Komentarze:

comments powered by Disqus

Komentarze archiwalne:

 • thek
  m
  Użytkownik DI thek (461)

  Anglozęzyczna wikipedia NIE JEST wyłączona, tylko "zasłonięta". Wystarczy widzieć któremu elementowi ustawić własciwy display i "cudownie" odzyskamy dostęp ;) Inna sprawa to taka, że zanim owo zasłanianie się "załaduje", to przez ten czas wiele razy można copy-paste zrobić :]

  18-01-2012, 11:17

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~drox
  [w odpowiedzi dla: thek]

  a wystarczy firefox i plugin noscript i wszystko dziala bez zadnych problemow

  18-01-2012, 11:54

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~hellypton

  Google powinien w ten sposób zaprotestować.
  A swoją drogą mam nadzieję, że Anonymous rozprawi się z serwerami firm/organizacji wspierających ACTA/SOPA itp.

  18-01-2012, 12:23

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~Kuba

  Powinismy juz teraz myslec o strajku przeciwko ACTA w Polsco poniewaz zdaza go podpisac przed strajkiem, jak to zrobią juz prawa nie zmienia, wiecie jak to jest w polsce!

  18-01-2012, 12:36

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • thek
  m
  Użytkownik DI thek (461)
  [w odpowiedzi dla: ~hellypton]

  Google nie może tak zrobić oficjalnie. Koszty byłyby ogromne. Przyblokuj w ten symboliczny sposób www.google.pl a się podniósł by lament od tej rzeczy, która nie rozumie co to takiego blokada skryptu lub zmiana właściwości wyświetlania elementu (a jest to ogromna część).
  Zresztą google zaprotestował, ale tylko w wersji amerykańskiej. Wziął i przesłonił tam swoje logo czarnym prostokątem. Identycznym w programach zakrywa sie treści nieodpowiednie lub zakazane, co jest sugestywne, gdyż wskazuje nielegalność czy przestępczy charakter treści poniżej. Dał też wspomnianego w artykule linka.

  18-01-2012, 13:37

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • Kamyk
  m
  Użytkownik DI Kamyk (1884)

  Trzeba obalić ten globalny rząd, który ustanawia prawo przeciwko obywatelom.

  18-01-2012, 15:46

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • autumnlover
  m
  Użytkownik DI autumnlover (108)

  Jednak obawiali się że ktoś wykorzysta sytuację gdyby wyłączyli strony w ogóle i namiesza z pozycjonowaniem w wyszukiwarkach, więc jedynie zmienili javascript na stronie, pozostawiając treść "widoczną". Więc noscript w Mozilli zablokował zmienione przez Wikipedię skrypty, dzięki czemu osoby posiadające aktywnego noscripta nie zauważyły nawet tego. Nawet jeśli wcześniej mieliśmy w noscripcie "odblokowane" strony Wikipedii, to za sprawą zmiany jaką wprowadzili noscript zablokował ów "strajk". Przypomniał mi się w tym momencie stary kawał o partyzantach, Niemcach i leśniczym :)

  18-01-2012, 16:47

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~Salou

  Do grona protestujących internetowych gigantów przyłączył się portal ubuntu.pl - niestety, zamiast zaciemnić stronę pozwalając z niej normalnie korzystać po prostu wyłączył serwis pozostawiając informację o strajku.

  Tak to już jest jak komuś słoma z butów wyłazi a wydaje mu się że ma lakierki...

  @autumnlover: Ty naprawdę uważasz że Wikipedii zaszkodziłby jeden dzień nieobecności w sieci? Indeksery Googla w razie potrzeby też można wyłączyć tylko tego nie widać...

  18-01-2012, 17:25

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~222
  [w odpowiedzi dla: ~Salou]

  @Salou: Ta, albo gdy ktoś jest sprytny i wykorzystuje takie zdarzenie, żeby przy okazji wykonać jakieś prace na serwerze...
  Ale przecież Ty jeden jesteś genialny, a reszta t kretyni...

  18-01-2012, 23:08

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~Agnessa

  Zwróćcie wreszcie uwagę, że także Radyjo, pomijając swój interes, mówi, że walczą o wolność słowa i pluralizm, an które się KRRiT powołuje, ale ludziom nawet się nie chce posłuchać zdania Radyja i mało kto wie o nich-prędzej Ci, którzy walczą rzeczywiście o wolność, a nie tylko patrzą i komentują !

  Zanim ktoś to powyżej skomentuje radzę poszukać zdania Radyja na ten temat i to dokładnie i z ich źródła, a nie pośrednio.
  Radyjo natomiast nie mówi z kolei za bardzo o omawianym tutaj temacie, ale dlatego, że większość ich słuchaczy słucha ich za pomocą odbiorników analogowych i nie wszyscy mają dostęp do internetu, bo w końcu większość to staruszki...

  Oba tematy mają wiele wspólnego wbrew pozorom.
  Wiele jest takich osób, jak ja, które nie przepadają za Radyjem, ale wiedzą o Radyju, a nawet słuchają z ciekawości, a słuchać i rozumieć ich nie zawsze jest łatwo, bo to wyższa szkoła jazdy :)

  18-01-2012, 23:59

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~Yamaneko

  a mnie cholernie wprost zastanawia milczenie MEDIÓW na ten temat!!! Uważam to za CO NAJMNIEJ podejrzane !

  19-01-2012, 08:58

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~Xaveri
  [w odpowiedzi dla: ~Salou]

  Bo jak ustawa wejdzie to będą mogli ją normalnie i bez nakazu wyłączyć i Twoje marudzenie - dlaczego? nic to nie zmieni bo będzie za późno...

  19-01-2012, 13:03

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~SKANDAL

  Co to ma być? I to jest wolność słowa? Niedługo wszystko nam zamkną. Komuna w sieci. Tego było brak. Sam tworzę i nie czuję się jakby ta ustawa była stworzona dla takich jak ja, czyli dal twórców. Korporacje doją kasę! Skandal!

  20-01-2012, 22:17

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~kuba s

  strajk

  21-01-2012, 19:07

  Odpowiedz
  odpowiedz

RSS