Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Komentarze:

comments powered by Disqus

Komentarze archiwalne:

  • ~obsservator

    Rządowi informatycy pokazują swoją niekompetencję. Ryzyko ataków ukierunkowanych obniża się przez stosowanie bezpiecznych technologii do budowy serwisów i wdrożenie zasad bezpieczeństwa. Natomiast na atak DDoS dobrego sposobu nie ma, ale robienie DDoS-a przez anonimizery czy TOR-a byłoby raczej mało skuteczne.

    03-02-2012, 15:48

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~HelloCra

    Im się wydaje że jak zamkną oczy to problemu nie będzie. Hehe.

    PS co to da?

    03-02-2012, 15:57

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~Stefan

    Mam lepszy pomysł: każdy kandydat na posła, ministra czy jakiekolwiek stanowisko opłacane z publicznych pieniędzy powinien przedstawić zaświadczenie o byciu zdrowym na umyśle i posiadaniu IQ>120. Którego z dwóch warunków Pan nie spełnia, panie Boni?

    03-02-2012, 16:12

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~trzykropki

    Tia... ja bym wprowadził jeszcze oglądanie w godz 8-16 i w weekendy i święta 12-14 ...jak szaleć to szaleć.
    A...i max 100 osób naraz!!
    @Stefan
    Patrząc na poziom polskich (umownie ich nazwijmy) polityków można odnieść wrażenie,że nasze władza mocno by się wyludniła przy takich wymaganiach...

    03-02-2012, 17:08

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~torrrtor

    Security by obscurity. LOL.

    03-02-2012, 17:11

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~Myslacy

    @obsservator
    O widzę że robisz z siebie fachowca z dziedzin bezpieczeństwa, więc jeżeli znasz 100% sposób na obronę przed atakami typu DDOS to twoja dzienna pensja wyniesie minimum 10tys zł. Ja znam tylko jeden sposób obrony: wyłączyć serwer (co zresztą zrobiono z serwerami rządowymi).

    @Stefan
    Jest prostszy i tańszy sposób: głosujcie WYBORCY na mądrych kandydatów. Ale wyborcy mają głównie niskie IQ, wiec skąd zdziwienie że wybierają też takich posłów? Nasuwa się więc wniosek że to nie kandydaci powinni być przebadani przed wyborami ale WYBORCOM powinno mierzyć się IQ!

    03-02-2012, 17:13

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • sig
    m
    Użytkownik DI sig (151)

    Na wskutek czego zamiast samych serwerów zostanie "zddosowany" system sprawdzający czy korzystamy z anonimizerów, co da ten sam efekt.

    Swoją drogą tor ma chyba zabezpieczenie przed wykorzystywaniem go do tego typu ataków.


    ps zabezpieczenie przed ddosem istnieje, i nazywa się dużo serwerów i jeszcze więcej szybkich łączy do nich. Naturalnie tanie to nie jest, i jest stosowane tam gdzie zwykle jest gigantyczny ruch np google czy "fejsbóg"

    03-02-2012, 19:29

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • MaxDamage
    m
    Użytkownik DI MaxDamage (16)

    @sig
    "zabezpieczenie przed ddosem istnieje, i nazywa się dużo serwerów"

    Podałeś ciekawy przykład na poparcie swojej kulawej tezy, więc cie oświecę że ani serwery google ani facebooka na atak ddos NIE są odporne.

    03-02-2012, 20:55

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~obsservator

    @Myslacy
    Napisałem, że nie ma dobrego sposobu na DDoSa. Skoro nie ma, to nie mogę go znać. Zanim się użyje przydomka "Myślący" warto... pomyśleć. A fachowca z dziedziny bezpieczeństwa robić z siebie nie muszę.

    03-02-2012, 21:09

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • sig
    m
    Użytkownik DI sig (151)

    re MaxDamage Ale musiał by to być atak na skalę dotąd niespotykaną, a już na pewno dużo większą niż ten na serwery rządowe bo dla wspomnianych portali byłby "małym obciążeniem".

    03-02-2012, 22:33

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~Henry

    To przerazajace. Strony rzadowe sa przeciez TAKIE POPULARNE! Nawet obroncy prywatnosci, paranoicy, ludzie rozsadni, cichociemni korzystajacy z proxy, tora, etc wchodza na strony rzadowe, bo ktoz na nie nie wchodzi przynajmniej 50 razy dziennie?
    Sniadanie, pyk, 20 wejsc na strony rzadowe przez tora, obiad, 20 wejsc na strony rzadowe przez 30 petelek proxy, kolacja, pyk, 10 wejsc na strony rzadowe z wlasnego IP. Caly dzien czlowiek tylko po tych bardzo ciekawych i interesujacych stronach rzadowych chodzi ...

    04-02-2012, 09:10

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~Andy

    Bardzo dobry pomysł - mam nadzieję, że to będzie rozszerzone na inne strony.

    04-02-2012, 11:23

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~Marcin

    Ciekawe jak by teraz się sprawdziło zabezpieczenie, na które trafiłem w czasach modemów 56Kbit. Dopadłem wtedy łącze 4Mbit i zacząłem pobierać radośnie w całości pewną stronę (Codeguru lub coś w ten deseń) Teleportem - po paru minutach transfer spadł, a po chwili okazało się, że ruch z IP został zablokowany z powodu zbyt dużej szybkości i ilości pobierania. Czyli po prostu ograniczmy ilość oglądanych podstron rządowych na godzinę, a i od przybytku głowa nie boli ;-)

    04-02-2012, 16:40

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~b.ojciec

    Wspaniale! Wszyscy skupili się na "ochronie" i propozycji "ochrony" całkowicie idiotycznej, godzącej w podstawy funkcjonowania administracji w demokratycznym państwie. Mianowicie, skorzystanie z publicznie dostępnych informacji wygenerowanych przez administrację nie jest obwarowane żadnymi wymogami. Żadną identyfikacją. Mogę wejść do urzędu i zapoznać się z tablicą informacyjną i nie muszę się w tym celu legitymować. Tak to w gąszczu technicznych drzew ginie demokratyczny las.

    04-02-2012, 18:32

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~aaa

    Coraz lepsze pomysly... Aplikacja sprawdzajaca dodatkowe parametry uzytkownika moze ULATWIC atak DDoS, zamiast go utrudnic...

    04-02-2012, 22:03

    Odpowiedz
    odpowiedz
RSS  
RSS  
Chwilowo brak danych. Sprawdź później :)