Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Komentarze:

  • thek
    m
    Użytkownik DI thek (461)

    Każdy kto wypisuje opinię bez podania uzasadnienia powinien go także odwiedzić ;)

    Aplikacje w chmurze, jak każdy typ aplikacji, ma swoje wady i zalety. Kwestia to wiedzieć kiedy co i do czego stosować. Wypisywanie opinii na podstawie tego, że "wujek to miał i narzekał" nie jest nic warte ;) Zwykły użytkownik to debil, który będzie się darł, że jest błąd, mimo że aplikacja mu sama napisze, że to on go robi i mu jeszcze napisze czcionką na 1/10 ekranu - gdzie robi byka. Niestety pod tym względem natura wygrywa. idioci są zbyt pomysłowi w kwestii zawieszania i doprowadzania do awarii.

    01-03-2011, 12:22

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~BaXx

    Każdy, kto mysli, że systemy chmurowe to dobre rozwiązanie dla przeciętnych uzytkowników niech idzie do lekarza i się zbada bo chyba ma cos nie tak z głową.

    01-03-2011, 04:48

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~raj
    [w odpowiedzi dla: ]

    @Sorcerer: dane w chmurze i na domowym komputerze przeciętnego użytkownika sa podobnie bezpieczne (nie raz widziałem, jak takim "przeciętnym użytkownikom" zdarzało się przez pomyłkę lub zwykłą nieumiejętnosć obsługi systemu wyciąć wszystkie swoje dane i potem prosili o odtworzenie). Najbezpieczniejsze sa na serwerze mającym rozsądnego administratora, z którym to administratorem masz bezpośredni kontakt i masz do niego zaufanie. Czyli np. w jakiejś niewielkiej a solidnej firmie hostingowej. Pomijam sytuacje kiedy masz własny serwer i sam jesteś administratorem :)

    28-02-2011, 22:40

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~raj
    [w odpowiedzi dla: ~jacek]

    @Jacek: rozrózniasz replikę od kopii zapasowej, a błąd programu od awarii sprzętu?
    Jeżeli w wyniku błędu w programie aplikacja wydaje polecenie skasowania danych, to system MA usunąc dane ze WSZYSTKICH replik. Repliki z definicji mają zawierac identyczną zawartośc. Więc nawet i 100 replik by nie pomogło. Repliki są na wypadek awarii sprzętowej. W przypadku takim jak tutaj po pierwsze - trzeba poprawić błąd który spowodował problem; po drugie - odtworzyć dane z kopii zapasowej (a nie z repliki). Kopia zapasowa, w przeciwieństwie do repliki, jest OFFLINE - więc to trwa...

    28-02-2011, 22:38

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~jacek

    Google twierdzi, że trzyma po dwie repliki każdego dokumentu (każdy w dwóch "data center").
    Widać więc, że dwie kopie, o za mało aby zapewnić bezpieczeństwo danych. Dla systemów P2P to zostało już dobrze policzone. Dla chmur podobnych rachunków jeszcze nie widziałem (są trudniejsze niż dla P2P, bo trzeba uwzględnić geograficzną lokalizację serwerowni)

    28-02-2011, 20:02

    Odpowiedz
    odpowiedz
RSS  
Chwilowo brak danych. Sprawdź później :)