Bliski Wschód znów bez internetu

20-12-2008, 13:03

Poważne problemy dla internautów z Bliskiego Wschodu. Po raz kolejny uszkodzeniu uległo połączenie z Europą Zachodnią. Wielu mieszkańców regionu nie może korzystać z sieci.

Druga w tym roku poważna awaria kabli telekomunikacyjnych pozbawiła kraje Bliskiego Wschodu i Południowej Azji dostępu o internetu. Są także poważne problemy w realizowaniu międzynarodowych połączeń telefonicznych, zwłaszcza do Stanów Zjednoczonych. Podobnie jak na początku tego roku, przyczyną awarii jest przecięcie trzech kabli podmorskich między Włochami a Egiptem.

Jak informuje agencja Reuters, dostęp do internetu w Egipcie został ograniczony o około 80 procent. Część ruchu została przekierowana przez kable pod Morzem Czerwonym. Podobnie postąpiły kraje Zatoki Perskiej. Użytkownicy z tego regionu informują, że dostęp do internetu mają, ale jest on znacznie wolniejszy niż zwykle.

The International Cable Protection Committee, zrzeszający operatorów podmorskich kabli, poinformował w oświadczeniu, że wie o poważnych problemach spowodowanych awariami kabli we wschodniej części Morza Śródziemnego. Komitetowi nie jest jednak znana przyczyna problemów.

Stephan Beckert, analityk z firmy TeleGeography, powiedział, że jeśli te trzy kable zostały uszkodzone permanentnie, może to oznaczać poważne problemy w regionie Bliskiego Wschodu. Było to bowiem najbardziej bezpośrednie połączenie z Europą Zachodnią.

Nie wiadomo, czy i kiedy awaria zostanie usunięta. Użytkownikom internetu na Bliskim Wschodzie pozostaje uzbroić się w cierpliwość.


Źródło: Reuters, ICPC
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag Bliski Wschód
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy