Komentarze:

comments powered by Disqus

Komentarze archiwalne:

 • ~vhost

  "Jakby nie było, z pewnością zwycięzcy aukcji mogą zyskać wiele. Jednak tylko pod warunkiem, że będą kontrolować koszty i nie dadzą się wciągnąć w "wojnę na podbijania", o którą nie trudno"

  Ale o co chodzi? O to, że nagle wszyscy podbijający jednogłośnie odpuszczą i pozwolą aktualnie wygrywającemu zabrać towar? I żadnemu, absolutnie żadnemu nie przyjdzie do głowy, żeby jednak spróbować przechytrzyć pozostałych? Bzdura. To się nie sprawdzi, to jest hazard i nie ma się co w to pakować, byłem, obejrzałem, poczytałem i więcej nie zajrzę choćby były tam 50-calowe telewizory :-)

  25-09-2008, 10:14

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~autor

  dlatego akapit nizej napisalem:

  "Z drugiej strony kontrola kosztów raczej utrudni niż ułatwi wylicytowanie bardziej wartościowych przedmiotów, gdyż istnieje spore prawdopodobieństwo, iż wielu licytantów podejmie walkę do końca nie chcąc, by już wykorzystane podbicia poszły na marne."

  - to jest dobre poki traktuje to sie jak zabawe, w ktrej szansa na wygraine i tak jest niska. A jak sie wezmie na powaznie... to lepiej z gory odpuscic :)

  25-09-2008, 10:19

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • gluth
  m
  Użytkownik DI gluth (144)

  Najfajniej jest patrzeć na łosiów którzy pomimo tego, że do końca akcji są dziesiątki godzin to jednak tłuką się między sobą po to, żeby być pierwszymi. W sumie cały ten serwis jest dla mnie mocno humorystyczny, automaty których jedynym celem jest obcyckanie użytkowników z kasiory, fanatycy przebijający sami siebie, walczący do ostatniej złotówki tylko dlatego, że wcześniej tłukli się na marne.

  25-09-2008, 11:01

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~Bolo

  Pomysł jakiś to jest. Ale dla ludzi rozsądnych którzy potrafią nad sobą panować możliwe (nie sprawdzałem i raczej nie sprawdzę) ze jest to jakaś ciekawa forma zabawy.
  Jednaka jak większość tego typu serwisów zarobi na tym ze większa cześć społeczeństwa internautów w Polsce inteligencją nie grzeszy.
  Jak mawiał Einstein : Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej. Dlatego ten serwis powinien być sukcesem dla jego twórców przy odpowiednim przerobie, Nk to może nie przebije ale kilka PLN na tym zarobią a najlepiej szybko sprzedać nim się ludzie połapią ;).
  Generalnie jak wszyscy domokrążcy i inni telemarketerzy najlepiej zarabia się na ludzkiej głupocie. Większość z tych ludzi nawet nie przyjdzie do głowy żeby policzyć ile ich to kosztowało i będą się cieszyć ze kupili za niska cenę.
  ciężko mi to nazwać hazardem, Dla mnie to jest pewna wariacja na temat rożnych piramidek czy systemu argentyńskiego tylko w opakowaniu z napisem WEB 2.0 gdzie wszyscy płacą jeden korzysta. Niestety świat poszedł do przodu i żeby dobry biznes robić nie wystarczy już telemarketing czy akwizycja. Teraz następnym krokiem jest szukanie ludzi z kategorii GŁUPEK 2.0. Poza tym jest to znacznie wydajniejsze ekonomicznie bo nie trzeba płacić sztabowi sprzedawców gąbek czy długopisów.

  25-09-2008, 12:42

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~adfsa

  "Serwis ma w sobie coś z hazardu" ROTFL. Pewnie, że twórcy tej gierki nie przyznają wprost, że stworzyli grę na której zarabiają bo gry hazardowe podlegają większemu opodatkowaniu. Nazywanie tego czegoś portalem aukcyjnym jest śmieszne.

  25-09-2008, 15:42

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • Si9an
  m
  Użytkownik DI Si9an (2)

  Z takimi aukcjami jest jak z automatami to gry typu "Jednoręki bandyta", mam znajomego który zajmuje się takimi grami i szczerze powiedział że z automatem się nie wygra, co gorsza, dużo ludzi sie przez to zaduża i w końcu ląduje na ulicy. Biorąc pod uwagę ilość ludzi przewijających się codziennie przez serwis podbij pl śmiem twierdzić że dziennie wciąga się to jedna potencjalna "ofiara". Nie popieram.

  25-09-2008, 22:49

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ammpp
  m
  Użytkownik DI ammpp (120)

  Jednej rzeczy nie rozumiem: Czy te 1200 zł o których pisze autor, jest wypłacane sprzedającemu, czy też jest zyskiem serwisu ???
  Bo jeżeli to drugie, to jest to zdzierstwo ;)

  26-09-2008, 07:30

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~Bolo

  I to i to bo sprzedającym jest portal :P

  26-09-2008, 14:26

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • Groosiek
  m
  Użytkownik DI Groosiek (20)

  Podbij.pl nie działa - wszystkie aukcje są spauzowane. Osobiście nie jestem zainteresowany udziałem w takich aukcjach, ale zastanawiam się dlaczego nie ma żadnej informacji na ten temat.

  28-09-2008, 07:11

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~Krzysztof Adamus

  Podbij.pl dość szybko doczekał się konkurencji:

  http://inter(...)jpl.html

  30-09-2008, 00:07

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~Irrlicht

  Żeby to był uczciwy serwis, to sam bym popróbował sił. Ot, napisać jakiś skrypcik, który cierpliwie poczeka i klepnie "podbij" w drugiej połowie ostatniej sekundy - czasem trafi, częściej nie trafi, ale nie zmarnowałby tylu podbić co matołki klepiące "podbij" 15s przed końcem. Na razie napisałem sobie skrypt śledzący te "aukcje" i wyszło mi że problem ze zmartwychwstawaniem aukcji wciąż istnieje (np. 341 - 10 podbić "skończyła się" wczoraj ok. 21:02 na 58,80zł a trwa do teraz i doszło do 185zł). Jakby komuś zależało pokazać, że coś jest nie halo, to wystarczy wget-em ściągać strony aukcji co np. 10s i przefiltrować, żeby zobaczyć rzeczywisty przebieg aukcji - może ten system sypie się (lub jest oszukiwany) bardziej niż to widać.

  30-09-2008, 06:38

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~nobody
  [w odpowiedzi dla: Groosiek]

  Bo trzeba umieć czytać najpierw, a nie tylko oglądać obrazki z cyferkami :P

  Pisze wyraźnie że aukcje normalne są wstrzymywane w godzinach: 00:00 - 08:00.

  30-09-2008, 19:20

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~Irrlicht
  [w odpowiedzi dla: ~nobody]

  Dobrze piszesz: czytać najpierw. Więc miałem HTML-a zassanego o 21:02 (prawie 3 godziny przed północą) z napisem "Zakończona" a nie np. "Pauza". Na innych aukcjach też się takie numery zdarzają - potrzebowałem do skryptu śledzącego aukcje dopisać ignorowanie pierwszych kilku wystąpień komunikatu "Zakończona" żeby móc śledzić co się dzieje.

  01-10-2008, 05:00

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~Krzysztof Adamus

  Wiceprezes zarządu Podbij.pl w wywiadzie dla interaktywnie.com opowiada o początkowych trudnościach i przyszłości nowatorskiego serwisu aukcyjnego.

  http://inter(...)ski.html

  06-10-2008, 17:09

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~Bravosms

  www.bravosms.pl
  Aukcyjny Portal Internetowy
  Pierwsza w Polsce aukcja internetowa, w której legalność stawek online jest kontrolowana.

  22-11-2008, 13:42

  Odpowiedz
  odpowiedz