Komentarze:

comments powered by Disqus

Komentarze archiwalne:

 • ~Allusel

  "W związku z tym władze Holandii zabrały się za konfiskowanie konsoli PS3, które naruszają patent."

  Panie redaktorze - poprawnie będzie KONSOL

  10-03-2011, 12:07

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~ersky

  "Sony wniosła kontrpozew w sądzie w Los Angeles twierdząc, że Sony naruszyła jej patenty dotyczące wyświetlaczy ciekłokrystalicznych"

  wow to oni już sami przeciwko sobie pozwy składają? czaaaad ;-)

  10-03-2011, 12:09

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~Allusel

  Sony już takie jest. Dla zmyły, pozwali sami siebie :)

  10-03-2011, 12:16

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • Jurgi
  Użytkownik DI Jurgi (1377)

  Ale trzeba zaznaczyć, że to Sony jako pierwsze pozwało LG. Zważywszy, że Sony uwielbia pozywać wszystkich naokoło, wliczając użytkowników, a zarazem samo podstępnie instaluje ludziom malware, to wcale im nie współczuję.

  10-03-2011, 13:07

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~Mariusz Smolak

  Wydaje mi się, że większość kłopotów Sony PS3 rozpoczęło się wraz z wycofaniem możliwości instalowania Linuxa. Nie lubie troli patentowych ale kto od miecza wojuje... Sony to bardzo nieetyczna firma i należy się jej kara jak nikomu innemu.

  10-03-2011, 13:11

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • markac
  m
  Użytkownik DI markac (456)

  "Sony wniosła kontrpozew w sądzie w Los Angeles twierdząc, że Sony naruszyła jej patenty dotyczące wyświetlaczy ciekłokrystalicznych."

  Fajnie, przeciw sobie złożyć kontrpozew...
  Tego chyba jeszcze nie było :)

  10-03-2011, 13:30

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~cokolwiek

  Patrząc na ostatnie jazdy sony względem użytkowników to ten wyrok można potraktować jak bicz boży :). Swoją drogą chciałbym zobaczyć reakcje użytkowników jak im się ładują do domu urzędnicy w asyście policji i rekwirują konsole, "bo naruszono patenty i jest zakaz" :)

  10-03-2011, 13:54

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • Kamyk
  m
  Użytkownik DI Kamyk (1884)

  Patentowe wojny korporacyjne powodują zniszczenie zaufania do obu tych firm.

  10-03-2011, 13:57

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~anon

  @~cokolwiek
  Oj ceny Xboxa pójdą w górę jak nic :], a to co robiło Sony z wyłączeniem w firmware możliwości instalacji Linux'a to im za to należy. Patrząc na to zaczynam dochodzić do wniosku że chyba jakieś prawo karmy na tym świecie istnieje :P.

  10-03-2011, 14:03

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~cokolwiek

  @Anon
  I te nagłówki w gazetach...
  "Rozbito kolejne nielegalne spotkanie użytkowników zakazanych konsol sony dzięki szybkiej interwencji policji"
  "Przechwycony transport 150 konsol sony.Dzielni celnicy górą!".
  I z naszego podwórka: "rząd przyjął właśnie (napisaną w 3 dni) ustawę antykonsolową. Użytkownicy innych marek nareszcie bezpieczni" oraz "Politycy P... I S... już szykują protest"

  10-03-2011, 14:27

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~znowu_ple_ple

  @borgis
  Ok.Raz jeden cię dokarmię: próbowałeś zrozumieć chociaż treść artykułu,który w tak rewelacyjny i niewątpliwie ZWIĄZANY Z TEMATEM sposób komentujesz czy tylko (po raz kolejny) generujesz sobie ilość postów?
  ps.To było pytanie retoryczne; nie odpowiadaj.

  10-03-2011, 16:09

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~wude
  [w odpowiedzi dla: ~znowu_ple_ple]

  Gdy DI wprowadzi możliwość ignorowania użytkowników to zakładam tu konto. ;)

  10-03-2011, 16:27

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~Bloom

  trochę śmiać mi się chce... Pewnie każdy spotkał się z blokadą materiału na Youtube, i prawie zawsze stoi za tym firma SONY.

  10-03-2011, 18:48

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~ciekawy

  Od wielu lat Sony i spółki zależne mają ludzi za nic. Jeszcze wiele osób pamięta jak Sony/BMG na płytach z muzyką umieszczała trojany które miały uniemożliwić korzystanie w pełni z zakupionej muzyki.
  Normalnie ludzie szli do więzienia jeśli im udowodniono pisanie w wprowadzanie do sieci trojanów i wirusów.
  A sony nic.
  Sony "wpływało" na polityków (prawo zakazujące modyfikacji konsol których jest się właścicielem) i policję (akcje przeciwko uwalniającym konsole).
  W tym samym czasie firmę zaczęły dotykać różne problemy. Ale jak widać zarząd nie umiał połączyć faktów na poziomie szkoły podstawowej - mamy zły PR, sprzedaż spada. Zamiast tego drążył dalej.
  PS była jedynym produktem którego spadku sprzedaży nie musieli się obawiać. Praktycznie poza xboxem w Europie nie mają konkurencji (co innego w Azji, gdzie Wii czy jak to się tam zwie ma palmę pierwszeństwa).
  Ale tym razem złe prawo którego sony używało zwróciło się przeciwko nim samym. A rannego lwa atakują nawet hieny. Tylko patrzeć jak dołączą inni producenci, a w końcu trolle patentowe.
  Niestety, zarząd sony pewnie znów powie, że to wina użytkowników którzy na złość firmie nie chcą kupować kolejnych konsol (pomimo, że ich nie będzie na rynku bo wszystko zajmą celnicy).
  Najlepsze jest to, że w najbliższym czasie oficjalną sieć dystrybucji mogą zastąpić osoby działające w podziemiu i np. zajmujące się sprzedażą pirackich gier :)
  A teraz pytanie za 100 punktów. Kto sprytny połączy wydawane na konsolę gry z produktem który jest zakazany i zgłosi wniosek do sądu o wycofanie ich z obrotu? W końcu programy do pirackiego urządzenia służą używaniu pirackiego urządzenia :)

  10-03-2011, 21:56

  Odpowiedz
  odpowiedz
 • ~afglat

  A tak na marginesie, czyżby Sony wniosło pozew przeciwko samemu sobie? :)
  "Sony wniosła kontrpozew w sądzie w Los Angeles, twierdząc, że Sony naruszyła jej patenty dotyczące wyświetlaczy ciekłokrystalicznych."

  10-03-2011, 23:29

  Odpowiedz
  odpowiedz