Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Komentarze:

comments powered by Disqus

Komentarze archiwalne:

  • ~Maxxx

    Oczywiście, że można. Jest to łatwe i logiczne ale .. .
    Czy zarozumiali politycy liczą się z głosem narodu? Czy oni nie wiedzą jakie nasze zdanie na ważne tematy? Przecież oni też przeglądają gazety i internet, słuchają radia i oglądają telewizję (być może tylko tą w której sami decydują co wolno powiedzieć). Na pewno znają nasze zdanie ale mają jakieś wyimaginowane powody aby będąc wybrani przez nas działać na naszą niekorzyść. I nie pomoże chodzenie rakiem, kajanie się młode pokolenie dla którego internet jest przestrzenią wolności nie zagłosuje na PO które chce wprowadzić do internetu Policję bo podsłuchiwanie tysięcy telefonów to mało trzeba jeszcze mieć możliwość przeglądania wszystkich maili, korespondencji na portalach społecznościowych, trzeba mieć możliwość kasowania niewygodnych wypowiedzi i tak dalej. Mi człowiekowi urodzonemu w latach 60 przywołuje mi takie działanie to co robiła komuna. Rozmowy kontrolowane, zakaz zgromadzeń i wymiany myśli, rząd działający w oderwaniu od potrzeb społeczeństwa, od jego woli. Tylko miedzy latami 60 a rokiem 2012 odzyskaliśmy wolność. I co z niej mamy? Przy korycie nadal jest mnóstwo nieodpowiednich ludzi którzy są tam dla kasy i lansu a nie po to by reprezentować nasz interes. Nie wiem czy to demokracja nie sprawdziła się dla nas czy my nie pasujemy do demokracji. wiem na pewno, że kolejny raz wszyscy daliśmy się nabrać na stek kłamliwych obietnic jak to nam będzie dobrze a rzeczywistość ma się do tych obietnic nijak. Inna sprawa, że nie ma na kogo głosować. Nie ma ludzi którzy sprawdzili się w samorządzie, w inicjatywach oddolnych i działania prospołecznych których mogli byśmy obdarzyć zaufaniem. Zróbmy więc konsultacje społeczne o tym czy chcemy politycznych rządów, partyjnych przepychanek czy morze rządu specjalistów którego działania są oparte o platformę komunikacji, konsultacji oraz wyrażania naszej woli. Wypadało by już przestać udawać, że internet nie istnieje. Można zaoszczędzić miliony przenosząc głosowanie, obieg dokumentów - całą administrację do internetu. Wiele rzeczy jak wydanie prostego zaświadczenia dało by się załatwić od ręki bez udziału petenta bo jedna instytucja może zapytać inną czy dana osoba ma rentę, ubezpieczenie .. tylko do tego trzeba jednego wielkiego systemy informatycznego i jednej bazy danych a nie 50 na które wydaje się kasę by rzucić w kąt. Po co wydawać miliony na spis ludności czy głosowanie jeśli można każdemu wysłać certyfikat i umożliwić głosowanie w sieci. Zwłaszcza, że są domy gdzie nie ma zmywarki, mikrofali i plazmy a komputer z internetem jest prawie w każdym.
    My zatrudniamy rząd i to my możemy złożyć mu wymówienie za niewykopywanie obowiązków nawet jeśli trzeba będzie wyjść na ulice bo nie dowierza się naszemu niezadowoleniu w internecie. Pokazaliśmy, że możemy a sprawa jest ważniejsza niż acta tu idzie o naszą przyszłość, o nasze godne życie nie tylko już o możliwość kupowania leków generycznych. Internet to tylko zasłona dymna dla nieszczęść które wywołała by kilkukrotna podwyżka cen 30% leków bo już dziś państwa nie stać na ich refundację.
    Jestem niezadowolony z pracy rządu. Ja im wypowiadam umowę o pracę a Wy?

    22-02-2012, 12:52

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~Bartek

    tak to prawda interment świetnie nadaje się do akcji społecznych (i politycznych).

    jedym z przyładów jest np nasza strona internetowa którą stworzyliśmy specjalnie do pewnej akcji społecznej.

    www.protest-sp3.122.pl

    22-02-2012, 13:46

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~jamjest

    Na stronie http://legnica.livecity.pl/rada można np. zobaczyć jak dany radny głosuje. I co? Nie widzę by radni przejęli się tym jakoś szczególnie i głosowali tak jak sobie tego życzą mieszkańcy.

    23-02-2012, 07:45

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~soma115

    To stowarzyszenie pracuje nad wprowadzeniem demokracji bezpośredniej w Polsce:
    http://www.demokracjabezposrednia.pl/

    23-02-2012, 11:21

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~ewu

    witam!
    Taki portal niedawno został uruchomiony. Jest to CyfrowaDemokracja.pl (www.cyfrowademokracja.pl). Daje on wiele możliwości konsultacyjnych. Można dodawać artykuły, komentarze, ale także tworzyć sondy i ankiety badające stosunek społeczeństwa do danej sprawy. Myślę, że stworzenie aktywnej społeczności na takim portalu to dopiero wyzwanie!

    23-02-2012, 16:12

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~Łukasz

    No tak, mogą (i tworzą) tego typu serwisy zwykli ludzie. W końcu nie problem stworzyć forum :). Tylko zastanawia mnie jedno, czemu nie powstaje tego typu serwis w domenie gov - taka interaktywna platforma do komunikacji między obywatelami a politykami :)

    23-02-2012, 16:28

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~Piotr

    Przekażcie link dalej, bo warto :)))
    Proponuję zapoznać się uważnie bo tekst jest nieco długi, ale warto:
    "Zapowiedź świata post-copyright"
    http://pl.wi(...)Zapowiedź_świata_post-copyright

    23-02-2012, 18:36

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~ewu

    www.cyfrowademokracja.pl to portal stworzony przez ekspertów, którzy specjalizują się w prowadzeniu kosnultacji społecznych. Skoro rząd nie wychodzi z inicjatywą stworzenia takiego serwisu to trzeba korzystać z serwisów "zwykłych ludziu" :)

    24-02-2012, 14:50

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • TomaszL
    m
    Użytkownik DI TomaszL (7)

    A propos cyfrowejdemokracji.pl. To jest prywatna strona i jest jedną z bardzo, bardzo wielu, na których obywatele komentują poczynania rządu i Parlamentu. A tu chodzi o forum wymiany informacji między władzą a KAŻDYM zainteresowanym obywatelem. Stąd takie coś musi być w domenie *.gov.pl :)

    07-03-2012, 10:14

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~kos
    [w odpowiedzi dla: ~ewu]

    popieram takie narzędzia
    pozdrawiam
    www.myszka.eu

    21-03-2012, 11:31

    Odpowiedz
    odpowiedz
Chwilowo brak danych. Sprawdź później :)