TP nie blokuje, ale może ograniczyć

08-04-2009, 12:45
Listy Czytelników

Użytkownicy TP mogą mieć problem z odwiedzaniem serwisu społecznościowego vkontakte.ru – donosi nasz Czytelnik. TP twierdzi, że dostępu nie blokuje, ale możliwe jest "ograniczenie dostępu" ze względów bezpieczeństwa.

Internauta Dzyngis pisze w liście do DI:

Ostatnio natknąłem się na pewien problem z racji tego iż mam znajomych na Ukrainie i w Rosji chciałem założyć konto na największym tamtejszym portalu społecznościowym www.vkontakte.ru (coś w stylu naszej klasy) i tu nagle skucha bo okazuje się iż mając łącza z tp sa nie można połączyć się z tym serwerem pokazuje się komunikat: Przerwane połączenie Połączenie z serwerem zostało zresetowane podczas wczytywania strony. Połączenie sieciowe zostało przerwane podczas negocjacji. Spróbuj ponownie. niestety próbowanie ponownie nic nie daje. Próbowałem z 2 lokalizacji z domu (DSL 4 Mb) i z pracy (DSL 1Mb) , co dziwne w tym samym czasie od sąsiada który ma aster city strona ładuje się błyskawicznie. Wpisałem ten problem w google i okazuje się że nie tylko ja mam ten problem. Nadmienię iż próbowałem połączyć się i z IE 7, IE 8 i Firefoxa. Inne strony z domeną .ru się spokojnie otwierają. Prosił bym o interwencję z Państwa strony gdyż w TP nikt nie potrafi mi pomóc :(

Dziennik Internautów najpierw sprawdził, czy problem rzeczywiście występuje. Jeden z redaktorów DI korzystający z neostrady rzeczywiście nie mógł odwiedzić strony www.vkontakte.ru, podczas gdy na łączu od innego operatora strona załadowała się bez problemu.

Mariusz Loch z biura prasowego TP zapewnił Dziennik Internautów, że TP nie blokuje dostępu do wspomnianej strony. Odesłał nas jednak do strony operatora, na której opisane są tzw. ograniczenia dostępu. Na stronie czytamy:

Gdy podejrzewasz, że Twój dostęp do internetu mógł zostać ograniczony, informacje o tym najszybciej uzyskasz dzwoniąc na numer pomocy technicznej odpowiedni dla danej usługi (kontakt z TP). W przypadku ograniczenia ruchu do określonych zasobów spoza sieci TP, ograniczenie sprawdzić możesz przy pomocy strony TPNET LOOKING GLASS, postępując według instrukcji "sprawdzenie dostępności adresu IP".

TP tłumaczy, że ograniczenia dostępu do internetu dla zasobów komputerowych mają zwiększać bezpieczeństwo użytkowników. W DI wspominaliśmy już zresztą o usłudze bezpieczny dostęp oraz o ograniczeniach związanych z botnetami.

Sonda
Czy masz dostęp do serwisu vkontakte.ru?
  • Tak i jestem abonentem TP
  • Nie i jestem abonentem TP
  • Tak i nie jestem abonentem TP
  • Nie i nie jestem abonentem TP
wyniki  komentarze

Co zrobić, aby ograniczenie usunąć? TP radzi wykonać skanowanie systemu antywirusem, uaktualnić zabezpieczenia komputera lub usunąć przyczynę niepożądanej aktywności.

W przypadku ograniczenia polegającego na braku możliwości połączenia się z komputerem zagrażającym bezpieczeństwu zostanie ono usunięte automatycznie, w momencie gdy komputer ten nie będzie stanowił już zagrożenia.

Dziennik Internautów sprawdził za pomocą wspomnianego wyżej narzędzia, czy dostęp do www.vkontakte.ru jest ograniczony. Z odpowiedzi wynikało, że nie. Mimo to serwisu społecznościowego nadal nie da się odwiedzić. Zadawaliśmy w tej sprawie dodatkowe pytania przedstawicielowi TP, ale nie uzyskaliśmy jednoznacznych wyjaśnień.


Źródło: DI24.pl
UWAGA: UWAGA: Wybrane listy, przesłane do redakcji Dziennika Internautów, publikujemy, by umożliwić ich autorom dotarcie do szerszego grona odbiorców. Czytelnicy mogą podzielać zawarte w nich poglądy lub mieć odmienne zdanie - zachęcamy do wyrażania swoich opinii w komentarzach. Treści publikowanych listów mogą zawierać prywatne poglądy internautów, które nie odzwierciedlają poglądów redakcji DI. Listy prosimy kierować na adres: listy@di.com.pl
Przepisy na coś słodkiego z kremem Nutella
  
znajdź w serwisie

RSS  

RSS - Wywiad
Wywiad  
RSS - Interwencje
RSS - Porady
Porady  
RSS - Listy
Listy