Na aukcjach zaoszczędzili miliardy dolarów
Z badań naukowców z amerykańskiego uniwersytetu wynika, że kupujący na aukcjach w serwisie eBay mogli w samym 2007 roku zaoszczędzić aż 19 miliardów dolarów.
Kwota ta jest jedynie szacunkowa i wynika z porównania, jakiego uczeni z University of Maryland dokonali z danymi oszacowanymi już wcześniej.
19 miliardów dolarów, jakie mieli zaoszczędzić osoby biorące w aukcjach jest różnicą między maksymalną ceną, jaką gotowi byli oni za dany towar zapłacić, a faktycznie zapłaconą.
Badacze korzystali jedynie z danych zebranych na aukcjach toczących się w Europie i Stanach Zjednoczonych. Od eBay uzyskać można jedynie informacje, po jakich cenach sprzedane zostały towary.
To, ile internauci gotowi byli za nie zapłacić udało się oszacować dzięki serwisowi Cniper.com, który pozwala na automatyczny udział w aukcjach w końcowych jej minutach, by zwiększyć szanse na wygraną.
Warto przeczytać:
To warto przeczytać
-
Grafik 2.20Rozkład pracy dla pracowników - grafik dyżurów
SUMo 2.17.2.137Program monitorujący stan oprogramowania zainstalowanego w systemie
-
-
Miranda IM 0.9.43Komunikator internetowy, obsługujący chyba wszystkie najpopularniejsze protokoły, w tym Gadu-Gadu.
-
-