Apple Facebook Google Microsoft badania bezpieczeństwo patronat DI prawa autorskie serwisy społecznościowe smartfony

Komentarze:

comments powered by Disqus

Komentarze archiwalne:

  • Ghostman
    m
    Użytkownik DI Ghostman (12)

    u mnie nie działa logowanie, nigdzie. w tej wersji oczywiście, w becie nie ma problemu

    25-08-2009, 16:21

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~pała

    jak zwykle te same błędy

    25-08-2009, 16:36

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~mccm

    Tylko czemu nie instaluje sie tam gdzie beta? Nie zamierzam ciągle kopiować profilu, bo zmieniają katalog instalacji, i po wgraniu zamiast skopiować ustawien i wszystkiego jest czysta...

    25-08-2009, 16:46

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~Henry

    Osobiscie odszedlem od Opery w chwili, w ktorej zaczeto wprowadzac takie udziwnienia, jak Opera Turbo, czy Unite stojace w calkowitej sprzecznosci z definicja "Keep It Simple", a takze stanowiace - przynajmniej wg mnie - powazne zagrozenie dla prywatnosci i bezpieczenstwa w internecie. Ostatnia, ale rownie istotna dla mnie kwestia, ktora nabrala dla mnie znaczenia w ostatnim czasie jest zamknieta licencja Opery. Przegladarka ta zyskalaby bardzo wiele, gdyby firma Opera Software otwarla jej zrodla. Udostepnienie specyfikacji systemu widzetow to troche za malo jak na te czasy. Szczesliwie istnieja alternatywy dla wszystkich wiekszych przegladarek, rodzi sie rowniez wiele nowych i zaskakujacych projektow otwartozrodlowych.

    25-08-2009, 17:57

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~indyk
    [w odpowiedzi dla: ~mccm]

    solucja: partycja /home w linuksie

    25-08-2009, 18:15

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~daj siana
    [w odpowiedzi dla: ~Henry]

    Widze blad w twojej logice ktorego ty nigdy nie zauwazyswz bo twoje zalozenia poczatkowe sa bledne. Moglbys tylko nie wypisywac w kazdym temacie o operze takich pierdol bo to ze ty nie dostrzegasz jakim jestes glupcem nie znaczy ze inni tego nie dostrzegaja.

    25-08-2009, 19:26

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~Krakós
    [w odpowiedzi dla: ~Henry]

    Mylisz się :).
    Kwestia otwartości czy nie źródła nie ma nic wspólnego z funkcjami samej przeglądarki. To mit, że ktoś inny niż programiści pracujący nad danym projektem ogląda źródła.

    Liczy się tylko funkcjonalność. Opera ustępuję Firefoksowi w tym, że nie ma wtyczek, jednak bardzo wiele funkcji, które w FF są dopiero po zainstalowaniu wtyczek, w Operze są od razu. I w takim przypadku chodzą one lepiej, ponieważ pisane są przez tych samych wykwalifikowanych programistów, a nie przypadkowych amatorów-zapaleńców. Firefox po dodaniu odpowiedniej ilości wtyczek znacząco zwalnia, a czasem pojawiają się konflikty między wtyczkami i ich różnymi wersjami. Znane są także przypadki wtyczek, które w tajemnicy przed użytkownikiem zmieniały sposób funkcjonowania Firefoksa (w sposób, którego mógł on sobie nie życzyć). Wykryto to dopiero po pewnym czasie.

    Co do bezpieczeństwa to teoretyzujesz. Oczywiście -- każda nowa funkcja to potencjalne ryzyko wprowadzenia luk w bezpieczeństwie. Ale przecież istnieją bezpieczne serwery WWW, więc dlaczego zakładać, że funkcjonalność serwera w Operze jest niebezpieczna?! Bezpieczeństwo trzeba oceniać po faktach: ilości wykrytych luk. I w tej kategorii Opera bije Firefoksa na głowę. Oczywiście, być może dlatego, że Firefox jest bardziej popularny. Może. Tego nie wiemy, możemy więc trzymać się faktów: w Firefoksie regularnie wykrywa się więcej luk niż w Operze i są one wolniej łatane.

    25-08-2009, 19:32

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~Henry
    [w odpowiedzi dla: ~daj siana]

    @daj siana - latwo jest nazwac kogos glupcem, trudniej zabrac merytorycznie glos w dyskusji. Twoje dzialanie nosi znamiona tylko i wylacznie pierwszego, co mozna smialo podciagnac pod bezmyslne trollowanie i obnizanie standardow dyskusji w internecie.

    @Krakós - ale kto mowi o Firefoksie? ;) Istnieje wiele przegladarek, dlatego uzylem okreslenia "alternatywy dla wszystkich wiekszych przegladarek". Mainstream jest - jak na moj gust - zbyt kategorycznie dzielony na "czarne" i "biale". Microsoft albo Linux, IE, albo Firefox/Opera ... to dosyc ubogi sposob myslenia. To, ze cos jest popularne nie oznacza w moim odczuciu, ze jest dobre, czy warte uwagi.

    25-08-2009, 19:47

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~Krakós
    [w odpowiedzi dla: ~Henry]

    Realnie do wyboru masz jeszcze Chrome i Safari. Od strony silnika -- to samo. Od strony użytkowej też bardzo podobnie i biednie. Chrome'a lubię za interfejs i tyle.

    Inne przeglądarki, w tym te, które nie istnieją w wersji do Windows, to już margines marginesu. Jasne, teoretycznie są do wyboru, ale jaki jest sens czynić między nimi porównania?

    25-08-2009, 19:54

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~Kryzys-prywatnosci

    Usługi Opera Unite są dla mnie tak potężne, że aż przerażające. Zamiana każdego komputera z przeglądarką Opera w serwer www, pseudo-ftp, torrenta - co gorsza o zamkniętym kodzie źródłowym - to ogromne zagrożenie dla bezpieczeństwa!
    Usługi na platformie Unite mogą tworzyć też sami użytkownicy - na potwierdzenie moich obaw przytoczę następujący fakt: jako jedna z pierwszych usług powstała Robots.txt, mająca za zadanie ograniczyć skanowanie przez wyszukiwarki udostępnionych folderów komputera. Jednak Autor (Chaals) pisze http://unite.opera.com/service/271/:

    "This is a first draft robots.txt service. In a better version, it would actually let you decide which things can be indexed and which not to... when I get some more play time..."
    Czyli jak mu się uda, to użytkownicy będą chronieni przed skanowaniem... Smutne i nieodpowiedzialne podejście ze strony Opera Software. Duża część użytkowników jest nieświadoma techniki stojącej za aplikacjami i wystawi się na spore ryzyko.

    Sam używam Opery od wersji... chyba 4. Też uważam, że fajnie jest mieć własną stronę www, ale Internet od dawna jest coraz mniej przyjaznym placem zabaw, a coraz bardziej polem otwartej wojny: wojny o dane osobowe, wojny o kasę za nie i za reklamy, wojny o dostęp do miejsc, które normalni ludzie pozostawiają dla siebie. Niestety to zdumiewające, jak masowy i powszechny ból samotności pcha milionowe stada internautów w uzależnienie od ekshibicjonistycznych usług tzw. "społecznościowych". Firmy i osoby, które "dodasz do swych przyjaciół" nie chcą Twojego dobra. Potrzebują, byś coś od nich kupił, a jak tego nie zrobisz, to oni sprzedadzą informacje o Tobie przy pierwszej okazji, jak w motelu hollywoodzkiego filmu! Albo twoi przyjaciele (jak było w fejsbuku) wywalą cię z listy, by dostać hamburgera!
    Warto o tym pomyśleć, jak i o tym, że używając nowych usług (jak udostępnianie muzyki i filmów), niestety w świetle obowiązujących przepisów - łamie się prawo.

    No ale legalne hobby są dziś nudne i staromodne. Celem koncernów i rządów jest otumanione od uzależnień, zastraszone koniecznością ciągłego łamania prawa społeczeństwo. Takim łatwiej manipulować.

    25-08-2009, 20:08

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~Henry
    [w odpowiedzi dla: ~Kryzys-prywatnosci]

    Ladnie powiedziane, z ust mi to niemalze wyjales ;) dzieki za wyklarowanie tego, czego wielu niestety nie pojmuje: czy to z beztroski, czy z niewiedzy ...

    25-08-2009, 20:33

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~Pablo

    Ludzie a czy ktoś zmusza was do wykorzystywania opcji Unite, chyba nie więc jesli uważasz że Unite nie jest dla ciebie to nie używaj producent Cię do tego nie zmusza

    25-08-2009, 21:57

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~Henry
    [w odpowiedzi dla: ~Pablo]

    Czy naprawde trzeba wiekszosci ludziom tlumaczyc sto razy z osobna, ze ta opcja jest zakodowana na stale w przegladarce Opera, a nie jest modulem, czy wtyczka? czy mozesz wylaczyc klienta poczty w przegladarce Opera? nie. Czy jest to mozliwe w przypadku klienta IRC w Operze? nie. Nie uzywasz, ale wykorzystanie nieudokumentowanej/expoitowalnej procedury moze poskutkowac wykorzystaniem Unita do "niecnych" celow bez wiedzy uzytkownika. Troche wiecej wyobrazni ... Malo to razy wykorzystywano moduly [silnik] chocby IE w aplikacjach sporadycznie go wykorzystujacych pod systemem Windows ... ?

    25-08-2009, 22:12

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~blah
    [w odpowiedzi dla: ~Henry]

    oczywiście że można powyłączać to wszystko. To jak co jest zakodowane to wiedzą programiści Opery, a nie ty, więc się nie mądrz i nie wciskaj ludziom kitu.

    26-08-2009, 07:34

    Odpowiedz
    odpowiedz
  • ~MaxDamage1

    Nie wykorzystasz portów usługi Opera Unite do ataku jeżeli nie włączyles tej usługi.

    26-08-2009, 09:08

    Odpowiedz
    odpowiedz
RSS  
RSS  
Chwilowo brak danych. Sprawdź później :)