zaawansowane  Szukaj: w Google w DI
email:   hasło:   
zapamiętaj mnie   rejestracja  •   nie pamiętasz hasła?
Sobota, 22 listopada 2008

Operatorom nie spieszno do obniżek cen

mc, 04-06-2008, 08:35, Komentarzy: 2

Jedynie Telekomunikacja Polska obniżyła ceny połączeń na telefony komórkowe. Pozostali gracze nie są zbyt skorzy do zmian w swych cennikach, gdyż oznaczać to będzie ubytek przychodów.

Urząd Komunikacji Elektronicznej obniżył w maju ceny za zakańczanie rozmów w sieciach telefonii komórkowej, licząc, że doprowadzi do spadku cen. Przeliczył się - jedynie Telekomunikacja Polska dokonała zmian w cennikach. Największy polski operator ujednolicił ceny za połączenia i obniżył ich koszt do 57 groszy za minutę. To, według Gazety Prawnej, i tak pozwoliło firmie zwiększyć marżę.

Konkurentom monopolisty jednak już spieszno do obniżek nie jest. UKE nie może ich zmusić do zmian w cennikach, a te zapowiadają, że pracują nad nową ofertą i niedługo ogłoszą zmiany. Te mogą być jednak dla nich bolesne finansowo.

Jak oblicza Gazeta Prawna, każdy miesiąc zwłoki oznacza przychody wyższe o 3 miliony złotych. Dla alternatywnych operatorów są to pieniądze nie do pogardzenia.

Netia zapowiada obniżki w ciągu kilku tygodni, Dialog z kolei w lecie i wczesną jesienią. Nie są znane żadne szczegóły nowych ofert przygotowywanych przez operatorów, ale jak zapewniają ich przedstawiciele będą odzwierciedleniem strategii UKE dotyczącej obniżania stawek za rozliczenia międzyoperatorskie.

Źródło: Gazeta Prawna
Komentarze    Dodaj nowy     Zobacz wszystkie (2)  RSS  Śledź przez RSS
Dodaj nowy komentarz (rozwiń)
Zobacz też:










Praca w Dzienniku Internautów! - zobacz szczegóły

CafeNews
Copyright © 1998-2008 by Dziennik Internautów Sp. z o.o.  Wszelkie prawa zastrzeżone.  •  Analiza ruchu: stat24.com