zaawansowane  Szukaj: w Google w DI
email:   hasło:   
zapamiętaj mnie   rejestracja  •   nie pamiętasz hasła?
Sobota, 22 listopada 2008

Chiny testują 3G

Michał Chudziński, 31-03-2008, 07:19, Komentarzy: 3

China Mobile, największy komórkowy operator świata, rozpoczyna testy usług 3G. Musi się pospieszyć, gdyż Chiny obiecały uruchomienie telefonii trzeciej generacji do momentu rozpoczęcia Igrzysk Olimpijskich w Pekinie.

Testy rozpoczną się 1 kwietnia w ośmiu największych chińskich miastach, w tym w Pekinie i Szanghaju. Aż sześć z nich gościć będzie sportowców i turystów podczas sierpniowych Igrzysk Olimpijskich. Usługa dostępna będzie początkowo dla 20 tysięcy próbnych użytkowników, ostatecznie korzystać z niej będzie mogło około 8 milionów użytkowników - informuje serwis Sima.com.

Liczba to niewielka, gdy weźmiemy pod uwagę fakt, że w całych Chinach jest już około 565 milionów użytkowników telefonów komórkowych, z czego większość korzysta z usług China Mobile.

Każdy z testerów otrzyma za darmo aparat 3G wraz z kartą pamięci. Operator zamówił je u sześciu producentów, w tym od Lenovo, LG i Samsunga. Co miesiąc każdy z nich otrzyma także 800 juanów do wykorzystania. Specjalnie utworzone instytucje będą zbierać uwagi i opinie użytkowników, by potem je wykorzystać do udoskonalenia oferty.

Rzecznik firmy nie sprecyzował, jak długo potrwają testy i czy zostaną one poszerzone o kolejne miasta. Podkreślił także, że nie mają one nic wspólnego z przyszłym procesem przyznawania licencji na świadczenie usług telefonii trzeciej generacji.

China Mobile korzystać będzie ze standardu TD-SCDMA, jednego z trzech - obok WCDMA (Europa) i CDMA 2000 (Ameryka Północna) - zatwierdzonych przez Międzynarodową Unię Telekomunikacyjną.

Źródło: Sima.com
Tagi:   tag TD-SCDMA tag Chiny tag China Mobile tag 3G
Komentarze    Dodaj nowy     Zobacz wszystkie (3)  RSS  Śledź przez RSS
Dodaj nowy komentarz (rozwiń)
Zobacz też:












Praca w Dzienniku Internautów! - zobacz szczegóły

CafeNews
Copyright © 1998-2008 by Dziennik Internautów Sp. z o.o.  Wszelkie prawa zastrzeżone.  •  Analiza ruchu: stat24.com