Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Komentarze:

comments powered by Disqus

Komentarze archiwalne:

  • ~Yamaneko

    No cóż, pozostanie TOR, I2P, czy też Freenet - te sieci mogą za przeproszeniem cmoknąć w przysłowiową pompkę! A większa cenzura będzie impulsem do lepszego ich rozwoju i na pohybel pazernym korporacyjnym DEBILOM !

    28-12-2011, 10:03

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~Onkio
    [w odpowiedzi dla: ~roberto39]

    Masz rację - za parę lat marzeniem Polaka będzie azyl i emigracja do Białorusi, której rząd nie daje sobie wmusić złodziejskich praw pisanych pod dyktando lichwiarzy i dlatego jest tak szkalowany i opluwany przez korporacyjne mendy.

    28-12-2011, 10:42

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • Siriah
    m
    Użytkownik DI Siriah (23)

    Kurczę!

    Czy nie ma jakiegoś ruchu, który można by poprzeć, a który mógłby mieć jakikolwiek głos w sprawie ACTA i podpisania go przez UE czy też Polskę?

    28-12-2011, 10:52

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~asd
    [w odpowiedzi dla: ~Yamaneko]

    TOR nie jest skuteczny jeśli ruch jest filtrowany bezpośrednio przez twojego dostawcę internetu

    28-12-2011, 11:55

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~Yamaneko

    @asd: ale Freenet już jest

    28-12-2011, 12:02

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~Miodzia

    Dlatego Anna Streżyńska musiała odejść z UKE, inaczej by to nie przeszło…

    29-12-2011, 09:26

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~Miodzia

    Tak samo prezydent musiał podpisać nowelizację ustawy o dostępie do informacji publicznej, żeby możliwe było ograniczenie prawa do informacji publicznej ze względu na "ochronę ważnego interesu gospodarczego państwa"…

    29-12-2011, 09:54

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~teiczer

    Jako obywatel III RP, jestem na NIE. Mało tego - żądam stworzenia porozumienia pozwalającego mi sprawdzać firmy pod kontem posiadania moich danych osobowych lub ściśle ze mną powiązanych, gdyż tylko kilku z nich wyraziłem zgodę na przetwarzanie ich wewnątrz tylko danej firmy, a mimo to dostaję nielegalne i niechciane reklamy. Zablokujmy i odwróćmy porozumienie przeciwko jego twórcom!

    17-01-2012, 20:00

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~adam

    Jest prosty sposób ale znając ludzi to nie skorzystają z niego tylko potulnie podkulą ogonki.
    a wystarczyło by aby jak największa liczba ludzi na całym świecie po prostu zaczęła bojkotować te "chronione" wytwory, jak muzyką, filmy, czy markowe wyroby, zaś i zwykli ludzie i firmy masowo zaczęły przenosić swoje strony i serwery do krajów spoza tego popieprzonego kręgu, a jest jeszcze takich sporo. Rosjanie, Chińczycy i inni tylko by się ucieszyli.

    18-01-2012, 22:43

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~Krzysiek

    No to "super", widać mamy taki rząd, który podpisze wszystko, co mu zostanie podsunięte pod nos, choćby to było porozumienie o wyburzeniu wszystkich polskich miast i przeznaczeniu całej Polski na pastwiska dla bydła czy na parking. Cóż, mamy rząd na jaki zasłużyliśmy, tylko drugi raz nie POpełnijmy tego błędu.


    no cóż - skoro to "porozumienie" jest wprowadzane w sposób tajny, to trzeba podejść do sprawy inaczej. Tak, jak normalnie na dyskusje na temat wprowadzanego prawa jest czas przed jego zatwierdzeniem, tak tutaj dyskusja rozgorzeje na dobre po jego wprowadzeniu. I rozmaite władze będą musiały uwzględnić głosy, które wtedy się pojawią i nanieść ew. poprawki w tym traktacie. Dlatego nie należy składać broni nawet, gdy to badziewie przejdzie, choć oczywiście nie powinno przejść.

    19-01-2012, 20:58

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~Krzysiek

    @adam: ale przecież to już się dzieje! Koncerny płytowe i filmowe mają coraz większe problemy finansowe, jeden z tych koncernów w ogóle padł. Poza tym można legalnie kupować muzykę i filmy z tzw. second-handu, czyli po prostu używaną. Producent nie ma z tego żadnego zysku. Taką sprzedaż prowadzą np. wypożyczalnie filmów. I żadne ACTA czy SOPA tego nie zmieni, po prostu zainteresowanie "dobrami kultury" coraz bardziej maleje. A ze sprzedaży muzyki w sklepach internetowych, z tego co wiem, dochody mają głównie artyści, a nie wytwórnie (przynajmniej z tych sklepów, które zespoły otwierają na swoich stronach WWW).

    19-01-2012, 21:01

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~Vera
    [w odpowiedzi dla: ~Łukasz]

    Tak, Radosław Sikorski... :-(

    22-01-2012, 15:00

    Odpowiedz
    odpowiedz
RSS  
Chwilowo brak danych. Sprawdź później :)