Nie bądźcie takimi hardkorami, sam Windows nie używam, ale jeśli ktoś lubi - proszę bardzo :)
Używam linuksa do pracy i przeglądania netu (np w tej chwili) i XP głównie w charakterze "konsoli do gier"... Do tego się świetnie nadaje. :) To co napisałem wcześniej nie jest złośliwością, tylko prawdopodobną linią rozwoju wydarzeń.
Ja w domu na wszystkich komputerach mam Arch Linuksa zainstalowanego. Na uczelni jest głównie Win XP i tylko tam go używam na zajęciach :P
ja mam XP king a linuxa miałem dwie godziny i to dziwactwo nic nie może poza podstawowymi rzeczami a szkoda że do tej pory nic nie konkuruje z XP mój startuje do pełnej gotowości od 35-45 sekund !
:(XP głównie w charakterze "konsoli do gier)
ACDSee Pro 3.Corel VideoStudio Pro X3.Ashampoo Photo Commander 7 tobie to przypomina gry ???
podaj jeden podobny program pod Linuxa mam tu na myśli możliwości tych programów . i proszę mnie nazywać Trollem bo Linux nawet nie jest systemem jedynie ma kod otwarty i to jest jedyny + ....
Jak M$ udostępnił kod do XP to był by numer 1 , ale na pewno do tego nigdy nie dojdzie !
Przestań trolować.Nie mam potrzeby używania żadnego z wymienionych przez Ciebie programów. za to używam legalnego Photoshopa CS2 9 i Autocada. Przejdę na windowsa gdy:
1. będę mógł na nim uruchomić programy napisane pod inne systemy
2.będę mógł odczytać także inne systemy plików niż fat i ntfs
3. nie będę musiał obciążać komputera zasobożernymi antywirusami
4. Microsoft zapewni mi dożywotnie wsparcie dla zakupionego przeze mnie systemu
5. Nie będę musiał wymieniać komputera tylko dlatego, że używany system nie jest wspierany a nowego systemu na moim komputerze nie da się uruchomić
6. Mplayer pod windows będzie miał pełną funkcjonalność
7. będę mógł sobie skonfigurować interfejs pod moje potrzeby bez konieczności instalowania kolejnych zamulających pracę komputera nakładek
Ja w tej chwili to wszystko mam.
Pewnie po chwili namysłu podałbym jeszcze wiele innych powodów. Przeszedłem na linuksa kilka lat temu i uważam, że był to najlepszy możliwy wybór, używam go prywatnie i w firmie (10 komputerów), i nie pieprz głupot, jeżeli jak piszesz używałeś linuksa przez 2 godziny to nie masz o nim bladego pojęcia a w komentarzach podajesz się za guru. Jeżeli komuś windows wystarczy i odpowiada to ok, ale inni mogą mieć inne potrzeby i dla nich windows może być co najmniej mało przydatny.
W 35 sekund to się uruchamia mój openSUSE łacznie ze sprawdzaniem pamięci przez BIOS komputera i ekranem wyboru systemu więc naprawdę nie wiem co chciałeś tak udowodnić...
Cytuję: "ACDSee Pro 3.Corel VideoStudio Pro X3.Ashampoo Photo Commander 7 tobie to przypomina gry ???"
- Małe programiki do edycji grafiki i filmów, których linuxowych odpowiedników jest mnóstwo darmowych i dużo bardziej funkcjonalnych. :)
Bez sensu to jest. Jak była tylko Vista to straszyli, że zaraz koniec wsparcia dla XP a wiadomo, szczególnie w dużych firmach, że na Vistę nikt przy zdrowych zmysłach nie przechodził.
Teraz jak jest alternatywa w postaci całkiem sprawnej 7. to wydłużają wsparcie dla XP.... czy nie lepiej było tak od początku? Firmy na Vistę i tak nie przechodziły, a klienci indywidualni powoli. Teraz więcej ludzi robi upgrade bo siódemka się w miarę sprawdza w odróżnieniu od viśty, to oni wydłużają wsparcie.... ehhhh
linux-Wady:
1. Niedobór driverów - ciężko o sterowniki do widowsowego sprzętu,
2. Skomplikowany - przedtem było to zaletą, a teraz wadą - jest zbyt trudny dla leni
3. Nie jest przystosowany dla użytkowników korzystających z gier - gier jest co najmniej sto razy mniej niż w Windowsie
4. Jego instalacja zajmuje dużo czasu
5. Trudności w konfiguracji - przy braku znajomości języka angielskiego, który jest niezbędny , gdyż cała dokumentacja jest w tym języku.
Wady omawianych tu systemów to przede wszystkim brak jednolitej metody instalacji i konfiguracji systemu. Nawet w przypadku dystrybucji które zostały zaopatrzone w przyjazne użytkownikowi programy do instalacji i konfiguracji systemu nie da się za pomocą tych programów wykorzystać w pełni potencjalnych możliwości systemu. Oznacza to że do wykonania stabilnej i poprawnie działającej instalacji wymagana jest osoba posiadająca pewną wiedzę związaną z tymi systemami.
Że Ty używasz 10 lat Linuxa to mówi samo za siebie, co to za system gdzie trzeba tyle czasu poświecić by nad nim zapanować a już nie wypominając o Trzy błędy w systemie zabezpieczeń systemu Linux wykryli... polscy programiści z iSEC Security Research. Błędy są w jądrze systemu - dwa w części odpowiedzialnej za zarządzanie pamięcią, a jeden w elementach odpowiedzialnych za obsługę karty graficznej ATI. Zdaniem polskich specjalistów od bezpieczeństwa może je wykorzystać zwykły, niezbyt doświadczony użytkownik. W efekcie może on przejąć kontrolę nad serwerem pracującym pod Linuksem, rozszerzając swoje prawa dostępu.