Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Komentarze:

comments powered by Disqus

Komentarze archiwalne:

  • ~gulk

    Mi to przypomina akcje z mapkami firma map1 zakupila licencje do mapek pilot.pl znane wszystkim z lat 2005 wiele firm i osob zamieszczalo screeny na swoich stronach tych mapek co ciekawe owczesny wlasciciel nie mial nic przeciwko tym dzialaniom. Firma map1 wykorzystala to i tez byla seryjna akcja.

    Z tresci wiadomosci kancelaria stosuje delikatnie mowiac szantaz taki przedsiebiorca moze zglosic to na policje. Jesli ktos zostal oszukany etc to idzie do sadu koniec kropka.

    11-07-2011, 10:09

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~gulk

    Założe się że ofiary to głównie malutkie sklepiki niedawno uruchomione, jednosobowe działalności etc... Ja to przyjmuje tak że do restauracji wchodzi kilku gości z kijami i mówią "ooo nie ma ochrony a tylu bandziorów po ulicy chodzi to jak przydalaby się ochrona za 1000mc no bo różne rzeczy mogą się zdarzyć..." :) sory ale ja tak to odbieram jestem za tempieniem niedozwolonych praktyk ale w sposób który jest ogólnie moralnie przyjęty czyli do sądu.

    11-07-2011, 10:20

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~Sucitar naimiS SS

    POlski Internet to chlew jak onet, TVN, wyborcza, Polsat, TVP i TVN! Rynsztoki polskie internetowych noł-lajfów . . .

    11-07-2011, 10:31

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~duckie

    Zwykłe naciąganie. Żadna z tych osób nie została poszkodowana więc w czym problem? Niech się ktoś zajmie tą kancelarią która najzwyklej w świecie chce naciągnąc e-sklepy.

    11-07-2011, 11:07

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~justvomitted

    Mafię trzeba tępić w zarodku! Gdzie są organy ścigania przestępców (te 6 osób)? Ach, zapomniałem! To przecież Polska! Tutaj można robić co się chce.

    11-07-2011, 12:07

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~sleper

    czy ktoś chociaż powiedział o jakie klauzule chodzi bo chyba to jest podstawą sporu

    11-07-2011, 12:58

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~Dejw
    [w odpowiedzi dla: ~duckie]

    Niestety, ale tutaj fakt poszkodowania nie ma znaczenia. Zgodnie z Kodeksem postępowania cywilnego art. 479[38]: powództwo takie może wytoczyć każdy, kto według oferty pozwanego mógłby zawrzeć z nim umowę zawierającą postanowienie, którego uznania za niedozwolone żąda się pozwem.

    A zatem nie jest wymagane nawet zawarcie umowy. Tak naprawdę każdy konsument mógłby wnieść taki pozew.

    Z tego co czytałem na innych forach to niedługo rusza wyszukiwarka klauzul niedozwolonych, a pierwsze 100 osób ma badanie za free. Tutaj jest więcej info: http://klauzuleniedozwolone.pl/

    11-07-2011, 13:10

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~szukający

    Ciekawe jak się odniesiecie do tego??

    http://malop(...)z_bilski

    11-07-2011, 13:11

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~edek

    ups ;)

    11-07-2011, 13:37

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~Markopolo79

    Kolejna i nie ostatnia sprawa może tylko uświadomić nam jakie mamy "porąbane" prawo. Gdzie bronieni są bandyci, naciągacze i oszuści a człowiek który stara się w uczciwy sposób zarobić pieniądze zawsze ma pod górkę.
    Podobna problemy były jakiś czas temu odnośnie praw autorskich z firmą e-mapa i jak dobrze pamiętam poruszane były też na forum-prawnym.

    11-07-2011, 13:53

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~Borubar
    [w odpowiedzi dla: ~gulk]

    @gulk - zgadza się większość pozwanych to drobni oszuści z allegro (w stylu reklamacji nie przyjmuję kupujesz na własne ryzyko) i mikrosklepy które pojawiają się w sieci a za kilka miesięcy znikają a gdy robi się wokół nic za gorąco i pojawiają się pod innym adresem z inną świeżą nazwą.
    Większość z nich zarabiała na tym, że klient naciągnięty na drobną sumę nie będzie zaraz szedł na policję albo wytaczał sprawy cywilnej (albo zwyczajnie się nie zna), a jak już jeden na sto będzie bardziej wytrwały to się mu łaskawie zwróci pieniądze.

    A tu nagle zonk, ktoś ich pozwał za sam regulamin.

    I nie ma tu, żadnego tłumaczenia, że oni biedni nie wiedzieli jak dobrze napisać regulamin bo zdecydowana większość z nich w ogóle nie potrzebuje regulaminu - do prowadzenia swoich mini działalności wykorzystują gotowe platformy jak świstak czy allegro które już mają własny regulamin bez żadnych klauzul niedozwolonych. I jedyne po co pisali jakiś dodatkowy regulamin to po to aby zmylić klienta co do jego praw.

    @Markopolo79 ale w tym przypadku prawo zadziałało bardzo dobrze - chroni klienta przed oszustami.
    Aby takimi sprawami mógł się zająć UOKiK osobiście potrzeba by potężnej armii urzędników którzy by tych sprzedawców kontrolowali a tak prywatne kancelarie mogą ich w tym wyręczyć.

    @duckie karalne jest nie tylko oszustwo/wyłudzenie ale i próba oszustwa/wyłudzenia.

    Swoją drogą nie jest to pozew o żadne odszkodowanie a jedynie o nakaz zmiany regulaminu, a przegrana sprawa oznacza również konieczność zwrotu kosztów procesu jakie poniesie kancelaria i sąd.
    To trochę na takiej zasadzie jak pan X twierdzi, że został obrażony przez pana Y i domaga się przeprosin (i proces się toczy tylko o to czy ma przeprosić czy nie) ale przegrany poza tym, że musi powiedzieć publicznie przepraszam musi też pokryć koszty procesu (a do kosztów zalicza się też adwokat tej drugiej strony).

    11-07-2011, 15:22

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~edek kredek
    [w odpowiedzi dla: ~Markopolo79]

    Czy aż takie uczciwy to nie wiem. Klauzule niedozwolone w treściach regulaminów same się nie znalazły. W praktyce wiadomo, że to jest przekręt ale jeśli to pomoże zmusić firmy do stosowania przejrzystych reguł to chyba warto.

    11-07-2011, 18:11

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~Markopolo79

    Mi chodzi o to że nie wszystkie punkty są po to pisane, żeby klienta oszukać. Ja dość dużo kupowałem w e-sklepach i dzięki temu trochę pieniędzy oszczędziłem i naprawdę nie miałem czasu czytać regulaminów. I pewnie mało kto czyta. Sklep po prostu się broni pewnie przed problemem z poczta albo kurierami którzy nie zawsze dowiozą towar na czas i trudno żeby to sklep odpowiadał za zaistniałą sytuację. Chyba że sklep typowo chce oszukać klienta! to jestem nawet za karami!! ale nie może być ze na karach zbogaca się naciągacze i firmy powstałe tylko po to aby wnosić pozwy i zarabiać na przestraszonych sprzedawcach. Kasę powinny jak już dostawać UOKiK żeby mieć na wyłapywanie właśnie takich oszustów. Którzy kasę za towar biorą ale towaru już nigdy kupujący nie zobaczy...

    11-07-2011, 18:21

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~Właściciel sklepu

    Jestem jednym z niby pozwanych bo prawdopodobnie, żaden z pozwów nie wpłynął do sądu, a postać P. Bilskiego może być fikcyjna i służyć poważnemu wyłudzeniu pieniędzy.
    Adwokat doradził mi, żeby złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa, jest to ewidentna próba wyłudzenia pieniędzy, jest to niezgodne z prawem. Każdemu, który dostał takiego maila proponuje tak samo złożyć takie zawiadomienie, to że ktoś stosował taką klauzulę nie jest powodem do wyłudzenia pieniędzy, klauzule te są cały czas zmieniane i aktualizowane. To, żeby aktualizować regulaminy zgodnie z prawem to jest obowiązek każdego przedsiębiorcy. Ludzie nie dawajcie im pieniędzy bo to nie jest zgodne z prawem.

    Do Pana Bielskiego wysłałem informacje o tym, że zgłosiłem fakt popełnienia przestępstwa. Proponuje każdemu zrobić tak samo bo skala przestępstwa jest ogromna.

    11-07-2011, 18:26

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~pitup

    pozew spoko ale po co ten email to zwykla proba szantazu lub zastraszenia. tutaj sama kancelaria sie wyklada.

    11-07-2011, 18:27

    Odpowiedz
    odpowiedz
RSS  
Chwilowo brak danych. Sprawdź później :)