Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Wyobraźmy sobie wystrój salonu bez roślin... Smutne miejsce, prawda? Ponure i trochę nijakie. Bez życia. Eleganckie duże donice do salonu mogą nie tyle służyć domowej zieleni, ile podnieść atmosferę pomieszczenia na zupełnie nowy poziom estetyki. Sprawdźmy więc, co w tej dziedzinie oferują najnowsze trendy.

donice salonowe

Wysokie donice dekoracyjne do salonu

Ograniczona różnorodność jest w modzie. Oznacza to, że duże donice do salonu powinny iść w parze z mniejszymi modelami, acz zbliżonymi pod względem stylu. W związku z tym białe, powiedzmy, prostokątne doniczki na półkach należy skomponować z podobnymi donicami, które są jednak wyższe i stoją w strategicznym miejscu na podłodze. Strategicznym wizualnie, ma się rozumieć. Rzecz w tym, aby widać w tym było jakiś spójny projekt, który cechuje się harmonią i pomyślunkiem.

Wysokie donice do salonu nie wymagają sporych roślin. Tak naprawdę zarówno małe doniczki, jak i większe, smukłe modele mogą być domem dla tego samego gatunku rośliny, co jeszcze bardziej podkreśli spójność wystroju. Najnowsze trendy wskazują na białe donice dostępne dla kencji czy karłatek, więc zmyślna aranżacja pod względem wielkości powinna nadać Państwa wnętrzu nieco egzotycznego, acz skromnego wyrazu.

Wyjątkowe donice geometryczne

Jeśli chodzi o wystrój nowoczesnego salonu, donice w niestandardowym kształcie są obecnie bardzo popularne. Zwykle mamy do czynienia z klasycznymi formami, które są albo owalne, albo prostokątne. Niemniej duże donice do salonu mogą być również swego rodzaju wariacją geometryczną nawiązującą do kształtu kryształów. Takie rozwiązanie sprawdzą się doskonale, jeśli w Państwa salonie znajdują się dyskretne taśmy LED i designerskie meble. A już na pewno warto się nad taką formą donicy zastanowić, gdy w salonie mają zamieszkać kaktusy. Duet tego rodzaju to wręcz naturalny przepis na nowoczesne mieszkanie!

Duże donice do salonu z włókna szklanego

Duże nowoczesne donice do salonu to również materiały, z jakich są wykonane. Włókno szklane cechuje się wytrzymałością przy zachowaniu lekkości. To połączenie zasadniczo wpływa na walory użytkowe przedmiotu. Oznacza to, że duża donica do salonu wcale nie musi być ciężka. Wniesienie jej po schodach nie musi być problemem, a jeśli się przewróci – nic jej się nie stanie. Poza tym włókno szklane jest dość ekologiczne i całkowicie kwalifikuje się do recyklingu. Tego typu duże donice do salonu są zatem przyjazne dla środowiska, a to z kolei bardzo wyraźnie mieści się w ramach trendów designerskich na 2023 rok.

 

Foto i mateirał: strefadonic.pl


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *