Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Tak dobrych wyników sprzedaży Amazon jeszcze nie zanotował. Kindle napędza koniunkturę w całym sklepie, dając uzasadnione nadzieje na bardzo dobry kwartał. Z kolei na polskim rynku niedługo pojawi się nowy gracz.

Amazon.com ogłosił, że listopad br. był najlepszym miesiącem pod względem sprzedaży dla czytnika e-książek Kindle. Firma nie podała jednak wielkości sprzedaży, na ten temat milczą także producenci urządzeń. Znawcy rynku prognozują , że tegoroczna sprzedaż na całym świecie wyniesie od 2 do 5 milionów sztuk.

Forrester Research szacuje, że w listopadzie i grudniu nabywców znajdzie około 900 tysięcy czytników, w całym roku sprzedaż wyniesie 3 miliony sztuk. Poziomu o 2 miliony wyższego spodziewa się z kolei iSuppli Corp. - informuje Computerworld.

Na wyniki te niemały wpływ ma fakt zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, tradycyjnie najlepszego okresu w handlu. Nie bez znaczenia jest jednak także i to, że w październiku br. Kindle stał się dostępny dla osób mieszkających poza Stanami Zjednoczonymi - Amazon udostępnił urządzenie dla około 100 krajów i terytoriów.

>> Czytaj więcej: Kindle dostępny już nie tylko w USA 

W ogłoszonych ponad miesiąc temu wynikach finansowych za trzeci kwartał 2009 roku dał się zauważyć mocny wpływ Kindle. Amazon poinformował wtedy, że produkt ten przynosił najwięcej przychodów. Firma, chcąc jeszcze mocniej wspomóc sprzedaż, ogłosiła obniżenie ceny urządzenia do 259 dolarów. Czytnik zdaje się także napędzać sprzedaż w innych działach, szczególnie jeśli chodzi o książki i prasę.

Warto przy tej okazji wspomnieć, że 10 grudnia na rynku polskim pojawi się eClickto - system dedykowany e-bookom, na który składać się będą czytnik, manager zasobów, blog, a także księgarnia.  Dzień wcześniej ujawnione zostaną wszelkie szczegóły dotyczące projektu.

Szybko rośnie popularność czytników e-booków, a także samej koncepcji elektronicznego czytania. Branża ta stała się już na tyle atrakcyjna, że swoje wejście w nią zapowiedziała także firma Google.

>> Czytaj także: Rynek czytników e-booków: Sony chce zdetronizować Amazon


Aktualności | Porady | Gościnnie | Katalog
Bukmacherzy | Sprawdź auto | Praca
biurowirtualnewarszawa.pl wirtualne biura w Śródmieściu Warszawy


Artykuł może w treści zawierać linki partnerów biznesowych
i afiliacyjne, dzięki którym serwis dostarcza darmowe treści.

              *