Matura 2012: kurs z matematyki od Uczelni Łazarskiego

15-03-2012, 08:37

Można przetestować swoją wiedzę z matematyki w interaktywnym, darmowym kursie z matematyki na poziomie podstawowym. Kurs Uczelni Łazarskiego w formie e-learningu ma pozwolić przejść systematycznie przez cały program szkolny, a aplikacja na telefon z kalkulatorem i wzorami to szybkie SOS podczas nauki. Z pierwszej edycji kursu skorzystało blisko 10 tys. maturzystów.

Matura z matematyki jest problemem większości maturzystów. Według szacunków z września 2011, 14% maturzystów oblało ten przedmiot w 2011 roku na poziomie podstawowym. Uśredniony wynik także nie dawał powodu do zadowolenia - maturzyści zdobyli tylko połowę punktów. Żaden inny przedmiot obowiązkowy nie poszedł tak źle.

Uczelnia Łazarskiego od dwóch lat pomaga maturzystom uporać się z obowiązkową matematyką. Powodzenie pilotażowej edycji kursu pokazało, że maturzyści potrzebują rzetelnej wiedzy podanej w specjalny sposób.

- Bezpłatny interaktywny kurs z matematyki przygotowaliśmy z myślą o tych, którzy chcą szybko i skutecznie powtórzyć materiał. W tej chwili jest to cały zakres obowiązującego programu nauczania: od liczb rzeczywistych po rachunek prawdopodobieństwa. Maturzysta będzie mógł sprawdzić swoje odpowiedzi, uzyskać pomoc w zadaniach. No i najważniejsze - oprócz kursu w formie e-learningu, użytkownik może pobrać na swój telefon komórkowy w systemie Android gotowe wzory, kalkulator i notatnik. Wystarczy podać swój adres e-mail i można rozpocząć naukę - mówi Agata Jankowska z Uczelni Łazarskiego.

Czytaj też: E-Matura: Maturzysta pozna wyniki egzaminów już po kilku minutach

Treść kursu opracował metodyk, twórca Matematycznych Mistrzostw Polski "Kwadratura Koła" - Dariusz Kulma. Specjalnie na potrzeby internetowego kursu organizowanego przez Uczelnię Łazarskiego przygotował autorskie zadania wzorowane na maturalnych. Zapoznając się z przykładami i rozwiązując zadania, można poradzić sobie z zagadnieniami, które potem pojawią się na egzaminie. Kurs uczy logicznego myślenia i pozwala szybko powtórzyć niezbędny materiał.

Interaktywny kurs przygotowawczy z matematyki jest kolejnym kursem, jaki Uczelnia Łazarskiego przygotowała dla maturzystów. Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.matematyka.lazarski.pl


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy