Motorola wdroży sieć telewizji mobilnej w Polsce

07-08-2009, 11:15

Motorola zaprojektuje i wdroży sieć mobilnej telewizji w Polsce dla INFO-TV-FM. Przedstawiciele operatora wierzą, że to partnerstwo umożliwi zrealizowanie zobowiązań nałożonych na niego przez Urząd Komunikacji Elektronicznej.

Jak informuje Motorola, wdrożenie obejmie instalację centralnej stacji czołowej (headend) oraz infrastruktury sieciowej (w tym anten i nadajników), a także świadczenie usług serwisowych. Usługi oferowane przez Motorolę obejmować będą także projektowanie, instalację i integrację systemu.

Sieć będzie zainstalowana w Warszawie i 9 innych miastach na terenie Polski do końca 2009 roku, zgodnie z warunkami wynikającymi z decyzji Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

Dzięki temu wdrożeniu firma INFO-TV-FM będzie mogła hurtowo oferować audiowizualne usługi medialne, radiowe i telewizyjne w technologii DVB-H. Na tej podstawie operatorzy detaliczni stworzą swoją ofertę telewizji mobilnej, która stanie się dla nich źródłem nowych przychodów.

Firma INFO-TV-FM została wybrana 6 marca na dostawcę telewizji mobilnej. Prezes UKE 26 czerwca wydała decyzję rezerwującą częstotliwości z zakresu 470-490 MHz, które przeznaczone zostały na świadczenie audiowizualnych usług medialnych na obszarze całego kraju. Decyzją Urzędu INFO-TV-FM zobowiązana została do rozpoczęcia świadczenia usług w terminie trzech miesięcy od dnia otrzymania rezerwacji częstotliwości.

Przedstawiciele Motoroli entuzjastycznie podchodzą do wdrożenia w Polsce technologii telewizji mobilnej.

- Mamy nadzieję, że nie tylko rozpoczynamy długotrwałą współpracę pomiędzy naszymi firmami, ale również, że sukces rynkowy naszego projektu ułatwi wdrożenie podobnych projektów na całym świecie – stwierdził Joe Cozzolino, starszy wiceprezes i dyrektor zarządzający działu Home & Networks Mobility w Motorola EMEA.


Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
Tematy pokrewne:  

tag telewizja mobilnatag Motorolatag INFO-TV-FMtag DVB-H
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy  
« Sierpień 2021»
PoWtŚrCzwPtSbNd
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031