roku Apple ma sprzedać 65,6 mln iPadów (poprzednia prognoza mówiła o 55,9 mln), natomiast w przyszłym 90,6 mln (79,7 mln).

Zakłada ona przy tym, że konkurencja jeszcze przez kilka najbliższych kwartałów nie będzie w stanie wprowadzić na rynek wystarczająco konkurencyjnych urządzeń. Zwiększyli oni także cenę docelową akcji Apple'a z 665 do 710 dolarów, utrzymując przy tym rekomendację "kupuj". Canaccord Genuity jest zdania, że w dłuższej perspektywie większym zagrożeniem dla dominacji Apple'a będzie system Windows 8, a nie Android.

Czytaj także: Nokia i tablet?

Akcje firmy z Cupertino zyskały podczas wczorajszych notowań na giełdzie w Nowym Jorku 3,78 proc. i warte teraz są 589,58 dolarów. Kapitalizacja firmy to obecnie blisko 550 mld dolarów.


Następny artykuł » zamknij

Samsung przegrywa w Holandii

Źródło: Reuters
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag tabletytag Nowy iPadtag iPad 3tag iPadtag Apple
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy