Podzielam opinię Jax'a , niestety. W sumie jego komentarz może podchodzić pod trolling (no offense) to jednak realia pokazują że ma rację.
Kilka dni temu próbowałem przeforsować wdrożenie ODF'a - sprawie ścięto łeb sformułowaniem "z góry" - "ODF nie jest standardowy".
Krótka piłka - tylko doc!!!
@Jax: Co za bujda że doc się sprawdza! przecież każda kolejna wersja MS Word tworzy takie pliki że poprzednia nie umie tego tak samo otworzyć!!! Boże! ile razy mi się coś rozlatywało bo na innym komputerze była inna wersja MS Word. Na razie sprawdza się tylko PDF ale on ma inne zastosowanie, tzn zasadniczo jest nie do edycji...
Co do formatów to by se mogły być dwa, gdyby wszystko te dwa formaty obsługiwało w 100% a to są okropne koszty dla developerów wszystkiego. Temu marnie to widzę. :(
@jarek: otóż to. Uprawiam trochę webmasterki i niestety obecnie nie można tworzyć stron w XHTML`u, ponieważ IE nie umie ich odczytywać. Dodatnie jednego arkusza CSS tylko dla IE nie jest aż tak wielkim problemem jak stworzenie całkowicie oddzielnej strony.
Zależy które strony. Spróbuj otworzyć jakikolwiek, nawet najprostszy dokument XHTML wykonany i serwowany zgodnie z zalecanymi standardami sieciowymi. Nowoczesne przeglądarki wyświetlą go zgodnie z zamierzeniem twórcy. A jak go wyświetli IE8? Ano, wcale. Powodem jest brak wsparcia dla standardu XHTML. Ponieważ XHTML. Przeglądarki internetowe z natury rzeczy (XHTML jest podstawowym standardem www) potrafią go interpretować, natomiast IE (włącznie z IE8) - nie. Poprawiona obsługa styli w IE8 jest oczywiście pewnym postępem, ale w kontekście braku sparcia dla XHTML wygląda jak przysłowiowy "kwiatek do kożucha". Tak więc, w przypadku standardowych przeglądarek prawidłowe wyświetlenie strony jest pochodną ich funkcjonalności, a w przypadku IE - łaski i dobrej woli webmastera, który może (lecz nie musi) dokładać do swojego serwisu (często kosztem jego jakości) funkcję współpracy z IE.