Sam siebie zgłosi na policję za złamanie DRM

02-12-2009, 07:29

Antypirackie organizacje Danii nie kwapią się z publikacją stanowiska w sprawie złamania zabezpieczeń DRM przez Henrika Andersona. Mężczyzna dokonał tego w zakupionych przez siebie plikach z muzyką i filmami, by móc z nich korzystać na różnych urządzeniach, po czym - zdając sobie sprawę, że łamie duńskie prawo - zgłosił ten czyn organizacjom antypirackim do oceny. Nie doczekawszy się reakcji, chce sam siebie oddać w ręce policji.

Czas zwiększonych wydatków zbliża się nieubłaganie.

>> Sprawdź konto z kartą otwartą na dzisiaj <<

0 zł za prowadzenie rachunku, użytkowanie karty debetowej i wypłaty gotówki!


Miesiąc temu Henrik Anderson poinformował jedną z duńskich organizacji walczących z piractwem - Antipirategruppen - że przeszło stukrotnie dokonał złamania zabezpieczeń DRM celem skopiowania muzyki i filmów. Chciał w ten sposób zwrócić uwagę prawodawców oraz przemysłu rozrywkowego na nieścisłości obowiązującego w Danii prawa. Z jednej strony zezwala ono na kopiowanie filmów i muzyki na własny użytek, z drugiej zabrania omijania zabezpieczeń, co uniemożliwia często to pierwsze.

>> Czytaj też: Przyznał się do kopiowania filmów i seriali 

Thomas Schlüter, prawnik Antipiratengruppen, wypowiedział się publicznie w tej sprawie, mówiąc, że ma ona charakter polityczny. Niemniej jednak została przekazana Stowarzyszeniu Duńskich Dystrybutorów Video do rozpatrzenia. Jej przewodniczący zapewnił, że odpowiedź zostanie udzielona do końca listopada. Andersen jednak nie doczekał się jej. Co więcej, Stowarzyszenie utrzymuje teraz, że nigdy żadnej informacji odnośnie jego sprawy nie otrzymało.

Jak podaje serwis TorrentFreak, Duńczyk postanowił zgłosić tę sprawę na policji. Nie wie bowiem, czy organizacja wystąpi z zarzutami przeciwko niemu. A jest wystarczająco zdeterminowany, by wywołać ogólnonarodową debatę odnośnie praw autorskich w swoim ojczystym kraju.

Otwarte pozostaje pytanie, dlaczego Antipiratengruppen w żaden sposób nie reaguje na przyznanie się Duńczyka do złamania prawa. I to w sytuacji, gdy Ministerstwo Kultury w Kopenhadze potwierdza, że do niego doszło. Brak jednoznaczności prawa skłania najwidoczniej do pozostawienia sprawy swojemu biegowi. Niewykluczone jednak, że gdy pan Anderson zgłosi się na policję, sprawą będzie musiała się zająć prokuratura.

>> czytaj też: Żądają odszkodowań od użytkowników p2p, nie mając dowodów


Następny artykuł » zamknij

Kindle bije rekordy


Sprawdź, który bank może zaproponować Ci najtańsze kredyty gotówkowe, najlepsze kredyty hipoteczne, kredyty dla firm, bezpłatne konta osobiste, konta firmowe czy najlepiej oprocentowane lokaty >>
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
To warto przeczytać


fot. geralt


  
znajdź w serwisie

RSS  
RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
Jak czytać DI?
RSS
Copyright © 1998-2021 by Dziennik Internautów Sp. z o.o. (GRUPA INFOR PL) Wszelkie prawa zastrzeżone.