Komentarze:

comments powered by Disqus

Komentarze archiwalne:

 • ~moon

  nawet dali mozliwosc po otwarciu na www swojego e-maial wylaczenie buzz'a wystarczy na dole ekranu tam gdzie wyswietla sie ip logowania jest opcja wylacz buzz ulatwili to :) coz szpiegow nie lubie :)

  11-02-2010, 21:15

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • Jurgi
  Użytkownik DI Jurgi (1377)

  Skandaliczne dla mnie jest to, że ten Buzz domyślnie jest włączony, bez żadnej ingerencji usera. Przegięli z tym, kurewsko przegięli.

  11-02-2010, 21:30

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~Piotrek

  Okazuje się że Buzz proponuje też "obserwowanie" ludzi spoza Gmaila
  http://szymczak.jogger.pl/2010/02/11/google-buzz-mozesz-sledzic-spoza-gmaila/
  Ja zmieniłem opcje prywatności :)

  11-02-2010, 21:36

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • Użytkownik DI użytkownik wyrejestrowany
  [w odpowiedzi dla: Jurgi]

  Dla mnie to skandaliczne nie jest, że korporacja sobie robi co chce. A korporacje są z definicji szkodliwe i zabijają zdrową konkurencję. Jak ktoś powiedział, "czabyło" nie zakładać sobie tam konta wtedy problemu nie ma. O zasadzie dywersyfikacji ryzyka nie słyszeliście ?

  11-02-2010, 22:12

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~Henry

  '"czabyło" nie zakładać sobie tam konta wtedy problemu nie ma.'

  Zgadzam sie z toba w tym punkcie. Glownie dlatego, ze google od dawien dawna [przed GMailem[ jest znane ze swego niedbalstwa, lub zamierzonej niedbalosci o sprawy bezpieczenstwa danych. Kazdy jednak decyduje za siebie, wiec nie bede sie podejmowal nawracania, uswiadamiania i tlumaczenia [slowem: mesjaszowania] ogolowi. Trwa przy stanowisku, ze problemem nie jest technologia, lecz ludzka naiwnosc, beztroska, brak wyobrazni, umiejetnosci przewidywania, ostroznosci, a ostatecznie - inteligencji. Na te cechy porazajacej czesci ogolu mniejszosc wplywu nie ma [w mysl zasady 'wiekszosci': 'wiekszosc ma zawsze racje'. Skoro uwazaja, ze maja, to niechaj ponosza tego konsekwencje]

  11-02-2010, 22:44

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~january

  @henry
  jaką więc pocztę polecasz?

  12-02-2010, 08:29

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~gonera

  Oj, ale wielkie halo... Google przy logowaniu do poczty najpierw grzecznie pyta modalnym komunikatem na cale okno czy chcemy mieć cokolwiek do czynienia z gBuzz i dopiero wtedy go włącza.
  Oczywiście jak się pisze tendencyjny komentarz to się to pomija.

  Ponadto jak ktoś jest ćwokiem internetowym i włącza sobie, wszystko jak leci bez czytania i poznawania co sobie włączył to tak się właśnie dzieje. Google na samym początku, używania Buzza przepuszcza usera przez formatke tworzenia/uzupełniania profilu. Jest tam standardowo umieszczony link EDYTUJ i jedyne, co można edytować to rzeczona lista kontaktów - można ją włączyć i wyłączyć i NIC WIECEJ.
  Podsumowując, jeżeli jesteś głąbem i matołem, dla którego komputer to filmy, obrazki, muzyka i jakieś zmieniające się napisy których się nie czyta, to ani Buzz, ani większość narzędzi G nie jest dla Ciebie. Jesteś takim samym zombiekonsumentem jak zastygłe 75% Polaków przed telewizorami, zatrzymałeś się i rozwijasz się za wolno w stosunku do zmian zachodzących w internecie.

  12-02-2010, 10:58

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~symndz

  skandal!!!

  12-02-2010, 11:02

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~noname
  [w odpowiedzi dla: ~gonera]

  oby ktos Cie zaprzagl w zaprzeg sniezny, pognal batem i zrobil kulig z Ciebie bo nie nadazasz za trendami zabaw sasiadow w okolicy :)

  12-02-2010, 11:04

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~Pan Jan
  [w odpowiedzi dla: ~gonera]

  Otóż nie prawda.
  Ja kliknąłem, że buzza nie chcę, a on i tak się aktywował. Uciekam z gmaila lada moment.
  Coraz gorzej tam jest i coraz więcej afer.

  12-02-2010, 11:22

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~Henry
  [w odpowiedzi dla: ~gonera]

  No i tez o tym mowa - o problemie z ludzmi, a nie technologia. Ale m.in z tego powodu wiele serwisow spolecznosciowych [np Facebook] zakladalo domyslnie zerowa polityke prywatnosci, ktora nie chronila danych uzytkownikow. Twoja uwaga jest wiec nieadekwatna, bo problem jest bardziej zlozony: A+B - A - swiadomosc uzytkownika koncowego + B - poszanowanie danych przez dostawcow uslug [wyjscie z punktu 'udostepniamy minimum danych - chcesz, to poszerzasz ten zakres sam', a NIE NA ODWROT].

  12-02-2010, 12:05

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • Cardill
  m
  Użytkownik DI Cardill (922)

  Macie coście chcieli. Przechowujcie coraz więcej swoich danych w chmurze, ufajcie molochom pokroju google. Pewnego dnia bańka pęknie, zostaniecie odcięci od SWOICH zasobów, a Wasze dane będą się walać po ulicy.

  12-02-2010, 19:51

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~Henry
  [w odpowiedzi dla: Cardill]

  otoz to

  12-02-2010, 20:07

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~Wełniak

  Domyślnie Profil Publiczny Google nie jest włączony. Dane o obserwatorach i obserwowanych mogły "wyciec" tylko wtedy gdy ktoś wcześniej - świadomie lub nie - uaktywnił sobie tę funkcję. Jeżeli zrobił to nieświadomie, to już sam jest sobie winien.

  12-02-2010, 20:29

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • Użytkownik DI użytkownik wyrejestrowany
  [w odpowiedzi dla: ~moon]

  Dzięki za info. Już wyłączyłem. Ufff.

  12-02-2010, 22:00

  Odpowiedz
  odpowiedz
RSS