Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Komentarze:

  • demostenes
    m
    Użytkownik DI demostenes (16)

    Apple to chyba jedyna firma, której tak bardzo nienawidzę! Snobizm ludzi mających te ich cudactwa jest porażający a sami chyba nie wiedzą jak apple na nich zarabia, jaka ma przebitkę marżową i ile dzieci głoduje w Chinach, aby zrobić to dziadostwo!

    19-02-2012, 23:11

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~Ciekawy

    Pytam,gdzie innowacyjność rozwiązania,a Ty dalej wchodzisz w szczegóły opisu patentu.
    Piszesz o pomyśle: Nie widzę tu żadnego innowacyjnego pomysłu - slide to unlock w wersji sprzętowej jest dostępny chociażby w większości laptopów "od zawsze". Pytam,gdzie innowacyjność tego wynalazku,że aż trzeba go patentować.Z założenia patent powinien być na coś innowacyjnego,rzadkiego,niemożliwego do osiągnięcia. A ja tu (niestety) widzę firmę,która używa znanego powszechnie rozwiązania w wersji (jak się wyraziłeś) graficznej i decyduje,że od dzisiaj już tylko oni tak mogą. Ja tu nie widzę nic wartego ochrony patentem. Uważasz,że gdybym zastosował slide to unlock w (dajmy na to) zegarku to jest to już na tyle epokowe,że powinienem posiadać na to ochronę prawną ? Czy jeżeli zamiast przycisku zmiany ustawień w zegarku dam mały wyświetlacz z obrazkiem przycisku ,to inni muszą już w tym miejscu mieć (jak to napisałeś) "kwiatki" ? albo w ogóle muszą dać taki wyświetlacz od strony ręki (pod zegarkiem) bo wtedy nie naruszą mojego "patentu" ?Czy może z automatu mogę skarżyć o takie przyciski w laptopach,komórkach,na panelach pralek (o czym wcześniej pisał ~Jarek) No na Boga...
    Pozdrawiam

    18-02-2012, 20:57

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~Grendel
    [w odpowiedzi dla: ~ciekawy]

    We wniosku patentowym widoczny jest rysunek przestawiający obiekt graficzny który jest przesuwany gestem użytkownika. Wspomniany pierwowzór posiadał czuły ekran i przesuwanie palcem odblokowywało ekran ale nie towarzyszyło temu żadne doznanie wizualne, tym bardziej animacja. I o to chodzi. Gdyby pozostali producenci wykorzystali pomysł na swój sposób (np. przeciągnij obrazek po skosie przez ekran, zderz ze sobą dwa obiekty przy pomocy gestu pinch itd...) to nie byłoby problemu. Ale jak widać, rynek jest wygodny. Jedna firma coś wymyśli, pozostali bezkrytycznie kopiują.

    18-02-2012, 19:45

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~ciekawy

    @Grendel
    Przedpiszca najprawdopodobniej odniósł się nie do wieku,ale poziomu wypowiedzi...

    Mała polemika:Skąd wiesz ,że to jest przycisk ? Może to prostokąt? Dlaczego nie może być prostokąt? Skąd ten pomysł "przesuń kwiatek" ?
    Pomyślałeś przez chwilę,zanim chlapnąłeś? I Ty chcesz być traktowany poważnie ?
    Czy każdy prostokąt/kółko/zaokrąglony narożnik obudowy musi naruszać (baczność) prawa intelektualne (spocznij) tej dziwnej firmy? W czym tu innowacyjność ? W czym tu niemożność opracowania przez innych? Gdzie ta unikalność,że aż trzeba patentować?

    18-02-2012, 01:05

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~Grendel

    Po pierwsze nie "chłopcze", wypraszam sobie takie traktowanie, skoro nie masz pojęcia ile mam lat. To po pierwsze. Po drugie, neonode był produktem nieistniejącym w masowym odbiorze. Po trzecie, patent Apple pokazywał wyraźnie, że slide dotyczył obiektu graficznego (przycisku) który należy przesunąć - tego w "prototypie" nie było, zaś naśladowcy iphone'a nie wykazali się choćby inwencją w stylu "przesuń kwiatek, kółko itd", tylko zastosowali prawie identyczne obiekty graficzne.

    17-02-2012, 20:41

    Odpowiedz
    odpowiedz
RSS  
Chwilowo brak danych. Sprawdź później :)