Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Komentarze:

comments powered by Disqus

Komentarze archiwalne:

  • ~impassive

    "Propozycja brzmi rozsądnie"? Ha ha ha! To ja w takim razie proponuję Twórcom portalu DI, żeby po wejściu na stronę główną pojawiły się odnośniki do stron chip.pl, di.com.pl, dobreprogramy.pl, żeby każdy użytkownik mógł sobie wybrać serwis, z którego chce czerpać informacje. Czy to nie brzmi rozsądnie?

    A Microsoftowi się dziwię, że dał się czerwonej eurohołocie.

    27-07-2009, 08:21

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • fedey
    m
    Użytkownik DI fedey (20)

    Microsoft dołączający IE do Windowsa to źle, ale jak w każdym Linuksie domyślnie jest zaznaczony Firefox do instalacji to już jest ok.

    A poza tym co komu przeszkadza przeglądarka w nowo zainstalowanym systemie? Zawsze można ściągnąć inną. I wtedy IE będzie służył jako program do ściągania przeglądarki. Poza tym wolę mieć system z jakąkolwiek przeglądarką niż bez przeglądarki w ogóle.

    27-07-2009, 10:29

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • dave
    m
    Użytkownik DI dave (324)

    wreszcie komisja zdziałała cos dobrego... a juz myslalem ze ich M$ zbyje jak zwykle to robił...

    27-07-2009, 10:40

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~Sky

    KE robi jakieś cyrki. A co z producentami odtwarzaczy multimedialnych? (WMP) Defragmentatorów dysku? (defrag) Narzędzi do skanowania w poszukiwaniu błędów? (scandisc) Do wykonywania kopii zapasowych? (punkty przywracania systemu) Kalkulatorów? (calc) Firewalli? (windows firewall)

    Może wyjmiemy wszystko z windowsa, z windowsem włącznie bo KE uzna, ze microsoft łamie prawo anymonopolowe wkładając do SWOJEGO produktu inne SWOJE produkty?!

    27-07-2009, 10:41

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~leszlo

    @impassive, @fedey ale tu chodzi o to że nowi użytkownicy właściwie nie wiedzą, że mają wybór i potem skutkuje to tym, że mamy IE6 na 20-50% komputerów i psuje to życie ludziom którzy tworzą serwisy, bo trzeba się użerać z obsługą tego dziadostwa, bo się ludzie nauczyli że "Internet to jest to niebieskie e".

    27-07-2009, 10:49

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • marx
    m
    Użytkownik DI marx (537)

    leszlo dokładnie,
    ale to co zrobił MS nieźle o nim świadczy, zrobił dokładnie to o co parę dni temu krzyczeli z opery. wtedy wszyscy mówili że MS powinin wprowadzić takie rozwiązanie, teraz jak to zaproponował w głebokim szoku milczą heheheh . a tym z opery znowu coś nie pasuje

    27-07-2009, 10:58

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~venom

    @fedey
    Różnica jest taka, że system Linux jest całkowicie darmowy, nie jest sprzedawany, a przeglądarka może być normalnie "odinstalowana" w przeciwieńtwie do dotychczasowych systemów M$. Jest, co prawda, parę wyjątków w których system Linux jest sprzedawany, ale w tym momencie, prawie na pewno nie dołączana jest do nich duża ilość oprogramowania. Takich systemów jest tak mało, że chyba tylko setne procenta użytkowników takowych używa. Radzę pomyśleć zanim takie bzdury zaczniesz pisać.

    27-07-2009, 11:15

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~Kuba

    @wszyscy :)

    KE chciała dobrze, tylko że szuka problemu tam gdzie go nie ma. Niech zajmie się Polskim ZUS'em, z którym NIE DA się wymienić dokumentów nie mając Windows gdy prowadzi się firmę zatrudniającą conajmniej 5 pracowników. Czy to nie jest skandal? Firma MUSI kupić Windows, nawet gdy nie jest jej potrzebny. Dla mnie jest to ewidentny przykład przekupstwa. Lepiej niech tą sprawę DI nagłośni, bo to, że strony WWW są źle przetwarzane przez IE mało mnie obchodzi, pomimo tego że zawodowo robię strony WWW. Strony są zgodne ze standardami W3C, a jak komuś IE ją źle wyświetla, niech ma pretensje do M$, w końcu za to zapłacił. Ja jako twórca stron WWW nie mam możliwości tego sprawdzić, bo M$ nie dostarcza IE pod inne OS, a ja nie zapłace najdroższej licencji po to bym mógł wirtualizować Windows by sprawdzić czy strony wyświetlają się prawidłowo :)

    Pozdrawiam

    27-07-2009, 11:28

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~impassive

    leszlo, a co mnie obchodzi, że ktoś czegoś "nie wie", i że "ma wybór"? Jak ktoś jest tępy, nierozgarnięty, to jest jego problem.

    Otwórz sobie piekarnię i sklep ze swoimi wyrobami i sprzedawaj tam również produkty konkurencji, bo ktoś może nie będzie wiedział, że tylko Ty masz piekarnię.

    27-07-2009, 11:35

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~leszlo

    $impassive a jak ktoś ma największą piekarnię w mieście i podpisuje umowy ze wszystkimi sklepami tak że mogą sprzedawać tylko chleb i bułki od tej piekarni? Jak ja założę piekarnię i będę produkował bułki to i tak nie sprzedam ich w żadnym sklepie, bo największa piekarnia zagrozi że nie będzie dostarczać chleba do sklepów które oprócz ich bułek sprzedają również moje.
    Tu nie mówimy o normalnej sytuacji wolnorynkowej tylko o firmie która ma ponad 90% udziału w rynku systemów dla komputerów osobistych. Poczytaj trochę na necie jak została zniszczona przeglądarka Netscape Navigator. Microsoft narzuca siłą swoje oprogramowanie i nikt nie jest na tyle silny żeby wywalczyć sobie samemu uczciwe traktowanie.
    Czy ktoś się rzuca do rynku serwerów. Tam nie ma monopolisty. I nawet Linuks dobrze sobie radzi bo jest bardzo dobrym systemem i ma dużo lepsze oprogramowanie. Tylko że tutaj decydują specjaliści.
    Tutaj nikt NIE narzucania rozwiązań konkurencji. Ma być przedstawiona uczciwa informacja i to klient ma wybrać.

    27-07-2009, 12:12

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~leszlo
    [w odpowiedzi dla: ~Kuba]

    @Kuba i racja. Tym też powinna się zająć KE nawet w pierwszej kolejności. Nie wiem czy znasz program Janosik i historię walki o równe traktowanie którą jego autor toczył z ZUS-em. Po prostu nasze państwo jest za słabe. Przyjedzie ktoś z Microsoftu to już pędzi premier na spotkanie z nim i liże buty(tak było). A potem ZUS uznaje że komunikować się z ich oprogramowaniem może tylko jedyny słuszny program działający na jedynym słusznym systemie.
    I w takim przypadku "czerwona chołota" z brukseli musi trzymać krótko "czerwoną chołotę" która rządzi u nas i nie umie dbać o interesy swoich obywateli.

    27-07-2009, 12:22

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~OłeMDżi
    [w odpowiedzi dla: ~leszlo]

    I co z tego, że nie wiedzą? Co to ma do rzeczy? A jak ja w samochodzie mam jakąś zwykłą sprężarkę czy coś, a mógłbym mieć inną, tylko nie wiem, bo nie jestem mechanikiem to co, powinni pozwać producenta auta w związku z praktykami monopolistycznymi? Bo ktoś nie wie? Ale bzdury...

    27-07-2009, 12:37

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~impassive

    leszlo, to że nieudacznicy z NN i Opery sprzedawali swoje produkty za pieniądze i nikt ich nie chciał kupować, podczas gdy na rynku były darmowe rozwiązania, to jest problem tylko tych nieudaczników (którzy teraz chodzą płakać w rękaw do eurosocjalistów), i nikogo więcej.

    27-07-2009, 12:39

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~leszlo

    @impassive Microsoft podpisywał z producentam sprzętu umowy tak że nie mogli oni instalować przeglądarek innych niż IE i groził że jeżeli się nie podporządkują to nie będą mogli instalować Windows na komputerach które sprzedają. Nie było wyjścia, bo nie było alternatywy.
    Inna sprawa to to, że w obecnej sytuacji w Europie mamy duży udział przeglądarek alternatywnych do IE (w wielu krajach w tym w Polsce jest to już 50%) i tak naprawdę jest to działanie pod publiczkę, że niby się coś robi żeby konkurencja była.
    Ale i tak jak Ci się wyświetli ekran, że MASZ WYBÓR to nikomu nie dzieje się krzywda. Jak nie lubisz KE to sobie wybierzesz IE.

    @OłeMDżi tylko, jeżeli producent twojego samochodu wymusza na mechanikach, że nie mogą Cię informować, że są lepsze czy tańsze sprężarki do Twojego samochodu, bo stracą licencję na naprawianie, to chyba coś jest nie tak. Mechanik ma mieć prawo powiedzieć Ci że istnieje alternatywa i to ty wybierasz czy chcesz oryginalną część czy zamiennik.

    27-07-2009, 13:43

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~leszlo

    Tak wogóle to na tej samej zasadzie wszyscy powinni się czepiać UKE bo wymusza na TPsie (firma francuska, nie polska!) udostępnianie łącz innym operatorom. Albo promuje coraz to nowych operatorów którzy wchodzą na rynek telefoni komórkowej. Wielkie firmy płaczą ale ceny spadają. I konkurencja zaczyna się robić, bo nie wiadomo kiedy wejdzie jakiś nowy operator i komu zabierze klientów. Rozumiem że wszystkim podobało się tak jak było 5 lat temu.

    27-07-2009, 13:55

    Odpowiedz
    odpowiedz
RSS  
RSS  
Chwilowo brak danych. Sprawdź później :)