Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Komentarze:

  • ~Ken

    Wszystko fajnie i pięknie do momentu gdy nie zepsuje się terminal. Sam miałem taką sytuację w Sztokholmie. Poszedłem na lunch, naładowałem sobie jedzenia, podchodzę do kasy i qpa - terminal się zepsuł. Musiałem pożyczać od szweda, a co gdyby on też nie miał?

    21-03-2012, 08:06

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~comes

    Akurat Pan z ABBY powinien dobrze wiedzieć, że po latach cyfryzacja nie wyszła nawet z muzyką. Po prostu namacalny nośnik jest nadal produkowany ponieważ dla konsumenta jest bardziej wartościowy, pełny i daje się poczuć odbiorcy. Ale to nie jedyna zaleta.

    Wracając do pieniędzy. Wirtualizacja pieniądza ma miejsce już od wielu lat na poziomie transakcji międzybankowych i jest czymś naturalnym. Natomiast na poziomie społecznym wirtualizacja pieniędzy przejdzie do momentu pierwszego odczuwalnego załamania w sektorze bankowym. Dlaczego? Bo wirtualizacja pieniądza opiera się na zaufaniu do "chmury" podczas gdy tradycyjny pieniądz jest przedmiotem realnym. Albo się go ma, albo nie. Wirtualizacja pieniądza wymagałaby nieprzerwanych korzystnych warunków polityczno-gospodarczych dla min. 2 pokoleń- a i tak mowa tutaj tylko o jednym kraju. To jest utopia.

    19-03-2012, 20:49

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~Woland

    Trend oczywiście światowy, choć Szwecja jest pionierem i testerem zarazem. Generalnie chodzi o pełną kontrolę i rejestrację transakcji, a następnie wprowadzenie wszczepialnych chipów RFID.

    19-03-2012, 14:24

    Odpowiedz
    odpowiedz
RSS  
RSS  
Chwilowo brak danych. Sprawdź później :)