Czy to wogóle szyfruje rozmowy? Niedawno była checa z MSN i rozmowami 42-letniej kobiety z szesnastolatkiem. Załoga MSN poinformowała rodziców chłopca że "odtworzenie treści rozmów jest niemożliwe".
Dzieci Ubeków z NK zapewne rejestuja wszystko, każdą Waszą aktywność.
Godni spadkobiecy tradycji SS i NKWD.
@jamtom, wiesz Ty w ogóle ile jest Polaków ? :-D
@szwagier Joli, przecież to webowy komunikator. Zapewne korzysta z ajaxa. Więc wątpię by tam cokolwiek było szyfrowane. Na pewno na serwerze rozmowy są przechowywane jawnym tekstem. No i nie byłem już od miesięcy na witrynie nk (nie mam konta) ale nie pamiętam by używano tam https.
Uważam że to łamanie praw człowieka. Przytoczę jeszcze o sprawie tej 42-latki: matka chłopca znalazła pod jego nieobecność na komputerze otwarte okienko z fragmentem erotycznej rozmowy z tą kobietą - to było wszystko.
Strach aż pomyślec co przechowują serwery polskich komunikatorow typu GG i jak wielką władzę (szantaż) ma ich administracja.
Jak daleko od cywilizacji jesteśmy.
Szkoda że DI o tym nie napisał: http://www.tomsh(...)360.html
po polsku: http://www.bench(...)974.html
NKTalk nie ma zamiaru pobijać Jabbera, bo jest o niego oparte... A konkretniej, jest oparte o Google Talk, który jest oparty o Jabbera...
Dodatkowo, NKTalk korzysta z cudzych bibliotek JS takich jak JSJaC - JavaScript Jabber/XMPP Client Library - mają szczęście że jest na GPL :p
Samo usunięcie konta nie jest jednoznaczne z usunięciem danych z systemu NK (czyli w praktyce jest to coś na kształt deaktywacji konta). Przerabiałem to w tamtym roku - procedura całkowitego usunięcia danych wygląda mniej więcej tak:
1) należy napisać prośbę do administracji serwisu o usunięcie danych,
2) NK prosi o wysłanie maila, w którym potwierdzamy chęć usunięcia danych
3) w ciągu 30 dni następuje "anonimizacja" (sic!) danych.
W miarę dokładną instrukcję usuwania danych z NK można znaleźć w tym artykule:
https://di.com.pl/news/29313.html
Nie rozumiem czemu ludzie na NKTalk mówią komunikator a nie CZAT. Facabook ma CZAT, Interia ma CZAT-erię, WP oraz Gazeta także mają własne czaty.
Dlaczego czat? Od lat aplikacje na witrynach WWW do komunikacji nazywa się czatami. Różnią się od komunikatorów tym że trzeba otworzyć stronę, zalogować się na czat a rozmawiać można tylko z osobami które w tym samym momencie są zalogowane także na tej stronie.
Jak więc widać dokładnie odpowiada to funkcjonalności jaką ma czat z Naszej-Klasy. Jeżeli w danym momencie ktoś nie ogląda zdjęć na naszej-klasie to nie możesz z nim porozmawiać i jest nieaktywny.
Ponieważ jest mała szansa by trafić na kogoś aktywnego (ludzie logują się średnio na 1-2 min, raz w tygodniu) by z kimś porozmawiać musisz wcześniej umówić się na czacie przez Gadu-Gadu lub telefon.
W przypadku komunikatorów takich jak Gadu-Gadu czy Skype sytuacja wygląda inaczej. To aplikacje które uruchamiają się przy starcie komputera. Dzięki czemu można napisać do każdego w każdym momencie bez konieczności wcześniejszego umawiania się na rozmowę przez telefon itp.