Komentarze:

comments powered by Disqus

Komentarze archiwalne:

 • ~d_xter

  Niedługo popadając ze skrajności w skrajność nie będzie można zmienić fabrycznych felg w samochodzie, a za tuning będzie groził szafot. Głupota totalna, podejrzewam, że ww. Pana zatrzymano bardziej, za oprogramowanie niż, za przerabianie konsol. A co z resztą elektroniki? Jak wymienię dysk w laptopie to też złamałem prawo autora projektu, bo mój model ma mieć 80GB i koniec?

  08-04-2009, 08:20

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~eugeniusz

  Na początku wielkie gratulacje dla Policji wyczyn godny odznaczenia w pałacu prezydenckim. Właśnie wczoraj okradziono mi piwnicę Policja przyjechała po 3 godzinach (podobno jest to standardem więc się nie zamierzam czepiać) spisali trwało to ok 8min i pojechali potem na komendzie stwierdzono i wyperswadowano mi "wie Pan raczej Pan niech nie liczy na to że coś uda odzyskać" - no trudno się mówi bo Policja ma zawsze rację a że są to najwyższej klasy specjaliści cieszę się że otrzymałam tak fachową odpowiedź.

  Co do konsol przerabianie jest niezgodne polskim prawem? aha no to jeśli kupuję samochód w salonie a potem poddam go tuningowi i nie chodzi mi tu o wygląd ale o osiągi to takie działanie może zostać uznane za złamanie polskiego prawa? rozumując jak specjaliści sprawy z konsolami zwiększyłem osiągi samochodu przez co zmiast wyciągać 160km/h może jechać 220km/h co może być skutkiem złamania przepisów?

  Kto wpadł (no przecież ktoś musiał jakieś wytyczne wydać? "dzięki obserwacji" internetu co naszej-klasy.pl? tylko czekać jak powstanie skecz z tą sytuacją obserwacji internetu) na to żeby zająć się osobami którzy przerabiają sprzęt elektroniczny - ktoś kupuje sobie konsole zapłacił i to jest jego własność! może sobie zrobić z niej podstawkę pod kwiata jak będzie miał chęć albo ugotować z niej zupe... przerabiając sprzęt elektroniczny nie można odpowiadać za to że potem ktoś na tym sprzęcie złamie polskie porawo autorskie, to trzeba zamknąć producentów odtwarzaczy mp3 no bo przecież są na nie zgrywne również pirackie kopie utworów w formacie mp3.

  Można iść dalszym tropem trzeba zabarać się za firmy zajmujące się napełniamiem tonerów do drukarek itp. (napełniają przecież oryginalne tonery itd. a z tego co wiem wykorzystują nielegalnie technologię zawartą w tonerze?)

  A może jeszcze dalej ksero też są te urządzenia przerabiane przekręcane liczniki dodawane liczniku (aby ułatwić kopiowanie książek, katalogów itd). Czyli do tych firm też można wejść ba do punktów ksero tam to jest łamanie praw - jak kupić podręcznik na studia kosztujący 120zł za jedyne 10zł - skserować go :)

  To jest chyba takie działanie zróbmy akcje dla przykładu może będzie głośno może nas uhonorują instytucje "działające w ochornie dóbr autorskich" może będzie wielki międzynarodowy sukces.

  Szanowno Policjo RP proszę ogromnie aby nikomu nieodpuszczać złodziej to złodziej przestępca to przestępca wykroczenie to wykorczenie bla bla bla a świstak siedzi bo przerabiał konsole;)

  08-04-2009, 08:28

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~knjkj

  ALE TO JEST MEGA TOTAL kur... IDIOTYCZNE!!!! jeśli dopuścimy się przeróbki sprzętu, to tracimy gwarancje po prostu!!. Tak samo jak w gramy soft do telefonu, albo zdejmiemy simlocka, tracimy automatyczne gwarancje. Koleś na takiej samej zasadzie działał. Policjantom gratuluje profesjonalizmu, banda kretynów

  08-04-2009, 08:35

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~Arek

  Może go zwineli za sprzedaż kart do telewizji satelitarnej, a nie przerabianie konsol ?

  08-04-2009, 08:37

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~algorytm_

  gdy czytam takie cos to az spadam z fotela ze smiechu.Policja z Ciechanowa od dawna obserwowala goscia poprzez internet.Naprawde niezle sie usmialem.Chce sie powiedziec,pardon my french,g..... prawda.Ktos tego goscia napewno zakablowal i kropka.Ponadto po co wstawiac jakies chipy kiedy mozna sciagnac darmowy program jak AVS,ktory konwertuje kazdy format pliku filmowego na DVD i mozna to oczywiscie odgrywac na kazdej konsoli.Pozdrawiam

  08-04-2009, 08:37

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~2jacek2

  może to kara za chciwośc, gośc jednak słono sonbie liczył za przeróbki

  08-04-2009, 08:59

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~cienislaw

  wyglada na to ze przydalby sie paragraf za nierzetelne pisanie newsow - moze by autor sprawdzil czy na pewno w naszym kraju przerabianie konsol jest nielegalne. po drugie - zgarneli u niego plyty z softem i grami, plus 2 dekodery i karty do lewego odbierania tv i pewnie za to beknie. a jak dzielni niebiescy wpadli do pomieszczen to zgarniali kazda elektronike, no moze radiobudzik oszczedzili, a noz sie jeszcze jakis paragraf znajdzie.

  08-04-2009, 09:39

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~123

  Samochodów nie można przerabiać w żaden sposób i tak np. założenie niefabrycznych felg czy nawet nieodpowiednich OPON jest ZABRONIONE, jest to prawnie usankcjonowane przepisami ruchu drogowego (obecnie rzadko Policja to egzekwuje. Ale nie jest to karalne inaczej niż zabraniem dowodu rejestracyjnego i nałożeniem mandatu.
  Konsole itp. urządzenia można przerabiać do woli, nawet jeżeli przeróbki te mogłyby ułatwiać łamanie prawa (korzystanie z ROZPOWSZECHNIONYCH PIRACKO programów i treści audiowizualnych, w tym również książek) Każda tego typu przeróbka jest w pełni legalna. Inaczej urządzenia typu RESETER do kartrige firmy EPSON byłby NIELEGALNY.
  Piracka karta + tuner sat jest zabroniona i zagrożona karą od grzywny (za posiadanie i używanie) do więzienia (za wytwarzanie)
  Kserowanie podręczników jest zabronione i karane wysokimi karami w przypadku czerpania z tego korzyści (na własny użytek zagrożone karą grzywny)

  Artykuły w gazetach rzadko pisze ktoś kto śledzi takie sprawy do końca (do wyroku) zarzuty Policji są najczęściej oddalane już przez prokuratora ... bo by go sędzia śmiechem zabił.

  Z innej beczki: Miałem w domu jakiś stary HDD otrzymany od kolegi, nawet nie wiedziałem co na nim jest bo BIOS nie rozpoznawał mi tego dysku. Przy przeszukaniu w innej sprawie zarekwirowano ten HDD. Okazało się że jest na nim WINDOWS ME, był to dysk systemowy ... nawet nie wiadomo kogo. Dostałem za to 4 miesiące wiezienia, nie odwoływałem się bo sama sprawa trwałą 3,5 roku ... miałem po dziurki w nosie chodzenia do Sądu (odbyło się ok. 20 rozpraw, przesłuchań i zebrań).
  MP3 i DivX - ich posiadanie nie jest karalne pod warunkiem że otrzymało się je od znajomych z którymi utrzymuje się kontakty towarzyskie i nie rozpowszechnia się NIKOMU tych plików. Pliki należy trzymać na HDD i nie wolno mieć programów P2P w komputerze (to wyklucza rozpowszechnianie i Sędzia da Wam wiarę która to WIARA jest najistotniejszą w POLSCE sprawą)

  08-04-2009, 10:21

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~Tomek

  @~123 Masz wyobraźnię chłopie, ale wiedzy o prawach autorskich i pokrewnych żadnej.

  08-04-2009, 11:10

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~insider

  Informuje, że zatrzymanie tego Pana było związane z podrabianiem kart do odbioru telewizji cyfrowej. Na życzenie pewnej organizacji został puszczony news o konsolach. W ramach polskiego prawa przerabianie konsol jest całkowicie legalne. Nie jest legalne za to podrabianie kart do cyfry czy innych sieci więc tego jegomościa za to zatrzymano.

  08-04-2009, 11:26

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~czyed

  Brak mi słów, kretyństwo najwyższej klasy. Kablom wszelakiej maści należy się lekcja pływania na głębokiej wodzie z kulą u nogi.. Co to komu przeszkadzało, przecieiż ze swoim sprzętem mogę robić co chcę..

  Do PS3 jest program, ładujesz i zmieniasz dvd na filmy w xvid/itp.. Niestety nazwy nie pamiętam.. ;]]

  08-04-2009, 11:38

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • OldEnt
  m
  Użytkownik DI OldEnt (96)

  Śmiać mi się chce, jak czytam niektóre komentarze "ekspertów" od prawa autorskiego. Tzw. przeróbka urządzenia elektronicznego w celu obejścia lub usunięcia skutecznych zabezpieczeń jest karalna już od wielu lat.

  Art. 118 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych:

  1. Kto wytwarza urządzenia lub ich komponenty przeznaczone do niedozwolonego usuwania lub obchodzenia skutecznych technicznych zabezpieczeń przed odtwarzaniem, przegrywaniem lub zwielokrotnianiem utworów lub przedmiotów praw pokrewnych albo dokonuje obrotu takimi urządzeniami lub ich komponentami, albo reklamuje je w celu sprzedaży lub najmu, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3.

  2. Kto posiada, przechowuje lub wykorzystuje urządzenia lub ich komponenty, o których mowa w ust. 1, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

  http://isip.(...)40240083

  Podziękujcie sprzedajnym lub ignoranckim posłom, kwiaty ślijcie do producentów sprzętu, oprogramowania, RTV, wydawców książek i prasy, koncernów muzycznych i filmowych.

  Więcej informacji:

  http://www.gnu.o(...).pl.html

  http://en.wi(...)nagement

  http://www.gnu.o(...).pl.html

  http://prawo.vagla.pl/node/7290

  http://prawo.vagla.pl/node/6229

  Inna kwestia, że zabezpieczenia konsol nie są już skuteczne, nie ma więc w tym przypadku mowy o czynie zabronionym. Nie przeszkadza to jednak policji nabić kilka punktów w wybiórczej prasie.

  08-04-2009, 15:55

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~Logika
  [w odpowiedzi dla: ~123]

  "MP3 i DivX - ich posiadanie nie jest karalne pod warunkiem że otrzymało się je od znajomych z którymi utrzymuje się kontakty towarzyskie i nie rozpowszechnia się NIKOMU tych plików"

  To zdanie jest wewnętrznie sprzeczne - piszesz, że zabronione jest rozpowszechnianie komukolwiek, a więc przywołani znajomi udzielając ci tych utworów naruszyli prawo - stąd, skoro są w twoim posiadaniu w skutek naruszenia prawa, to ich posiadanie jest zabronione.

  08-04-2009, 17:41

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~sulfur

  Teraz powstaje pytanie, czy takie zabezpieczenie w konsoli jest legalne, ponieważ z tego co wiem, użytkownik może sobie wykonać kopię zapasową orginału i z niej korzystać. Po za tym taki Xbox 360 jest w Polsce sprzedawany bez Xbox-Live (czy tam on-line) co powoduje, że jest to produkt niepełny.

  Nie ma się za to kto wziąć.

  08-04-2009, 17:48

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~anon

  @OldEnt
  To trochę wyjaśniło sprawę sądzę że jednak dostanie ale za posiadanie nielegalnego oprogramowania i niezarejestrowane świadczenie usług. Co do posłów to u nas normalne sami uczciwi i kompetentni i nikt ich nie lobbuje -pzdr.

  08-04-2009, 17:57

  Odpowiedz
  odpowiedz