Co to jest i do czego służy furminator? Poradnik psiego fryzjera

29-10-2021, 12:36

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Z tym stwierdzeniem zgodzi się każdy właściciel czworonoga. Jednak posiadanie psa to nie tylko same przyjemności, ale i obowiązki. Ważne jest, aby pupilowi zapewnić odpowiednią pielęgnację. Niejeden właściciel z pewnością boryka się z problemem psiej sierści, którą najczęściej znaleźć można na ubraniach, meblach czy podłodze. Jest jednak skuteczny sposób na to, aby sobie z tym problemem poradzić. Mowa tu o zastosowaniu furminatora. Czym jest i do czego służy?

Czym jest furminator?

Ogólnie rzecz ujmując, furminator to specjalna szczotka do czesania psów. To, co ją jednak wyróżnia to jej specyficzny wygląd. Składa się z metalowej bądź plastikowej rączki, na końcu której umieszczone są metalowe, specjalnie wyprofilowane ząbki, które służą do dokładnego wyczesywania sierści. Szczotkę tę wyróżnia także to, że jest ona niezwykle skuteczna przy usuwaniu podszerstka. Czesanie psa furminatorem przynosi znacznie lepsze efekty w porównaniu ze zwykłą szczotką. Narzędzie to pomaga nie tylko przy usuwaniu obumarłego, wypadającego podszerstka, ale również jest pomoce przy pielęgnacji psiej skóry. Jego stosowanie sprawia, że psia sierść jest zadbana i lśniąca. Co ważne, przy stosowaniu furminatora nie ma ryzyka uszkodzenia cebulek i wyrwania sierści. Wszystko dzięki zagęszczeniu i długości ząbków.

Jak korzystać z furminatora?

Co to jest i do czego służy furminator? Poradnik psiego fryzjera

Furminator jest bardzo prosty w użytkowaniu. Nie są tu potrzebne żadne specjalne umiejętności. Ułożenie ząbków bardzo ułatwia wyczesywanie sierści. Pamiętać jednak trzeba o kilku zasadach. Przede wszystkim czesanie furminatorem odbywać się powinno za pomocą krótkich ruchów, począwszy od głowy w kierunku ogona. Pojawiającą się sierść na grzbiecie psa ściągać można ręką. Warto wspomnieć, że ten typ szczotki powinien być stosowany na suchą sierść. Dlatego, jeśli planujecie czesanie pupila do kąpieli, warto poczekać, aż sierść wyschnie. Dzięki temu efekty czesania będą lepsze. Co ważne, na rynku dostępne są różne rodzaje furminatorów. Dzięki temu możliwe jest jego dopasowanie do rozmiaru psa oraz rodzaju jego sierści. Warto zwrócić na to uwagę kupując to narzędzie. Jeśli furminator będzie dobrze dopasowany, to korzystanie z niego będzie jeszcze łatwiejsze, a wyczesywanie sierści jeszcze efektywniejsze.

Jakie są zalety korzystania z furminatora?

Jak zatem widać, korzystanie z furminatora wiąże się z wieloma zaletami. Przede wszystkim zapewnia to czystość i zdrowy wygląd psiej sierści. Korzystanie z tego narzędzia to również wzmocnienie procesu odnowy sierści po sezonowej wymianie. Wśród wielu zalet furminatora z pewnością wskazać można również na to, że czesanie psa tym rodzajem szczotki zapobiega powstawaniu kołtunów. Nie bez znaczenia jest także fakt, że furminator może ograniczać linienie nawet o 90%. Wspomnieć można jeszcze o tym, że stosowanie furminatora chroni sierść czworonoga przed kontaktem z alergenami. Wszystko to sprawia, iż nie może dziwić, że wśród wielu akcesoriów do pielęgnacji psów, to właśnie furminator cieszy się tak dużą popularnością wśród właścicieli psów.

Więcej o pielęgnacji psa przeczytasz na stronie salonu dla psów.

Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać

fot. Xsolla


fot. Geraltfot. HypnoArt


Tematy pokrewne:  

tag nolstag furminatortag fryzjer dla psówtag Amin12tag ALH


RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2022 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.