Po czym poznać legalnego bukmachera?

24-01-2020, 09:46

Zakłady bukmacherskie to popularna rozrywka, głównie ze względu na spore emocje połączone z możliwością wygrania czasem naprawdę ciekawych pieniędzy. Zanim jednak rzucimy się w wir obstawiania zakładów, dobrze jest wybrać operatora z głową - dbając o to, aby był on w naszym kraju legalny. Jak to dokładnie sprawdzić? Po czym poznać, że bukmacher ma prawo do świadczenia zakładów w Polsce i dlaczego jest to istotne?

1. Zezwolenie od Ministra Finansów

2. Naliczanie podatku od gier

3. Różnorodność sposobów płatności

4. Platforma w domenie .pl

zakłady sportowe

Zezwolenie od Ministra Finansów

Najważniejszą rzeczą, jaką legalny bukmacher musi się legitymować, jest numer pozwolenia na świadczenie zakładów wzajemnych w Polsce. Dokument ten jest wydawany przez Ministra Finansów i stanowi warunek konieczny do tego, aby operator mógł przedstawić i świadczyć swoją ofertę na obstawianie wyników imprez i wydarzeń sportowych. Jeżeli chcemy sprawdzić, czy upatrzona przez nas platforma posiada takie zezwolenie, warto zajrzeć w zakładkę "o nas" lub do regulaminu usługi - zazwyczaj znajdziemy tę informację w jednym z tych dwóch miejsc.

Naliczanie podatku od gier

Druga ważna sprawa to rozliczanie gier z Urzędem Skarbowym. Każdy legalny bukmacher ma obowiązek naliczyć 12% podatku obrotowego od każdego zakładu, o czym zwykle informuje klienta w momencie jego zawierania. W sytuacji, gdy korzystamy z usług niepewnego operatora musimy liczyć się z faktem, że prędzej czy później ta kwestia wyjdzie na jaw, a my będziemy mieć o wiele poważniejszy problem, niż ucięcie części wygranej.

Różnorodność sposobów płatności

Podobnie jak w przypadku sklepów internetowych, im bardziej różnorodna jest oferta bukmachera, tym lepiej dla nas i tym bardziej jest on wiarygodny w naszych oczach. Zazwyczaj powinniśmy mieć więc do wyboru szybkie przelewy czy płatności różnymi rodzajami kart. Wielu operatorów działających zgodnie z prawem umożliwia również szybkie wypłaty depozytów, co zdecydowanie jest dla grających dużą zaletą. Im więcej opcji mamy do wyboru, tym bardziej elastyczna może być nasza gra.

Platforma w domenie .pl

Jest to wymóg obecnie obowiązującej ustawy hazardowej, zgodnie z którą każdy bukmacher działający w Polsce musi to robić pod domeną .pl. Jeżeli więc widzimy, że strona i platforma konkretnego operatora działają w innych domenach, nie powinniśmy korzystać z takich usług. Raz, że nie będziemy mieli pewności co do bezpieczeństwa naszego depozytu i wygranych, a dwa, że takie działanie może ściągnąć nam na głowę Urząd Skarbowy, jeżeli nie odprowadzimy podatków od wygranych zakładów.


Źródło: Komunikat firmy. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Kontakt dla firm zainteresowanych publikacjami w DI: kf@di24.pl

***


Komunikaty Firm to gwarantowane publikacje informacji prasowych i artykułów Twojej firmy lub Klientów Twojej agencji w Dzienniku Internautów, zawierające aktywny link, grafikę oraz możliwość wstawienia treści multimedialnych (YouTube, Vimeo).

Artykuły pozostają w serwisie co najmniej przez 12 miesięcy. Redakcja nie ingeruje w treść komunikatów firm.

Artykuły oferowane są pojedyńczo, w pakietach lub abonamencie (najtańsza opcja). Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: reklamawdi@webtango.pl.


Tematy pokrewne:  

tag zakłady sportowe
To warto przeczytać

fot. chenspec

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  

idealdesign.pl - meble designerskie
« Sierpień 2020»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Serwisy specjalne: