Komentarze:

comments powered by Disqus

Komentarze archiwalne:

 • ~kaboom

  Idiota czy milioner? Liczy, że dostanie kase i posade w koncernie? wytoczą mu proces i będzie miał za swoje dopominanie się.

  02-12-2009, 11:19

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~Wyjaśnienie
  [w odpowiedzi dla: ~kaboom]

  "jest wystarczająco zdeterminowany, by wywołać ogólnonarodową debatę odnośnie praw autorskich w swoim ojczystym kraju" - przecież zostało to wyjaśnione w treści artykułu. A człowiek widocznie jeszcze naiwnie wierzy w sprawiedliwość. Łamał na własny użytek,bez udostępniania (czyli teoretycznie również zgodnie z prawem)
  Poza tym ,poza chorymi stanami ,gdzie nie opatentowano jeszcze oddychania sądy (chyba) jeszcze nie wydają werdyktów typu kilka mln kary/mp3

  02-12-2009, 12:03

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • Użytkownik DI użytkownik wyrejestrowany
  [w odpowiedzi dla: ~kaboom]

  Duńczycy już tak mają, że lubią wywołać bezinteresownie trochę zamieszania w szczytnym celu. To nie Amerykanie, którzy mają tylko w głowie wylansowanie siebie, zdobycie kasy lub najchętniej obie rzeczy naraz.

  02-12-2009, 12:16

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~AntyM

  Cale to DRM jest glupie. Po co ograniczac mi dostep do muzyki/filmu/ebooka ktory legalnie kupilem? Nie podoba mi sie jedno urzadzenie to kupuje inne, domniemuje ze lepsze (pomijam kwestia awarii/uszkodzenia). Tymczasem DRM zapisuje licencje per urzedzenie a sprzedawca czesto chce kase za to samo ale dla innego urzadzenia.

  02-12-2009, 13:05

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~asdfgh

  Skojarzyło mi się z przypadkiem pana Janusza Strzały: http://spliff.com.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=405&Itemid=1

  02-12-2009, 13:36

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~K. J. Szklarski

  Witam serdecznie. Pragnę zauważyć, że podobne prawo mamy i u nas, więc do działań tego Duńczyka powinniśmy podchodzi z dużym szacunkiem, bo na taki z pewnością on zasługuje. Jestem w przygotowaniu zawiadomienia przeciwko sobie samemu nie tylko w przypadku zabezpieczeń płyt audio i video przed kopiowaniem, ale także w przypadku www.NAPISY.info, gdyż już ponad 2,5 roku toczy się karne postępowanie przeciwko ludziom z www.Napisy.org a końca nie widać. Cóż się jednak dziwić, gdy w Polsce już 20 lat rządzi okrągłostołowa mafia...

  02-12-2009, 13:48

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • OkropNick
  m
  Użytkownik DI OkropNick (952)

  Bohater. Ja conajwyżej pokazuję jak po zakupie licencji na plik zabezpieczony DRM pozbyć się tego paskudztwa (DRM - nie pliku).

  02-12-2009, 14:49

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~Krysia C.

  Więcej lekcji imformy i z komputerami dla dzieci zamiast religii (albo zamienić to na lekcje w-f).
  Moje świadectwo maturalne uważam za nie ważne POnieważ jest tam ocena z religii! żądam powtórnego pisania matury albo unieważnienia szkoły średniej!
  I tak mam zblokowane przez oceny i słabe zachowanie drogą na poważne studia, więc wykładam już na to wszystko swoją lagę! Stara kazała mi się wypisać z religii w liceum,a potem zapisać ;( Czuję się jak marionetka ;(
  Dlaczego ateista nie dostał oceny niedostatecznej z religii skoro nie wierzył a boga, a dostawał promocję z religii właśnie? To jest jakaś hipokryzja kuratoriom, które katechetów czy księży/zakonnice wybierało.
  Pamiętam jak w klasie trzeciej bodajże szkoły podstawowej cała klasa werbowała chuderlaka na lekcję religii niczym sekta (ja byłem już młodym racjonalistą w rękach kleru i się temu przyglądałem, a mózgownica zarchiwizowała wszystko mimo upływu wielu lat ;(
  Dzieciak poszedł potem dzieki układom rodziców do klasy sportowej mimo, że sukcesów w sporcie nie miał zadnych i nie uczestniczył w pozaszkolnych zajęciach (na ping-pongu czy boiskach go po wieku dojrzewania już nie widziałem).
  Jestem ateiściako-katolem to moja sytuacja jest inna, niż Wasza i tak.
  Również trzeba godła zdjąć (skoro ktoś się nie utożsamia z Polakami to po co ma na godło czy krzyż patrzeć?). XXI wiek będzie wiekiem bez tajemnic!
  Zamiast religii dać więcej zajęć z W-F'u i to bez lewych zwolnień lekarskich (nawet osoby toksykomanijne czy z ZP ćwiczyły na lekcjach sPOrtując się bez stroju na zmianę).

  02-12-2009, 14:52

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~Wesoły

  No u nas jest to samo. Mamy prawo do kopi zapasowej a dystrybutorzy nam to uniemożliwiają czy utrudniają. To chyba łamanie prawa prawda ?
  Z seksem jest to samo :-) Uprawiać można "legalnie" od 16 lat a oglądać od 18 :-D

  02-12-2009, 16:26

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • Marek
  m
  Użytkownik DI Marek (145)
  [w odpowiedzi dla: ~Krysia C.]

  Niezły OT :)
  Swoją drogą - co to za szkoła, gdzie ocena z religii była proporcjonalna do wiary? Może na wagarach tak sobie to uświadamiano :) - to miałoby sens, bo w PL w większości przypadków z frekwencji wychodzi ocena z tego przedmiotu.

  A wracając do tematu. Nie dziwi mnie postawa organizacji anty. Wyrok z racji sytuacji nawet jeżeli zapadnie to będzie on zupełnie odbiegał od wyobrażeń owych organizacji, ze moralnego, uczciwego (czy jak tam) punktu widzenia zdroworozsądkowe społeczeństwo rację przyzna właśnie temu mężczyźnie. A nie o taką aurę wokół tych tematów walczą organizacje antypirackie. Dlatego nabrały tam wody w usta.

  02-12-2009, 16:33

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~podips
  [w odpowiedzi dla: Marek]

  Samo to ze zyjezs w polsce, byles ochrzczony i rodzina sie za ciebie modli dyskwalifikuje cie do oceny niedostatecznej z religii ^^

  02-12-2009, 16:55

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • OkropNick
  m
  Użytkownik DI OkropNick (952)
  [w odpowiedzi dla: ~Wesoły]

  Uprawiać można legalnie o 15 lat, oglądać też (nikt nie każe wtedy zamykać oczu, no chyba że partner / partnerka). Rejestrować można dopiero od 18 roku życia. Dziwny jest ten kraj... W każdym razie przepis ten mnie nie dotyczy, więc mi nie przeszkadza.

  02-12-2009, 18:35

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~kaboom

  do Wyjaśnienie
  To, że tak mówi nie znaczy, że tego naprawdę chce ;) Wystarczy spojrzeć na jakąkolwiek partię...oni chcą dobrze dla ludzi...czyli dla siebie ;p

  02-12-2009, 21:04

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~dzifka

  Dureń! idiota! Durne dziecko demokracji!
  Jakby poczuł pałe zomo na plecach to my się szybko rozmyślił.
  Do psychiatryka z takim.

  02-12-2009, 21:59

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~kaboom

  buahahahahah

  02-12-2009, 22:37

  Odpowiedz
  odpowiedz